Authors Domas Kunčinas

Justin Strauss

Justin Strauss nuolat remiksuoja savo gyvenimą

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Daugelis mūsų ’70 ir ’80-ųjų sandūros Niujorką įsivaizduojame romantiškai, tačiau tai buvo purvina ir atšiauri vieta gyventi. Tuo metu Manhetenas dar nebuvo išblizgintas ir kosmiškai brangus rajonas, tuščius pastatus užėmė įvairaus plauko menininkai. Vaizdingai to […]

Skanu Mežs 2018

“Skaņu Mežs” – nuotykingų garsų miškas Rygoje

Rudens pradžia tradiciškai kviečia pasiklysti garsų miške Rygoje. Jau 16-tą kartą čia organizuojamas nuotykingos eksperimentinės muzikos festivalis “Skanu Mežs”. Šiemet jis prasidės spalio 6-ąją nemokamu renginiu meno muziejuje “Riga Bourse”, o pagrindiniai pasirodymai vyks muzikos namuose “Daile” spalio viduryje. Atidarymo koncerte galima bus išgirsti net du lietuvius – lietuvos džiazo legendą Vladimirą Tarasovą ir eksperimentinės muzikos atlikėją Daina Dieva.

IYE

(T)reperis IYE prašo neaiškinti apie tru muzoną

Vasaros pabaigoje vienas po kito pasirodė naujo projekto IYE vaizdo klipai “Iškreiptu veidu” ir “Pamečiau”, o redakcijos pašto dėžutę pasiekė laiškas, kuriame pristatomas ir debiutinis kreivo marmaliuojančio (t)repo albumas „AJAIAI“. Tai, ką išgirdau, pasirodė kaip šviežia srovė šiek tiek užsistovėjusioje ir “sindikatų” valdomoje lietuviško repo scenoje.

Studijoje - foto: "Palanga Street Radio" archyvas

Radijas iš Palangos gatvės

Prieš metus Vilniuje Palangos gatvėje apsigyveno žmonės, kurių energija pamažu transformavosi į “Palanga Street Radio”. Norint paleisti radiją šiandien nebereikia ieškoti siųstuvo ir kelti jo antenos ant daugiaaukščio kažkur šeškinėje, užtenka gero interneto ryšio ir entuziazmo. Tuo ir pasinaudojo Palangos gatvės gyventojai, sukūrę tai, ką galima būtų pavadinti eksperimentiniu muzikiniu meniniu radijo projektu.

"Sūpynės" 2018 - foto: Deividas Buivydas

“Sūpynės”: mažiau yra geriau?

Po pastarųjų metų perturbacijų, susijusių su “Sūpynėmis”: tragiškos ir netikėtos mirtys, pertrauka, naujos vietos paieškos, purvynuose murkdžiusios praėjusių metų liūtys, šiemet festivalis pasitiko mažesne nei įprasta automobilių eile prie įėjimo ir malonia ramybe bilietų palapinėse. Apėmė jausmas, kad renginio organizatoriai po minėtų įvykių kiek pristabdė ritmą, padarė visuotinį rewind’ą, gal kiek primažino savo ambicijų dažnius ir tarsi pradėjo iš naujo.