2017 October

img_5516

Interneto kartos hiphopas

Šiurkštus, kaip 128kbps MP3 samplai, interneto kartos hip hop’o veidas, toks pat agresyvus ir pilnas noro išgyventi, kaip Gariunai devim antrais. Garsas pripildytas mechaniško 808 gausmo ir pasyviai agresyvios melodinės melancholijos yra arčiausiai verbalaus post trap / rap noir apibūdinimo. Bet koks hip hop sentikis užkietėjęs konservatorius, skyręs savo laiką dekonstruoti estetiką per savo DialUp modemo prizme, galėtų džiaugtis pirmykštę nepažabojama energija.

pakvaisezaidimai

Luchino Visconti ir Michaelio Hanekes retrospektyvos „Scanoramoje“

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristatys kaip reta stiprią retrospektyvų programą „Iš arčiau“. Prarasto laiko metraštininko, neprilygstamo kino esteto Luchino Visconti ir negailestingo modernios visuomenės antropologo Hichaelio Hanekes kūriniuose pinsis atidumas savo epochai ir prieštaringai žmogaus prigimčiai. „Penkioliktąją […]

Skanu Mezs festival 2017

…o 15-tasis “Skanu Mežs” inspiruoja

Spalio viduryje Latvijoje nušurmuliavo eksperimentinės muzikos festivalis “Skaņu mežs’2017″​. Jis Rygoje vyko jau 15-tą kartą. Per tiek laiko daug vandens upėse nutekėjo, vaikai užaugo, mergaitės virto moterimis, berniukai vyrais, o tuo tarpu muzika įvairiose Latvijos sostinės vietose kaip grojo garsiai, taip ir tebegroja šildydama rankas, glostydama akis ir kutendama ausų būgnelius.

foto-rita-puidokaite-parranda-polar-y-orkestrito

Parranda Polar ir orkestras – didžiuosiuose Lietuvos miestuose

Pietietišką kumbiją Vilniuje sėjantys „Parranda Polar“ neturi laiko siestai. Ką tik grįžę iš koncertinio turo Ispanijoje, muzikantai tropinį karštį parveža į didžiuosius Lietuvos miestus. Čia spalio 19, 20 ir 21 dienomis grupė pasirodys pasipildžiusi pučiamaisiais ir perkusijomis. Ispaniją vis dar […]

_01_virgilijus-sonta

VDA Nidos meno kolonijos paroda „Jūros veidrodis (Žalčio pasaka)“ išnirs Berlyne

Vasarą Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje eksponuota grupinė paroda „Jūros veidrodis (Žalčio pasaka)“ persikelia į Berlyną. The Many Headed Hydra (Daugiagalvės hidros) kolektyvo kuruota ekspozicija išnirs po šiuo pseudonimu veikiančių menininkių ir kuratorių Emmos Haugh ir Suzos Husse įkurtoje meno erdvėje District Berlin.