jauti pradeda nuo “Gap Year”

jauti, abii, abudu… šios naujosios kartos lietuviškos muzikos grupės panašios ne tik savo pavadinimais, bet ir kūryba, kurios nė vienas jų nenori suvaržyti muzikos žanrais. Iš tikrųjų negali pasakyti, kad tie groja kaip tie, o tie – kaip tie. jauti – pirmieji išlindo iš “garažo” ir pristatė savo debiutinį EP “Gap Year” mini ture po Lietuvą. Rytoj “Kablyje” vyks paskutinis koncertas.

Kokią istoriją pasakoja EP “Gap Year“? jauti patys ir atsako: “tai jauno žmogaus išgyvenimai, sutalpinti 16 minučių trukmės diskelyje, kartoniniam voke. tai senų namų palikimas. tai smalsumas viskam, kas nauja. tai metas, kuomet keturi vaikystės draugai apsigyvena dviejų kambarių bute ir leidžia sau klysti.”

Kitaip sakant, šiame keliolikos minučių įraše telpa visa prie metus prasidėjusi grupės istorija. 6 nepriklausomo roko kūriniai, kai kur pagarbiniuoti artrokiniu baroku ar pasikartojančiais matematiniais pasažais. Pradėję lietuviškai, jauti vėliau gana sklandžiai uždainuoja angliškai. Žinoma, norintys kvarteto kūryboje išgirs vieno ar kito atlikėjo atgarsių, tačiau šis EP skamba kaip gyvų ir ieškančių muzikantų kūryba. Kol kas jai galbūt dar kiek trūksta vieningumo, tačiau jau įdomu, kaip skambės pirmasis jauti albumas. Juk gap year reiškia pertrauką prieš kažką didesnio. Tikėkimės, taip ir bus, o kol kas – pirmasis mūsų pokalbis su jauti.

PS. šio kūrinio EP nėra, gal taupomas albumui?

Ką jaučiat, kai esat ore?

Turbulenciją, kvapus, jausmus, šiaip realiai tai viską. Stengiamės kuo dažniau ten būti.

Ar vaikinams iš Elektrėnų nesinorėjo groti elektronikos?

Pilypas bandė ten kažką kurt, bet nespėjo ir atvažiavo į Vilnių, kur Džiugas su Nojum jau buvo pradėję groti gitaromis. Kažką apie indie.

Kaip sutikote vienas kitą – pradėjote bendrauti ir sakyti vienas kitam “jaUti” ?

Sutikome vaikystėje, nes tėvai buvo draugai. Po to draugystė augo vasaros stovyklose ir taip iki šiandien. “jaUti” pradėjom sakyti pernai, kai Pilypas atvažiavo studijuoti į Vilnių, o jau visiškai “jaUtėm”, kai prieš pat mūsų debiutinį koncertą “Liverpool” bare prisijungė ir Steponas

Pernai jaunų atlikėjų konkurse “Garažas” laimėjote II vietą – kas pasikeitė?

Pasikeitė tai, kad dabar galime daug laisviau groti, turime klausytojų ratelį bei komandą, kuri mums labai padeda. Bendrai pasikeitė muzikos suvokimas. “Garažas” pastūmėjo toliau kurti ir parodė, jog tai, ką kuriame, yra reikalinga ir įdomu ne tik mums, bet turi vertę ir daro įtaką klausytojui

Savo stilių apibūdinate kaip art roką. Šis terminas iškart primena apie Genesis, Pink Floyd, King Crimson ir kitus daugiau mažiau klejojančius “senelius” iš praėjusio amžaus. jauti skamba šiuolaikiškiau. Kokia jūsų šiandieninio art roko versija ir kas jos įkvėpėjai?

Ilgą laiką nežinojome, kaip save apibūdinti, bet vis daugiau grojant ir ieškant, radome keletą raktinių žodžių. Savo feisbuko paskyroje pasivadinome mathy indie art rock grupe, o kad žmonėms nebūtų per daug konfūzo – daug kur naudojame art rock terminą.

Galima girdėti „šiuolaikiškesnį“ skambesį, nes neesam prisirišę prie art roko klasikos, o būtent naujos muzikos klausome daugiau. Tiesa, kiekvienas turime ir senos muzikos favoritų, bet čia mūsų nuomonės dažnai išsiskiria. Nojui labai patinka AC/DC, Pilypui patinka ir minėtieji Pink Floyd. Visi sutariam dėl Jeff Buckley ir Nirvanos. Jų klausome dažniausiai.

O šiuo metu art roko įkvėpėjai yra Foals ir Alt-J. Taip pat pasiklausom ir tokio math roko kaip Totorro ar Delta Sleep.

“Kuriat iš to, ką jaučiat, ir tai perteikiat savo muzikoje”. Ką labiausiai jaučiat pastaruoju metu ir kaip tai skamba?

Neįsipareigojam kurti specialiai “aukštos meninės vertės” dainų, su giliomis metaforomis ar aukštosiomis materijomis. Viskas, apie ką kuriam, yra iš asmeninių patyrimų, kartais gal ir buitiškų, tačiau visa tai mums daro gan didelę emocinę įtaką ir to nesigėdijam.

O bendraudami su kitais suprantam, kad mes ne vieni, kad žmonės yra gan panašūs.

Ritasi naujoji vietinės roko scenos banga: į sceną lipa vis naujos ir vis įdomesnės grupės, publika nebegaili eurų nei koncertams, nei įrašams. Kaip jums visa tai atrodo nuo scenos – kas labiau džiugina, o kas – liūdina?

Taip! Būtent tai ir džiugina, jog yra jaunų bendraminčių kūrėjų, su kuriais galime eiti kaip bendra jėga, kurti, plėsti geros muzikos sąvoką Lietuvoje ir gramdyti kerpes nuo lietuvių ausų. Gera, kai žmonės nori remti grupes, supranta viso to vertę.

Kai dar neturėjom studijinių įrašų, žmonės neretai rašė ir skatino kuo greičiau juos išsileisti, kad galėtų klausytis to, ką girdėjo gyvuose pasirodymuose. Džiugu, išties.

Dainuojate ir lietuviškai, ir angliškai – kada kurią kalbą pasirenkate ar ji jus pasirenka?

Dažniau mus pasirenka kalba. Kadangi pradedame nuo instrumentalo, tai būtent grojant gitaroms Džiugas pajaučia, kurios kalbos žodžiai labiau limpa kuriamam garsui.

Kodėl jūsų “Gap Year” turas aplenkia ne tik tokius miestus kaip Klaipėda ar Panevėžys, bet ir kai kam gimtuosius Elektrėnus?..

Jei atvirai, daug kas nerekomendavo taip vėlai pradėti turo, kadangi jau pavasario pabaiga, o ir vasaros sezonas atsidarinėja. Be to, kai kuriems mūsų vyksta sesijos. Todėl galvojom, kad šie keturi miestai galėtų būti puikus mūsų debiutas.

Klaipėdoje buvome vasarį, šiek tiek bijojome, kad nesusirinks žmonių (blush), o Panevėžio pažadame neaplenkti kitą kartą, kai būsim šiek tiek didesni.

Pavasarį Vilniuje apšildėte “Twilight” garso takelio kūrėjus Blue Foundation. Ar ši patirtis nepaskatino pagalvoti apie tarptautinę karjerą. Juk, kaip žinia, savame kieme pranašu nebūsi…

Būtų smagu būti žinomiems ir groti tarptautiniais mąsteliais, bet planuojam dar daug ką nuveikti ir Lietuvoje. Pranašais gal ir nebūsim, bet siekiam augti bei žydėti ir po sava saule.

Gana greitai užkilote lietuviškais muzikos grupės karjeros laiptais: pergalė tarp pradedančiųjų, užsienio atlikėjo apšildymas, pirmas įrašas. “Gap Year” – savotiška karjeros petrauka – kas toliau?

Daug dar esam užsibrėžę, bet, kad tai – puiki pradžia, sutinkame ir labai džiaugiamės.

Vasarai turime daug planų groti festivaliuose ir sukurti ne vieną naują dainą. Mes žiauriai užsihaipinę.

Toliau kursim ir dalinsimės tuo, ką kuriam. Nes didelis džiaugsmas mėgautis garsais ne vieniems. Laukit.

Internete:

facebook.com/jautigrupe

youtube.com/channel

instagram.com/jautigrupe