Colours of Bubbles šiandien jaučiasi geriau nei bet kada

Lietuvos indie roką reprezentuojantys Colours of Bubbles vaikinai debiutinį diską brandino keturis metus. Iki LP pritrūko, tačiau EP gavos stiprus. Ta proga važiuojame į grupei gimtuosius Šiaulius ir parsivežame gigabaitus tekstinės, garsinės ir vaizdinės medžiagos.

EP: 6 dainos, 10 Lt, 1000 kopijų

„Today I‘m feeling better than ever“, – toks yra EP‘o pavadinimas, tinkantis būti grupės manifestu. Kompaktiniame diske klausytojai ras šešetą dainų: titulinę „Today“, sąlyginai „sunkią“ „Toilets of Space“, rokenrolišką „Let Go“, vasarišką „Girl“, lyrinę „Mandolino“ ir hito statuso nusipelniusią „My Little Sue“. Iš visų dainų, tik „Mandolino“ yra niekur nepublikuota anksčiau, tačiau grupė neturėjo tikslo duoti publikai visiškai šviežią produktą. „Grojam jau keturi metai, ir nieko iš mūsų klausytojas kaip ir negavo, išskyrus koncertus. Nusprendėme, kad tą senąją kūrybą reikia įprasminti būtent šiuo EP ir taip tarsi užbrėžti liniją“, – sako Paulius, grupės bosistas, nevengiantis ir mikrofono. „Šios dainos labiausiai atspindi tai, ką grojam“, – priduria vokalistas ir gitaristas Julijus, tuoj pat parodydamas visą Colours of Bubbles grojaraštį, kuriame dainų yra trigubai daugiau – 18.

1000 kopijų tiražu išleisto EP reikės paieškoti, nes jis bus pardavinėjamas tik dvejose vietose: Vilniuje – muzikai draugiškame „Rūdninkų“ knygyne, Kaune – meniškais aksesuarais viliojančiame „Replique Boutique“. Žinoma, tiesiausias kelias jam pakliūti į klausytojų diskografiją – Colours of Bubbles koncertai, kurių artimiausiu metu planuojama du: lapkričio 11-ąją Vilniuje, klube „Bermudai“ ir lapkričio 20-ąją Šiauliuose, „Juonėje pastogėje“. Įsigijimo principas paprastas: ateini, sumoki 10 Lt už bilietą, ir gauni EP‘ą dovanų. Per abu koncertus grupė žada groti viską, ką moka, o Vilniuje apšildymui į svečius dar pasikvietė ir draugus The Spins.

„Senas pažiūrėsiu į tatuiruotę ir prisiminsiu, kad buvo rokenrolas“

Grįžkime prie kelionės į Šiaulius. Lapkričio 6-oji nusimatė turininga: popiet – grupės narių tatuiruočių darymas salone „Totemas tattoo“ ir akustinis koncertas ten, vėliau – repeticija studijoje.

Įdomiausias reikalas – tatuiruotės. Keturi iš penkių grupės narių leidosi po per šešiasdešimt tatuiruočių ant savo kūno turinčio meistro Aivaro adata, kuris kiekvienam muzikantui sukūrė individualius piešinius su raidėmis COB. Tokia viešųjų ryšių strategijomis kvepianti „akcija“ viso labo buvo padarinys ne visai blaivios minties, gimusios per, kaip patys grupės nariai vadina, išgėrimėlį. „Tomas, Paulius ir aš sukirtom rankom, kad ant subinės po balioną išsitatuiruosim. Kitą vakarą pagalvojom, kad balionas neįdomu ir jų niekas nematys, todėl paprašėm Aivaro, kad sukurtų kiekvienam po atskirą piešinį ant rankos“, – prisimena Julijus. Iš pradžių dvejojęs, prie draugų prisijungė ir būgnininkas Simas. Tatuiruotę darytis atsisakė tik klavišiniais ir lūpine armonikėle grojantis Mindaugas.

„Norėčiau senas pažiūrėti į tatuiruotę ir prisiminti, kad buvo kažkada rokenrolas“, – sako Paulius, kuriam tatuiruotė buvo piešiama ant kojos. Visos tatuiruotės iš arti – galerijoje apačioje.

Vėliau sekęs pusiau slaptas padėkos koncertas „Toteme“ buvo jaukus: žvakių šviesoje ir poros dešimčių klausytojų akivaizdoje Colours of Bubbles sugrojo pusvalandžio ilgio akustinę programą. Finalinė Mažoji Sju nuskambėjo štai taip:

Šiauliai – repeticijoms

Grupės studija – vos už kelių posūkių, beveik pačiame Šiaulių centre. Viskas čia šalia – ir pagrindinė miesto gatvė, Laisvės alėją primenanti Vilniaus gatvė, ir „Juonė Pastuogė“, ir „Teatro bufetas“, kur tą vakarą vyko „Liverpool“ diskoteka.

„Breinerine“ vadinami grupės namai yra paveldėti iš „vyresniųjų brolių“, taip pat šiauliečių, taip pat indie rokerių, šiuo metu pritilusių, bet žadančių sugrįžti „Brainers“. Studijoje nėra vandens, nėra tualeto, tačiau galima rasti aibę kubų, pedalų ar pvz. golfo lazdų rinkinį. Čia grupė repetuoja ir kuria naujas dainas, tačiau susitikimai vyksta ne taip ir dažnai, nes Julijus, Tomas ir Mindaugas gyvena ir studijuoja Vilniuje, o Paulius – Kaune. Vienintelis Simas dienas leidžia Šiauliuose, dėl ko jam dažnai tenka sėsti į automobilį ir vežti instrumentus į grupės koncertus Vilniuje ar Kaune. Kita vertus, rečiau vykstančios repeticijos garantuoja didesnį jų produktyvumą: „Jei kasdien repetuotume – pabostų, išsisemtume. O dabar gal net ir geriau“, – svarsto Paulius.

Šiemet „Breinerinėje“ trečią kartą planuojamas „Kalėdinis žiburėlis“ – vėlgi pernelyg neafišuojamas grupės susitikimas su draugais ir klausytojais. „Prisikabinam girliandų, ateina bičiuliai, geriam karštą vyną ir grojam“, – pasakoja Julijus. Tų „bičiulių“ pernai buvo tiek, kad į pakankamai erdvią studiją žmonės paprasčiausiai netilpo, o viena mergina dėl oro trūkumo nualpo.

Vaizdo įraše – grupės repeticija iš studijos. Skamba daina „Broken Man“, buvusi rimta kandidate į EP.

Nauja programa jau ruošiama

Sulig „Today I‘m Feeling Better Than Ever“ galima braukti brūkšnį pirmajame Colours of Bubbles karjeros etape. Pasiekta nemažai: grupė yra sugrojusi lietuviškuosiuose festivaliuose „Be2gether“ ir „Visagino Country“, Lenkijoje vykusiuose „Remont Fest“ ir „Browar Rock“, bendras grupės koncertų skaičius viršija 100, o fanų, jei tikėsime „Facebook‘u“ – 1000.

Etapui „virš brūkšnio“ jau yra šis tas nuveikta – grupė teigia turinti sukūrusi penkių dainų demo, iš kurių porą įjungė paklausyti čia ir dabar. Pirmas įspūdis – COB‘ų muzika bręsta ir solidėja, tačiau svarbiausia – melodingumas ir harmonija – išliko. Žinoma, daryti išvadas dar anksti, ypač žinant, kad kūriniai gali keistis, juos planuojama papildyti ir naujų instrumentų, pvz., styginių, partijomis. „Šios dainos publikai bus parodytos tik tada, kai turėsim visą pilną programą. Dabar, po albumo pristatymo turėsim nedidelę pertraukėlę, joms užbaigti, programai paruošti“, – teigia Tomas.

Tuo metu Julijus prieina prie kompiuterio ir sako: „Paklausykit, čia yra geriausia, ką aš esu sukūręs“. Pradeda skambėti tie patys žodžiai „Today I‘m feeling better than ever…“. Tačiau viskas daug švelniau ir lėčiau, įgrota pianinu, o ne elektrinėmis gitaromis. „Man čia nesuprantama: dainuoji, kad jautiesi gerai kaip niekad, o skamba liūdnai“, – sako Paulius. „Viskas taip ir turi būti“, – atkerta Julijus. O daina skambėjo taip (čia pat ją galima ir parsisiųsti):

Palikom grupę „Breinerinėje“, kartu su draugais iš „Totemas tattoo“, pažadėdami čia sugrįžti per „Žiburėlį“, o su pačiais grupės nariais susitikti jau ketvirtadienį „Bermuduose“. EP pristatymo koncerte kiekvienas iš jų turės rimtą pretekstą garsiai ištarti: „Taip, šiandien aš tikrai jaučiuos geriau, nei bet kada.“

Daugiau informacijos apie Colours of Bubbles:

www.todayiamfeelingbetterthanever.com
www.cob.lt
COB @ Facebook
COB @ Diesel Music Contest
COB @ Myspace
COB @ Frype.lt

Straipsnio video © Edvinas, Marija (www.rockotheque.lt)