Prieš pusfinalius „Novus“ scenoje – kova tarp lietuvių, latvių ir estų

Tarptautinis muzikos inkubatorius „Novus“ šį antradienį bus išties labai tarptautinis – jame pasirodys grupės iš visų trijų Baltijos šalių. Lietuviai, latviai ir estai antradienį kausis jau penktajame ir paskutiniame „Novus“ konkurso etape prieš pusfinalius.

Jūsų dėmesiui – trumpa pažintis su šio antradienio grupėmis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Alfa Collective“ (EE)

Estų grupė „Alfa Collective“ išties jauna – jie susibūrė pernai metų vasarą. Nors savo veiklą pradėjo visai neseniai šiemet jie jau planuoja išleisti debiutinį albumą. „Alfa Collective“ ketveriukė džiazo ir soul’o muziką gardina pop ir folk stilių motyvais, o visą tai vainikuoja grupės vokalistės rašomi dainų tekstai.

So Lucid Electronic Feel“ (LV)

Nuo 2015-ųjų koncertuojantys latviai „So Lucid Electronic Feel“ jau turėjo gerokai virš 70 pasirodymų Baltijos šalyse: nuo muzikos festivalių iki mažesnių koncertų. Šiemet išleidę pirmąjį savo EP, šį rudenį jie planuoja pristatyti ir pirmąjį pilną albumą. Savo muzikoje latviai jungia klasikinius „senosios mokyklos“ bliuzroko garsus su šiuolaikiniais elektroniniais skambesiais.

„Celsijus“ (LT)

Lietuvių grupė „Celsijus“ susibūrė kiek daugiau nei prieš metus, kai debiutavo „FiDi“ renginio metu. Šiemet jie ne tik dalyvavo, bet ir pelnė publikos simpatijas bei ketvirtąją vietą „Garažo“ konkurse. Taip pat savo kūrybą jau spėjo pristayti laisvų žmonių festivalyje „Magic Gathering“. Pasak grupės, „Novus“ jie taip pat tikisi paskleisti alternatyvaus funk’o bangas.

Contraband’a“ (LT)

„Contraband’a“ – tai jauna kauniečių grupė, kurioje pagrindiniai vaidmenys atiteko vokalistei Kotrynai, būgnininkui Gvidui, gitaristui Ignui ir klavišininkei Gretai.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jos lauks pavydėtinas prizų fondas. „Muzikinis cechas“ įsteigs pagrindinį prizą – padovanos video klipą ir dainos įrašą. Atlikėjų vadybos agentūra „Tilto namai“ vienai grupių suteiks komunikacijos ir vadybos paslaugas pasirinktam projektui ar koncertui, o „Square“ filmavimo komanda padovanos video klipą. Konkurso geriausiesiems taip pat atiteks galimybė pasirodyti muzikos festivalyje „Loftas Fest“, ypatingi rėmėjų „Converese“, „Caffeine“, „LRT“, „Menų spaustuvės“, „Vaga“ knygynų prizai ir pan. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, trys geriausios pasirodys bendrame koncerte „Vasaros terasoje“ Vilniuje, taip pat visos konkurso grupės turės galimybę groti Palangos „LRT Opus“ scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje.

Konkurse dalyvaujančias grupes jau trečius metus pristato „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Muzikinės „Novus“ kovos vyks kiekvieną antradienį iki pat liepos 31 d. menų fabriko „Loftas“ kieme įsikūrusioje „LRT Opus terasoje“. Koncertai klaustojams yra nemokami.

Daugiau info: www.menufabrikas.lt/novus