Ar gali fotografuoti, jei nematai?

Teigiamai atsako Danguolė, Edmundas, Birutė, Rimvydas, Jolanta, Justina, Gluosnė, Antanas, Nijolė, Kęstutis ir Lina. Jie daugiau nei tris mėnesius fotografavo nepaisydami savo regos negalios. Kiekviena diena buvo lydima fotoaparatų mygtuko paspaudimų.

Prieš ilgą laiką šovusi į galvą idėja tiesiog vaikštant Vingio parke realizavosi į virš 50 darbų “Garsų fotografijos” parodą. Keliose “Fluxus ministerijos” salėse galima išvysti ne tik neregių ir silpnaregių darytas, bet ir fotodienoraščio nuotraukas. Fotografuoti bandė ir projekto inicaitoriai bei profesionalūs fotografai, pvz.: Joana Deltuvaitė.

Vienos iš parodos organizatorės Dovilės Stumbrienės teigimu, jie siekia parodyti, kad neįmanoma yra įmanoma. Ji džiaugėsi, jog aklieji ir silpnaregiai aktyviai įsitraukė į visus projekto etapus. Dalyviai buvo tokie entuziastingi, kad visas procesas neapsiribojo vien fotografavimu – buvo surengta keletas ekskursijų, lankytąsi pas juos svečiuose, taip pat kurtas prisistatymas visuomenei parodos atidarymo metu.

Nors fotografijos padarytos lomo fotoaparatais nepasižymi aukštu meniniu lygiu, to ir nebuvo siekta, svarbiausia, atskleisti, jog kurti ir parodyti kaip mato pasaulį, gali visi. Šis socialinis aspektas neturėtų būti pamirštas ir po parodos. Greitu metu apie projekto dalyvius bus sukurtas ir pristatytas filmas.

“Garsų fotografijos” paroda iki rugsėjo 25 d. bus eksponuojama “Fluxus ministerijoje”. Vėliau darbai persikels į kavinių tinklo “Coffee Inn” bei “Skalvijos” kino teatro erdves.