2018 June

garbanotas-bosistas

Pirmadienio vakarą „Lofte“ dviguba muzikos dozė – Garbanotas Bosistas ir Sheep Git Waxed

Šįvakar, birželio 25-ąją, menų fabriko „Loftas“ kieme įsikūrusioje „LRT Opus terasoje“ – kokybiškos muzikos gerbėjų laukia dvigubas malonumas. Scenoje pasirodys ir pilnas programas atliks net dvi grupės – psichodelinio roko atstovai „Garbanotas Bosistas“ ir eksperimentinės elektronikos džiazo kolektyvas „Sheep Got […]

Preoccupations

Preoccupations: odė depresijai nesibaigiančiame tunelyje

Prieš 30 metų Lietuvos slidininkė Vida Vencienė Kanados mieste Kalgaryje tapo olimpine čempione. Tame pačiame mieste 2012-aisiais susiėjo keturi muzikantai ir pasivadino provokuojančiai – Viet Cong. Po kelių metų grupė išleido to paties pavadinimo debiutinį albumą ir… netrukus susilaukė kaltinimų dėl savo kontroversiško pavadinimo – keletas vietų netgi atšaukė grupės koncertus.

masine-hipnoze-2

„Devilstone“ menai ir įdomybės: nuo Joan Cornellà iki kūno spektaklių

Liepos 12–15 d. Anykščiuose vyksiantis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ lankytojams pateiks ne tik muzikos keturiose scenose, bet ir spalvų festivalio menų zonoje „Masinė Hipnozė“ ir mieste. Kasmet festivalio erdvę papuošia jungtinė menininkų darbų paroda, kurios provokuojanti estetika atliepia festivalio dvasią. Parodos epicentre vyks atviri workshopai, body-paint sesijos, šokio spektakliai ir ekstremalūs performansai, kuriamos instaliacijos.

23559631_10155852804832208_3112559669700373827_n

„OFF” 2018 atrieda atidunda

Rugpjūčio 3-5 dienomis į Lenkijos miestą Katovicus vėl atšurmuliuos alternatyvios muzikos festivalis „OFF”. Eilę metų, Silezijos Trijų tvenkinių slėnyje vykstančią muzikos fiestą dėl unikalios muzikinės programos jau yra pamėgęs ir nemažas būrys Lietuvos melomanų. Klausantys atidžiau jau senokai pamiršo “Openerio” minias ir laukus – jaukiame miesto parke vykstantis vidutinio dydžio renginys leidžia pasinerti giliau.

"Ghost in the Shell" kadras

90-ųjų cyberpunk anime monologai ateities vizijai

21 amžiaus pradžia: masinis technikos išplitimas bei jo visapusiška integracija į visuomeninį gyvenimą – skamba kiek nejaukiai, tiesa? Tarsi kirbėtų visa šį monistinį projektą neigianti mintis pasąmonėje, bet taip ir neišlįstų į dienos šviesą. O jei ir šis “suvokimas” būtų suvoktas sąmoningai, post-traumatinėje patyrimo patirtyje neišvystume nė menkiausios žiežirbos revoliucijos ugniai įžiebti – todėl pirmas šios pastraipos sakinys yra ne spekuliacija ar koks nors retorinis išmislas, bet tikrų tikriausias teiginys, paremtas faktais ir įsisąmonintas iki pačių jo galimybių gelmių.