Europos videoedukacijos forumas Vilniuje – pirmas dublis

Ateinantį penktadienį, rugsėjo 18 d., Vilniuje įvyks Europos videoedukacijos forumas, draugėn subursiantis Lietuvos, Austrijos, Baltarusijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Švedijos, Vengrijos, Vokietijos judančių vaizdų edukacijos specialistus, medijų aktyvistus bei teoretikus, žurnalistus ir pedagogus. Europos videoedukacijos forumas – pirmasis tarptautinio judančių vaizdų edukacijos projekto „Viducate“ renginys.

„Mokiniai ir studentai turi būti lavinami ne tik kaip kritiški medijų stebėtojai, bet ir kaip audiovizualinių pranešimų kūrėjai bei prodiuseriai, kaip interaktyviųjų medijų vartotojai“, teigia vienas Forumo dalyvių, Valjadolido universiteto profesorius Alfonso Gutierrez. Projektas „Viducate“ vienija naujas judančių vaizdų galimybes ir jų formas edukacijos procesuose atrasti siekiančias organizacijas bei asmenis iš skirtingų Europos šalių. VšĮ „Meno avilys, šiame projekte atstovaujantis Lietuvą, kartu su partneriais sumanė pirmąjį projekto renginį skirti temai „judantys vaizdai ir kūrybiškumas“.

Rugsėjo 18 d. nuo ankstyvo ryto forumas kviečia kalbėtis visus besidominčius videoedukacijos sritimi. Pirmojoje forumo dalyje bus pristatyta „Viducate“ misija bei įvairūs videoedukacijos aspektai. Ar ugdymas gali tapti „skaitmeninės revoliucijos įkaitu“, o gal kaip tik – „išlaisvintoju “? Apie tai diskutuoti forumo dalyvius pakvies Londono universiteto profesorius Robertas Fergusonas. Galbūt atvirosios medijos ir yra vienas iš visuomenės išsilaisvinimo kelių? Atsakydamas į šį klausimą, Vokietijos „Open Channel“ federacijos generalinis direktorius ir „Open Channels for Europe!“ asociacijos prezidentas Juergen Linke dalinsis patirtimi su Lietuvos ir Baltarusijos medijų aktyvistais ir teoretikais. Galiausiai, kas yra videoedukacija ir kokios jos atmainos Austrijos, Vengrijos, Švedijos ir Lietuvos mokyklose? Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir nevyriausybinių organizacijų atstovai šia tema diskutuos su Austrijos Respublikos švietimo ministerijos Medijų edukacijos departamento vadove, Europos Komisijos medijų raštingumo ekspertų grupės nare Susanne Krucsay ir medijų raštingumo eksperte iš Mérei Ferenc edukacijos ir karjeros instituto Zsuzsanna Kozák (Vengrija). Neformalioje vakaro programoje svečiuosis Ore kino įvykis, kuruojamas jaunojo lietuvių kinotyrininko ir filmų kūrėjo Romo Zabarausko.

Rugsėjo 19-tąją „Viducate“ ir VšĮ „Meno avilys“ Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams surengs vienos dienos trukmės seminarą, kurį ves tarptautinė lektorių komanda. Seminare pedagogai turės galimybę pasidalinti patirtimi su Austrijos, Kipro, Švedijos medijų pedagogais, išklausyti įvado apie medijų edukaciją, judančių vaizdų dramaturgiją, išbandyti save kuriant videodarbus. Dalyviai įgis žinių apie Lietuvoje kol kas retai vartojamą recepcijos sąvoką, jos taikymą videoedukacijoje. Seminaro lektoriai: Ina Alm (Pedagogikos centras, Švedija), Christos Christodoulou (Kipro Respublikos švietimo ministerija), Renate Holubek (Austrijos Respublikos švietimo ministerija), Gintė Žulytė („Meno avilys“), Milda Laužikaitė („Meno avilys“).

Nūdien kalbėti apie audiovizualinį raštingumą tolygu kalbėti apie raštingumą apskritai: jei mokykloje išugdoma geba skaityti ir rašyti, kodėl vis dar retai mokoma judančių vaizdų kalbos? Šiais, Europos kūrybingumo ir naujovių metais, Europos videoedukacijos forumas paragins įsitraukti į diskusiją apie tai, kas aktualu šiandien.

Renginio organizatorius: VšĮ „Meno avilys“
Projekto „Viducate“ koordinatorius: „Kulturring in Berlin e.V.“
Projektą remia ES Mokymosi visą gyvenimą programa ir LR Kultūros rėmimo fondas