Recondite: “Jei kursi dėl karjeros, esi pasmerktas”

Elektroninės muzikos biblijos „Resident Advisor“ šlovinamas didžėjus Recondite jau kelerius metus įrašytas į „Best Live Act“ sąrašo topą. Šia karūna pats Recondite (tikrasis vardas – Lorenz Brunner) nesididžiuoja ir laiko tai subjektyviu ir laikinu dalyku. Bet kuriuo atveju, nepastebėti atlikėjo talento negalima. Gyvi Recondite pasirodymai ypatingi tuo, kad atlikėjas nebūna pasiruošęs nė vienam iš jų – dainas parenka tiesiog vietoje, įsijausdamas į auditorijos bangas. Bet jokiu būdu negalima sakyti, kad Recondite nedaro namų darbų – kasdieniame jo gyvenime muzika, rodos, visuomet užėmė svarbiausią vietą. Dar iki tada, kai tapo visame pasaulyje geidžiamu live-act‘u, Lorenz Brunner grodavo ir kurdavo muziką, o dirbdavo tiek, kad pakaktų pinigų dar daugiau groti ir kurti muziką.

Atmosferinis techno, kurį kuria Recondite, yra tartum geografinė koreliacija su jo gimtuoju kraštu – kaimo vietovėmis Vokietijoje. Net ir semplus savo muzikai atlikėjas parsiveža iš Bavarijos miškų bei slėnių. Šis asmeniškumas ir yra viena patraukliausių atlikėjo savybių – nuoširdumą gali justi ir gyvame pasirodyme ir pačiuose muzikos garsuose.

Lietuvoje Recondite lankėsi 2015-aisiais, o šiemet jo pasirodymą galėsime stebėti elektroninės muzikos festivalyje “Into The Valley” Estijoje.

Pasekus tave socialinėse medijose, matosi, kad su savo auditorija turi artimą ir asmenišką ryšį. Tokio pat asmeniškumo tikiesi ir prisitaikydamas prie auditorijos vaibo pasirodymų metu?

Kuriamas ryšys skiriasi kiekviename pasirodyme, kiekvienoje šalyje, kiekviename mieste. Tačiau visuomet vertinu, kai jis yra atviras, pagarbus ir entuziastingai abipusis.

Kaip persikraustymas į Berlyną ir pats miestas pakeitė tavo požiūrį į muziką?

Manau, tą įtaką buvau gavęs dar prieš persikeliant į Berlyną. Berlynas mane susiejo su daugiau panašiai kaip aš mąstančių žmonių.

Ar reikia būti emociškai stipriam, kad spėtum kartu su elektroninės muzikos industrija?

Taip, manau tikrai reikia. Bet taip pat bijau, kad šiandien emociškai stiprus turi būti daugelyje darbų ir veiklų.

Kartais tikriausiai tai būna tikras iššūkis?

Be jokios abejonės. Svarbiausia rasti asmeninį balansą. Kai esi paklausus – vertink tai, bet mokėk pasakyti „Ne“ dalykams, kurie turėtų per didelę neigiamą įtaką tavo psichiniam ir fiziniam gerbūviui.

Koks vaikas buvai mokykloje, Bavarijoje?

Buvau sukalbamas, bet atsisakydavau mokytis dalykus, kurie man nepatiko. Niekad nebuvau peštukas ar klounas, mane mokykloje gerbė, bet tuo pačiu nebuvau visų numylėtinis… Nemėgstamų dalykų vengimas pridarydavo man bėdų.

Mėgai muziką, menus?

Taip, ypatingai muziką. Mano šeima yra pilna entuziastingų muzikos vartotojų. Išskirtinai įdėmiai klausytis muzikos pradėjau nuo labai mažų dienų.

Kokios dainos dabar klauseisi paskutinės?

Tuoj patikrinsiu “Spotify”… “Clara Schumann – Konzertsatz A minor”

Kaip lietuvė privalau paklaust – ar planuoji grįžti į Lietuvą pagroti čia vėl?

Labai tikiuosi ir, manau, kad taip ir bus. Ten man labai patiko.

Šią vasarą grosi Estijoje, “Into The Valley” festivalyje. Ar jau mąstei, kuria linkme suks tavo grojaraštis? Visgi grosi tokioje išskirtinėje vietoje, tarp dviejų apleistų kalėjimų…

Manau, kad tokioje aplinkoje sukursiu tikrai išskirtinę atmosferą. Bet ne, nemąsčiau ir niekad nemąstau apie tai, ką grosiu. Parengsiu pirmus porą kūrinių, kuriuos sugrosiu valandą prieš setą, o po to improvizuosiu.

Jau keletą metų esi tituluojamas vienu geriausių live-acts pasaulyje. Tai bent pasiekimas!

Taip, vertinu tą paramą, kurią gaunu, bet asmeniškai nesuteikiu per daug svorio „geriausių“ sąrašams. Tai – laikina ir subjektyvu.

Ką darai, kai prarandi motyvaciją?

Sustoju ir atsitraukiu – svarbiausia, nereikia nieko spausti. Nekenčiu spaudimo.

Ką pasakytum jaunam kūrėjui, kuris tik pradeda muzikinę karjerą?

Patarčiau mesti mintis apie karjerą muzikos pasaulyje. Jei muziką kursi dėl karjeros, esi pasmerktas nuo pat pirmos dienos. Koncentruokis į mokymąsi tų technikų, kurios leis tau išreikšti brangiausius jausmus per muziką. Tai – svarbiausias dalykas muzikinės kelionės pradžioje.

Internete:

recondite.de

facebook.com/ReconditeMusic

soundcloud.com/recondite_music

instagram.com/_recondite_