GRAVEL – “Dirty Beauty”

Visi, kurie sekė Tomo Sinickio blogą internete, žinojo, kad kažko reikėjo laukti, nes dauguma šio albumo dainų pavadinimų ten buvo paskelbtos ar ne prieš metus, o vėliau – sugrotos koncertuose. Seniai buvo žinomas ir albumo pavadinimas – „Dirty Beauty”. Merginos buvo kviečiamos fotografuotis šio albumo viršeliui… ir taip toliau. Kol GRAVEL (ar grupės lyderis?) nusprendė, kad reikia do a radiohead, ir dainas balandžio 1-ąją išpostinti populiariausiame Lietuvos interneto portale.

Nemokamas albumo dainų išdalinimas internete – kaip ir nauja muzikos platinimo forma. Ją naudoja tiek pike esančios grupės (tie patys RADIOHEAD), tiek bandančios karjerą atgaivinti kolektyvai (CHARLATANS ar PENNYWISE), jau nekalbant apie gausybę debiutantų ar „antrojo albumo sindromą” išgyvenančių grupių. Daugeliu atveju tai, matyt, būna gerai apgalvotas leiblo ir grupės savireklamos planas – ypač kai leiblui nereikia „atsiiminėti” į grupę investuotų lėšų. Šį kartą – panašu – nebuvo nei leiblo, nei plano…

Negana to, gal nebuvo ir albumo? T.y. ar šios 10 internete paskelbtų dainų ir yra GRAVEL albumas? Deja, atsakymas – vargu bau. Ir visų pirma, dėl įrašo kokybės – tai tiesiog demo. Nežinia ką apie save galvoja šio kaip ir albumo prodiuseriai, bet jis nuo europietiškų rokenrolo įrašų standartų tiek idėjomis, tiek kokybe atsilieka bent dešimtmečiu. Jei GRAVEL norėjo žengti kažkokį aiškiai atskiriamą next step, jiems nereikėjo grįžti į tą Zujaus studiją Žvėrinčiuje.

„Dirty Beauty” tarsi sudaro labai asmeniškas koldplėjiškas singlas „Foreign Policy” (su b-pusėmis „Why Not Produce A Child” ir „Nobody Knows”). Dar vienas wolfmoteriškas singlas „Parents Never Lie” (su b-puse „Little Things”). Kelios blevyzgos iš serijos tu-kekšė-tikra, kurias galima pagirti nebent už genialų sugebėjimą surimuoti „go to Riga” ir „cock gets bigger”. Dar pora blevyzgų lietuviškai iš serijos Lietuva-kekšių-šalis-studentiškas-rokas-kekšių-ir-kalba. Ir dar viena daina-ne-į-temą „Trust”, kur brolis groja pianinu (daug geriau nei soluoja gitara). Geriau nei pirmame albume? Taip, bet tik truputį.

Ar „Dirty Beauty” yra albumas tematine prasme? Taip, juk pačios dainos – visai neblogos. Tai jau iš priemiesčio į miesto centrą atsikrausčiusio herojaus tragedija, tiesiogiai ar netiesiogiai pažįstama turbūt 90% šios kartos atstovų – kad taip sakant globalizacijos akivaizdoje tavo studentiškų laikų meilė ne tokia ir nekalta, ir aplamai, „visos jos k***”. Šitu angst ir paremta „Dirty Beauty” energija. Arba, jei norite – „Foreign Policy” melancholija.

Taigi, didžioji albumo dalis – tai į veidą išrėžta tiesa mūsų merginoms už „tarptautinius santykius”. Ir sentimentalus apgailestavimas, kad gal nereikėjo prieiti iki to apgailestavimo. Kas gi norėtų tokį albumą pirkti? Merginos?? Dievaži. Vaikinai, kuriems dar kartą priminta, kad jie šiaip geri, bet „burokėliai”? Vargu… Todėl belieka jaunimas, kuris gal ir nesupranta angliškai, bet yra išsiilgęs rokenrolo… Padalinkim kortas jam.

Kas toliau? Belieka palinkėti, kad dramos GRAVEL pagrindinis herojus gal kada, atsikratęs geografiniu pagrindu paveldėtų „sportinių soluočių” ir provincijos lygio gitaros stiprintuvų antsvorio, išnaudodamas savo songwriting potential , įrašys daugiau dainų apie Europą (ir Lietuvą), po kurių šis etapas bus su karčia šypsena primirštas…. Vardan geresnių laikų.

Ore vertina: už „Foreign Policy” singlą – 8,5 / už kitką – 5 iš 10.