Tomo Sinickio dienos ir darbai

Tomo Sinickio pristatinėti nereikia. Grupė Gravel – jau atsiminimuose, o buvęs vokalistas žengia solo kūrybos žingsnius. Siūlome jums trumpą interviu su Tomu apie muziką, gyvenimą ir šį bei tą.

Tomai, ką veiki gyvenime? Kaip bėga tavo dienos?

Daug dirbu. Anksti keliuosi. Pastaruoju metu tenka daug keliauti dėl day job‘o. Auginu pilvą. Grybauju su šuniuku.

Kas tau yra muzikos kūryba? Ar tai idėjų, kurių negali neišsakyt, išraiškos būdas, energijos išliejimas, visuomenės stebėjimas pakeitus savo poziciją (iš „eilinio“ į „roko žvaigždę“)? Kaip žiūri į patį garsų, tekstų kūrimo reiškinį?

Nežinau. Negaliu pasakyti, kad lyg koks kunigas jaučiu pašaukimą ir bandau gelbėti pasaulį išsakydamas kažkokias tiesas. Net jei taip būtų, vis tiek niekas neišgirstų. Žmonės labiau tiki melu negu tiesa, matyt todėl, kad daugiau girdi melo. Aš esu gan egoistiška ir egocentriška būtybė. Manau, jog kad ir ką galėčiau jums ir sau sumeluoti, galų gale tiesa yra tokia, kad viešinu tik tuos kūrinius, kurie gali patikti kitiems. Jeigu patinka man, tai dar nieko nereiškia. Todėl posakis „menas vardan meno“ mano atveju nėra teisingas. Pastaruoju metu rašau lietuviškai ir dažniausiai rašau apie tai, kaip jaučiuosi arba jaučiausi arba norėčiau jaustis. Simple.

Gravel jau tampa vietine legenda, kurią, manau, dažnas klausytojas mini geru žodžiu – išsiskyrėt dar nespėję visiems atsibosti, grojot gerai. Pradedi dainuoti vienas. Kodėl norėjai grįžti ant scenos?

Mes nelabai gerai grojome. Gal vidutiniškai. Bet gal tai pavyzdys kitiems, kad nereikia per daug iš savęs reikalauti, kad galima būtų šį bei tą pasiekti. Aš nesiruošiau grįžti, tačiau parašiau kelias neblogas (bent mano manymu) dainas ir noriu patikrinti, ar neklystu. Bet man trūksta laiko, tad sunku pasakyti, kada jos bus įrašytos ir pristatytos.

Ką manai apie savo dainų tekstus? Kokį laikai labiausiai vykusiu?

Iš naujesnių geriausi yra „Juokas pro ašaras“, „Lūkesčiai ir pasiekimai“ ir „Vasara“. Žiūrint į praeitį, manau, kad geriausia Gravel daina, vertinant visumą, t.y. tekstą, muziką ir įrašą, yra „So What“. Atskirai vertinant tekstus, manau geriausi yra „Foreign Policy“, „When There‘s Nothing Left“, „I‘ll Burn Your House on Sunday Morning“, „Why Not Produce A Child“, „Complete“.

Kažkur skaičiau ar girdėjau, kad tau patinka Wolfmother. Kaip dabar, ar klausai dar vadinamojo hard-simple roko? Ką apskritai klausai?

O, patinka. Wolfmother labai patinka. Pastaruoju metu, gėda prisipažinti, klausau nedaug, daugiausiai VH1 rytais. Ten tą patį per tą patį groja. Nieko įspūdingo. Patinka naujas The Enemy singlas. Nesupratau tos visos Oasis istorijos. Negaliu patikėti, kad jų nebėra. Automobilyje klausau Morrissey ir BBC.

Kaip vertini savo darbą MTV? Kaip vertini pačią MTV? Ką manai apie šios įmonės formuojamą žmogaus įvaizdį?

Man atrodo, mes nufilmavome virš 60 laidų. Nemažai. Visa tai yra vertinga patirtis. Jei žmonės vertina prastai, bent jau bus, ką anūkams papasakoti. Aš nežiūriu MTV. Bet man atrodo, kad visos populiarios televizijos formuoja neypatingai geras asmenybes.

Ar vaikštai į vietinės muzikos koncertus? Jei taip, kokias grupes išskirtum kaip grojančias gerą, ar bent patenkinamą muziką?

Pastaruoju metu nesidomiu. Gal ir gerai, nes niekas neįtakoja. Bet girdėjau Freaks on Floor. Geri. Dar visai patinka Migloko, bet nepatinka, kad dainuoja bet ką. Jausmas toks, lyg kažkas sumala bet kokius žodžius, kad tik rimuotųsi. Na, bet tai žymiai geriau negu viskas, kas yra televizijoje.

Kaip tau apskritai gyvenimas Lietuvoje? Dabar, kai kas antras jaunas žmogus emigruoja – neturi tokių planų pats?

Gyvenimas sunkus. Mokesčiai nežmoniški. Valdžia nekompetetinga. Ateities nėra. Emigruoti nėra laiko. Klausimas, ar kitur būtų lengviau.

Ar planuoji išleisti solinį albumą?

Taip.

Kur ir kada bus galima išgirsti tave artimiausiu metu?

Grosiu Kaune akustinį koncertą lapkričio 14 dieną. Planuoju patikrinti naują repertuarą. Aišku, grosiu ir senienas.