Brutus: neramūs kaip belgai

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION]

Šiandien sunkiasvoris muzikos leidinys prašo jų sudaryti geriausių Belgijos pogrindžio atlikėjų sąrašą, o dar visai neseniai jie patys būtų mielai jame atsidūrę. Prieš gerus metus išleistas trio Brutus albumas “Burst” pateisino savo pavadinimą ir išsprogdino gitarinės muzikos pasaulį. Pavasarį “Devilstone” paskelbus šiuos belgus savo programoje, net nuožmūs festivalio komentatoriai praskydo: “Yaaas. Pataikėt į dešimtuką”, “Viskas, man daugiau nieko nebereikia”, “šiais metais atvežat net 5 grupes, kurių tikrai nesitikėjau pamatyt gyvai. Ir dar kaip vyšnaitę ant viršaus užmetat Brutus”, “Blio, šitie tikrai visai nieko. Poštmetalis tikrai jaučiasi” ir panašiai. Brutus kūryboje tikrai persipina ir “poštmetalis”, ir punk, ir hardcore, ir dar daugiau.

Grupės sėklos buvo pasėtos 2014-aisiais Leuven mieste, kai būgnininkė ir vokalistė Stefanie Mannaerts prisijungė prie Peter Mulders Refused tribute projekto. Sužavėti vienas kito muzikalumo, jiedu nusprendė pradėti naują grupę ir pasikvietė Stijn Vanhoegaerden groti gitara. Debiutiniame Brutus albume “Burst” girdėti mažai Švedijos hardcore legendų, tačiau poetiškai skamba faktas, jog “The Shape of Punk to Come” (kultinis Refused albumas) gabalų grojimas kiekvieną dieną, inspiravo trio tai pačiai vizijai. “Burst” tapo atkaklaus pankroko ir hardkoro sprogimu su sklandančia post-roko atmosfera ir tamsia metaline ekstaze – karo tarp muzikinio sudėtingumo ir paprasto prieinamumo vilkiko.

Pirmuosius metus grupė praleido kelyje intensyviai turuodami po Belgiją ir išleido tris EP. 2016 m. muzikantai buvo pasiruošę savo pirmajam albumui. Brutus išvažiavo į Kanadą, kur per tris savaites, varomi vegetariškų suši, įrašė tai, kas vėliau virto “Burst”. Kaip sako patys muzikantai, ši kelionė suformavo juos kaip grupę ir iš jos jie grįžo jau kitokie. “Tai, ką įrašėme – tas 11 dainų – yra pirmasis žingsnis,” – sako mūsų pašnekovas Peter Mulders: “Dabar mes iš tikrųjų esame grupė. Tai mes ir tai, ką padarėme. Tas supratimas daro kažką su tavo galva. Tipo, dabar tai jau iš tikrųjų.”

Panašu, Anykščių šilelyje nusimato vienas TŲ koncertų. Juolab, kad savo ketvirtuoju nariu grupė pristato… tave. Taip, taip, tave, besisukantį moshpit’e, linksintį į taktą toliau nuo scenos, plaukiantį ant rankų, šokinėjantį nuo scenos. Tave tokį, koks esi. Come as you are.

Kur dabar esate? Kaip vakar pavyko koncertas?

Labas! Šiuo metu sėdime puikaus klubo “Backstage” Miunchene, Vokietijoje, beksteidže. Tai mūsų priešpaskutinis k0ncertas su Thrice vaikinais. Grojam už 40-ies minučių! Rytoj kartu važiuojam į Boloniją (Italija). Vakar neturėjome koncerto, bet dirbome su naujomis dainomis.

Sako, įrašyti naują albumą – sunkiausia…

Kaip tik dabar jį ir įrašinėjame. Tarp turavimo ir koncertų. Nežinau, ar antrasis albumas sunkiausias (juokiasi). Galbūt reikėtų mūsų to paklausti, kai būsime įrašę 4 ar 5 albumus. Galime tik pasakyti, kad pirmajame albume yra tavo pirmosios tavo sukurtos dainos. O dabar turime rašyti “pagal užsakymą” (juokiasi). Truputį keista, bet taip jau yra. Mums tai labai patinka, jaučiamės gerai.

Jūsų nurodomos įtakos labai įvairiapusiškos: nuo Dillinger Escape Plan iki The Smiths, bet kas buvo jūsų pirmoji pažintis su muzika?

O, tai buvo senokai. Pirmasis Stijn albumas, dovana nuo jo tetos, buvo Guns’n’Roses “The Spaghetti Incident”, o Stefanie susidomėjo muzika jaunystėje pradėjusi groti pianinu. Pirmieji jos nusipirkti įrašai buvo Jimmy Eat World “Bleed American” (po Rugsėjo 11-osios įvykių Niujorke pervadintas į „Jimmy Eat World“ – ore.lt past.) ir Rammstein “Mutter”. Pirmosios mano kasetės  A pusėje buvo įrašyta Rage Against the Machine, o B – Nirvana “Smells Like Teen Spirit” (juokiasi).

Jei atvirai, man nepatiko jūsų pavadinimas, tačiau tai neteko reikšmės, kai išgirdau jūsų muziką. Norvegijoje yra to paties pavadinimo hardroko grupė susikūrusi 2007-aisiais. Kaip dalinatės pavadinimu?

Cha cha, ačiū už atvirumą! Jo, girdėjome apie norvegiškus Brutus. Toks dalykas, jog sukūrę grupę net neįsivaizdavome, kad kada nors grosime už savo miesto ribų… Todėl negalvojome apie kitas Brutus grupes. Tai buvo tiesiog geras Stefanie sugalvotas pavadinimas. Esame dvi skirtingos grupės tokiu pačiu pavadinimų. Iki šiol dėl to neturėjome jokių problemų.

(beje, Nyderlanduose dar groja vieni Brutus, kurių lyderis nusižudė 2006-aisiais. Prieš kelis metus jie išleido savo naują brutal death metal albumą “Murwgebeukt” – ore.lt past.)

Kodėl savo debiutinį albumą nusprendėte įrašinėti Vankuveryje, Kanadoje?

Tam buvo dvi priežastys.

Viena jų – prodiuseris ir garso inžinierius Jesse Gander. Ieškojome, kas galėtų padaryti taip, jog grupė tik su 2 ar 3 instrumentais skambėtų galingai. O jis jau buvo tai padaręs su tokiomis įkvepiančiomis grupėmis kaip White Lung ir Japandroids, mums patiko, kai jos skamba.

Antroji priežastis – Vankuveris. Pirmuosius 3 metus išmaišėme savo šalį skersai ir išilgai, norėjome pabėgti iš savo kasdieninės rutinos bei laiko zonos ir įrašyti savo pirmąjį albumą. Norėjome kurti dainas ir įrašinėti tik trise. Manome, jog tai labai pasiteisino.

Vienas kritikų, atrodo, išvedė teisingą Brutus formulę: “Brutus skamba kaip niekas kitas, nes jie skamba kaip visi kiti”. Ar sutinkate su tuo?

Cha, ačiū. Nemanau, kad skaitėme apie tai. Skamba kaip komplimentas ir, žinoma, mums atrodo taip pat. Galima ginčytis, ar formuluotė “skamba kaip visi kiti” yra teigiama ar neigiama, bet nesivelkime į tai. Mums svarbiausia yra tai, kad skambame taip, kaip norime skambėti. Ir būtent taip norime toliau kurti muziką…

Roko muzikoje pilna mačo pozicijos ir moterys dažniau vertinamos kaip mielas roko žvaigždės gyvenimo būdo priedas. Nepaisant to, kad yra daugybė kietų roko muzikančių. Stefanie, kaip jautiesi tokioje aplinkoje?

Jaučiuosi gerai (juokiasi). Tiesiog į savo aplinką neįsileidžiame roko žvaigždžių, kuriems moterys tėra “priedas”. Puikiai jaučiuosi roko aplinkoje, lytis visiškai nedaro jokio skirtumo.

Stefanie, koks tavo receptas atstatyti balsą prieš kiekvieną koncertą? Nes jei bandytum tave sekti, prarastum balsą po kelių gabalų…

Tu teisus ir ačiū už klausimą. Nes tai nėra lengva. Darau rimtus apšilimus prieš koncertus ir stengiuosi dainuoti techniškai teisingu būdu. Ir, žinoma, ture privalau gerai išsimiegoti ir gerti daug vandens, jokio alkoholio… (juokiasi).

Šiemet grojote su Russian Circles (linkėjimai! Mūsų pokalbyje jie minėjo, kad turuoja tik su tokiais atlikėjais, kurie jiems patinka ir kaip žmonės, ir kaip muzikantai), Chelsea Wolfe ir Thrice. Ką norėtumėt pridėti prie šio sąrašo?

Jo, Russian Circles yra tokie mieli bičai. Mūsų bendras turas jau baigėsi (atsiprašome, kad šiek tiek užtrukome su šio intervo atsakymais) ir jie patys yra nuostabūs žmonės. Na taip, nemanau, kad šiuo metu turime ką pridėti prie šio sąrašo. Esame nepaprastai laimingi ir pagerbti tokių galimybių. Grodami su tokiais didžiais atlikėjais kiekviename koncerte atiduodame viską, ką turime. Nors pala, kodėl gi ne? Stijn norėtų pagroti su Idles, Stefani – su White Lung, o aš – su Comeback Kid!

Lietuvoje sakoma “ramus kaip belgas”. Nepasakyčiau to apie jūsų muziką, tačiau kaip atrodo kasdienis gyvenimas jūsų gimtajame Leuven?

Ramus kaip belgas?! Cha cha, beprotiška! Niekada apie tai anksčiau negirdėjome.

Leuven yra studentų miestas – daug žmonių, kai vyksta mokslai, tačiau labai labai ramu vasarą. Čia yra mielas senamiestis ir keli geri barai. O baruose niekada nebūna ramu. Deja, pernai visi išsikraustėme iš Leuven. Stefanie ir aš dabar gyvename Gente, o Stijn – mažame miestelyje už Leuven.

Festivalis “Devilstone” buvo metalo muzikos tvirtovė, tačiau pastaraisiais metais plačiai atvėrė savo vartus visiems gitaromis varomiems stiliams. Atrodo, puiki vieta jūsų punk, hardcore, metalo mišiniui. Ko tikitės?

Neturime jokių lūkesčių, viskas gerai! Grupės, kurios čia groja, yra tikrai kietos ir esame laimingi būdami tokios programos dalimi. Jei mūsų koncertų grafikas nebūtų toks įtemptas, būtų jėga pasilikti ilgiau arba atvažiuoti anksčiau :( …

(Anksčiau atvykti tikrai nepavyks, nes penktadienį 13-ąją Brutus groja Nyderlanduose, bet po pasirodymo galima pabandyti ir užlaikyti, nes pirmas pasirodymas su Chelsea Wolfe Šveicarijoje numatytas daugiau nei po 10-ies dienų. Vėliau Peter pridėjo, jog pasiliks sekmadieniui ir namo keliaus tik pirmadienį. Jis taip pat pažadėjo pasiimti savo plavkes ir išsimaudyti Šventojoje – ore.lt past.)

Ačiū!

Ne, ačiū tau ir greitai pasimatysime!

Internete:

wearebrutus.com

facebook.com/wearebrutus

instagram.com/wearebrutus

youtube.com/channel

[ENGLISH VERSION]

Where are you now? How was the gig yesterday?

Hi! Right now we are in the backstage in a great venue called “Backstage” in Munich, Germany. This is our second to last show with the guys from Thrice. We’re on in 40 minutes! Last show with them is tomorrow in Bologna (Italy). Yesterday we had no show, but we worked on new songs.

We are writing the new album right as we speak. In between touring en playing shows. I don’t know if the second album is the hardest :) Maybe you should ask us again if we have written 4 or 5 albums, haha. We can only say the first album is made with the first songs you write … And now we have to write “on command” :) That’s weird, but it is how it is. We do love this so much it’s always an okay feeling,

Your influences as versatile as Dillinger Escape Plan and The Smiths, but who were your first introduction to music?

Wow, that’s a long time ago. Stijn his first album (a present by his aunt) was The Spaghetti Incident by Guns and Roses. And Stefanie got into music by start playing the piano when she was younger. The first two records she ever bought was Jimmy Eat World with Bleed American and Rammstein with Mutter. Peter his first cassette tape was Rage Against The Machine on one A-side, Nirvana Smell Like Teen Spirit on the B-side. :-)

To be honest, I didn’t like your band name, but it didn’t mattered, when I’ve heard the music. There is a Norwegian hard rock band called Brutus formed in 2007. How are you going to share the name?

Haha, thank you for being honest! Yeah we know about the Norwegian Brutus. Thing is – when we started as a band we had no idea we would ever get to play outside our own city … So we did not think about other bands like Brutus. It was just a good name Stefanie came up with. We just share the name, but we are two different bands. Till now we did not have any problems with that.

(there is one more Brutus in Netherlands, who’s leader tragically took his own life in 2006. Few years ago they had released their new brutal death metal album Murwgebeukt- ore.lt note)

Why did you decide to record your debut album in Vancouver/Canada?

Two reasons for that. One is producer/engineer Jesse Gander. We looked for somebody who can make bands with only 2 or 3 instruments sound huge. And he did that with great inspiring bands like White Lung and Japandroids, we love how they sound.

The second reason is Vancouver. We toured our own country so heavenly in the first 3 years, we wanted go get “out” of our daily routine and timezone to record our first album. We want to make songs and albums with only the three of us. And it worked out well we think.

One of reviewers found, looks like, the perfect formula: “Brutus sound like nobody else because they sound like everybody else.” Would you agree with this?

Hah, thanks. I don’t think we ever have read that. It sounds as a compliment and we sure see it like that. You can argue about the fact if “sounding like everybody else” is a good or bad thing, but let’s not do that. The most important thing for us is: we just sound like how we want to sound. And that’s how we want to make music …

Rock music is full of macho attitude and women are considered as a nice appendix to rockstars lifestyle. Despite the fact, there are many cool female musicians. Stefanie, how do you feel in this environment?

Stefanie: I feel fine :) And we just don’t surround ourselves with rock-stars who see women as an “appendix”. I feel really good in the rock environment, gender doesn’t matter at all.

Stefanie, what is your receipt to restore voice chords before each gig? Because you’d stay voiceless after few songs if you try follow you…

Stefanie: You are right and thank you for asking. Because it is not easy. I do heavy warm-ups before the shows and I try to sing in a technically correct way. And of course I do have to get enough sleep and water on tour, no alcohol for me … ;)

This year you have played with Russian Circles (greetings to them! In our interview they mentioned, that they tour with bands, whom they like as people as well as musicians) Chelsea Wolfe and Thrice. What would you like to add to this list?

Ah, Russian Circles are such a nice guys. The tour is already over (sorry, it took us some time go get to this interview) and they are such nice peoples themselves. Well yeah, I don’t think we have anybody to add to that list right now. We are super happy and honoured with these chances and we are giving everything we have on every show we can play with these great artists. But hey why not – Stijn wants to tour with Idles, Stefanie with White Lung and Peter with Comeback Kid!

What should we know about your native Leuven? We have a saying Calm as a Belgian in Lithuania. Wouldn’t say that about your music, but how’s everyday life around?

Calm as a Belgian?! Haha, crazy! We have never heard about that one before. Leuven is a student city. So it is crowded when the students are in, but it is really really calm in the summer. It has a nice old city center and some cool pubs. And in the pubs it never calm. Sadly, last year, we all moved out of Leuven. Stefanie and Peter live in Ghent now, Stijn lives a little outside of Leuven.

Devilstone festival in Lithuania used to be metal fortress, but opened their gates wide to all guitar driven styles recently. Looks like perfect place for punk, hardcore, metal crossover like you. What do you expect from it?

We have no expectations, all is good! The bands that play are really cool and we are happy to be a part of the line-up. If our touring schedule was not that heavy, it would have been cool to stay longer or come in earlier :( …

Thank you!

No, thank you! And see you soon!

Online:

wearebrutus.com

facebook.com/wearebrutus

instagram.com/wearebrutus

youtube.com/channel