Alina Orlova @ Šv. Jonų bažnyčia, spalio 24

Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos išvakarės netikėtai tapo švente Alinos Orlovos klausytojams. Paminėdami prieš 16 metų priimtą pagrindinį valstybės įstatymą, Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto studentai suorganizavo nemokamą atlikėjos koncertą Šv. Jonų bažnyčioje.

Nors koncertas buvo kukliai reklamuotas, nepraėjus nei 10 minučių po durų atidarymo, bažnyčia buvo pilnutėlė. Rodos, junginys „Alina“ + „nemokamai“ buvo pernelyg patrauklus, kad jam pavyktų atsispirti. Juolab kad Alina Orlova jau nebėra kukli mergaitė iš Visagino, išreiškianti save keistais piešiniais ir dar keistesniais dainų tekstais. Po koncertų Maskvos ir Londono klubuose ji įgavo pavydėtinos koncertinės patirties ir profesionalumo, o Alinos vardas tapo savotišku kokybės garantu potencialiems klausytojams.

Spalio 24-osios pasirodymas šiai atlikėjai tapo dar vienu žingsnis į pripažinimą ir klausytojų rato praplėtimą. Bažnyčios erdvėje Alinos balsas skambėjo ypač emocingai, o jai pritarianti muzikantų komanda dar labiau jautrino atmosferą. Smuikininkas, būgnininkas, bosistas, ir akordeonininkas tą vakarą atliko ne mažesnį vaidmenį, nei pati vokalistė:

Alina Orlova – Twinkle, Twinkle Little Star

Nesvarbu ar kūrinys lietuviškas, angliškas ar rusiškas, ar pažįstamas iš albumo „Laukinis šuo dingo“, ar pirmąkart girdimas – kiekvienas jų derėjo su kitu, kurdamas magiškumo pojūtį. Alina scenoje jautėsi užtikrintai, nevengė improvizuoti su balsu. Pritariančiųjų muzikantų indėlis taip pat buvo didesnis nei anksčiau: atsirado naujų sąskambių, dažnai grojama greičiau, energingiau nei bet kada anksčiau. Bet svarbiausia, jog yra matomas potencialas tobulėti dar daugiau: būgnai, bosinė gitara – šie instrumentai vis dar laukia savos šlovės valandos. Ilgiau paeksperimentavusi ir dar labiau susigrojusi Alinos Orlovos komanda gali skambėti ne blogiau nei pvz. BELL ORCHESTRE.

Alina Orlova – Black Rock

Pasibaigus „Black Rock“ atlikėja net dukart grįžo į sceną, sudainavo daugelio lauktas „Ramuma“ ir „Lijo“ ir padėjo tašką to vakaro koncerte. Konstitucijai paminėti skirtas renginys savo turiniu neturėjo nei menkiausios sąsajos su teisės mokslu, tačiau vargu ar tarp žiūrovų atsirado bent vienas tuo nepatenkintas. Gausiau nei į Šv. Velykų mišias bažnyčion susirinkusi minia pamažu išsiskirstė, o Alina ir co galėjo džiaugtis dar vienu sėkmingu įrašu jų muzikavimo dienoraštyje.