Authors Aurimas Minsevičius

Spektaklis „Trans Trans Trance“ - foto: Tomas Ivanauskas

Režisierė K. Gudmonaitė: girdžiu reakcijas „Ir taip kuria moteris?“

Kas yra moteriškumas? Ar būti moterimi – tai atitikti tam tikrą moters visuotinai suprantamą normą? Ar apskritai dar reikia pasaulį skirstyti į vyrišką ir moterišką pusę? Atsakymų į šiuos klausimus ieško režisierė Kamilė Gudmonaitė ir aktorės Jovita Jankelaitytė, Dovilė Kundrotaitė bei Adelė Šuminskaitė, jau rugsėjo 26-27 dienomis OKT/Vilniaus miesto teatre pristatančios premjerą „Trans Trans Trance“.

"Apvalytieji" Oslo nacionaliniame teatre

Režisierius O. Koršunovas: „Bijau to, kas įvyks Norvegijoje“

Teatre besisukiojantys specialiai tam iškviesti psichologai, apmokymai kaip elgtis kilus provokacijoms, nacionalinio transliuotojo kameros, nukreiptos į pirmuosius spektaklio žiūrovus ir teatro meno vadovės kalba tiesioginiame žinių eteryje – tokiomis aplinkybėmis jau rytoj Oslo nacionaliniame teatre įvyksiačią premjerą pagal britų dramaturgės Saros Kane pjesę „Apvalytieji“ pristato režisierius Oskaras Koršunovas.

Tomas Rinkūnas - foto: Dmitrijus Matvejevas

Aktorius T.Rinkūnas: valdžios marionetės ir gyvos sąskaitos

Aktoriui Tomui Rinkūnui dar nėra trisdešimties, o jam jau priklauso pagrindiniu Lietuvos teatriniu apdovanojimu laikomas Auksinis scenos kryžius už geriausią nepagrindinį vaidmenį. Su pačiu Tomu ir kalbamės apie niekada nesibaigiančią aktorinę brandą, kuriamą vaidmenį įkvėpiančius dalykus, ryšį tarp šiandieninio teatro ir žiūrovo, valdžią ir jų tampomas marionetes, teatrinius apdovanojimus ir, žinoma, apie spalio 25-26 dienomis OKT/Vilniaus miesto teatre vėl rodomą spektaklį „Julijus Cezaris“, kuriame aktoriaus sukurtas Kasijaus vaidmuo ir atnešė kryžių.

Oskaras Koršunovas

Oskaras Koršunovas: „Shopping and Fucking“ mane užgrūdino

Mark Ravenhill „Shopping and Fucking“ – spektaklis, nuo kurio 1999 metais prasidėjo Oskaro Koršunovo teatro veikla. Dabar, praėjus trylikai metu, nemenką skandalą įžiebęs spektaklis rodomas paskutinį kartą.

Nuosprendis – metamorfozės

Šią savaitę OKT teatro studijoje režisierius Paulius Ignatavičius pristato naują teatro premjerą – spektaklį „Nuosprendis-metamorfozė“ pagal Franzo Kafkos kūrinius.