GRAVEL – Pockets Full Of Fun

Taigi, nelauktai “Ore Grotuvo” favoritai GRAVEL dar šiais, 2006-aisias išleido albumą “Pockets Full Of Fun” – atrodė, kad jis amžinai liks pažadu pikto šmaikštuolio lūpose mažai mergaitei, kuri laukia lietuviškos indie rock‘n‘roll muzikos. Puiku, kad taip nebuvo – atsitiko priešingai.

Trigubai brangesnis nei plačiosioms masėms skirti Minotauro iš Klaipėdos kliedesiai, šis albumas suteikia dar ir seniai primirštą malonumą (kol kas) palakstyti po parduotuves, beieškant “deficito”. Gal ir gerai, nes tokio malonumo medžioti muziką nebuvo nuo to laikų, kai reikėjo stovėti eilėje “plokštelinėje” prie PIXIES ar SUGARCUBES plokštelės.

Debiutinį grupės iš Naujosios Vilnios albumą sudaro trys gabalai perrašymu išsigelbėję iš pirmojo grupės demo – “Round and Round”, “Lisa” ir “So What”, vienintelė lietuviškai įdainuota absurdeska “Aš išpjoviau tavo širdį” bei didžioji kūrinių dalis, girdėta dar pernai metų vasarą rokenrolinėje koncertinėje programoje, papildyta kiek “strouksišku”, kiek “oasišku” masyviu įvadu “For The First Time”. Visuma – tvarkingų rifų ir (tegu ir kelis kartus pakartojamų) genialių Tomo Sinickio pastabų apie besiklostančią meilę derinys.

Neveltui praėjusiame pasaže parašiau “debiutinis grupės iš Naujosios Vilniaus albumas”, nes jis toks iš esmės ir yra. Nepaisant viso media hype. Albumo viršelis su akmeniniu fonu ir grafiniu šriftu labiau primena “kooperatyvų laikus” nei 00-ųjų estetiką. Nors interviu GRAVEL ir tvirtino, kad albumą buvo siekiama įrašyti su maksimum purvo, jis kiek naiviai provinciškai hardrokiškai nugludintas, palyginti su tuo kas vyksta pasaulyje. Stebuklų čia nėra.

Tačiau jis turi bent kelis perliukus, man tai – abejonių pripildyti “I’ll Burn Your House On Sunday Morning” ar “So What”, kur ne tik Tomo vokalinė tema, bet ir jo brolio Miroslavo gitaros solo kuria tą pavasariškai liūdną, gal net jau “gravelišką” nuotaiką, kurią sunku pamiršti, kuri užauga tavyje… Niekada nepamiršiu, kaip Sinickis dainavo “I’ll Burn…” koncerto Vilniaus dienose metu – nuo scenos jam teko stebeilytis į Katedrą, į priekaištingas Šv. Elenos su kryžiumi rankoje akis, bet dainą jis tęsė…

Kiek galima spėti iš grupės pasisakymų bloge ir SMSų, jau sukurtas antras GRAVEL albumas, tikėkimės, paliksiantis “Pocket Full Of Fun” už savo pečių. Sprendžiant iš bloge paskelbtų pavadinimų, šį kartą istorijos apie meilę klostysis tarptautinėse erdvėse, oro uostuose ir lėktuvų salonuose. Taigi, bus ko laukti ir 2007-aisiais.

[mlis]