Authors Domas Kunčinas

Soviet Soviet

Italai Soviet Soviet laukia nuotykio Anykščiuose

Trio iš Italijos, mums labai lengvai įsimenančiu pavadinimu, Soviet Soviet pateko į pirmąjį festivalio “Devilstone” patvirtintų atlikėjų paketą, paskelbtą dar pavasarį ir pasirodys Rytų scenoje penktadienį. Kaip ir dauguma muzikantų, italai nenori būti kategorizuojami ir ginasi grojantys energingą tamsoką post-punk, bet pripažįsta, kad vieno kritikų apibūdinimas “Peter Hook-ish bass lines, Daniel Ash-like guitar riffs and Paul Banks-ish vox make a great post-punk band” jiems visai patinka ir neslepia, kad Joy Division/New Order, Bauhaus ir Interpol padarė didelę įtaką.

"Žiežmarsas" 2017

Pirmas kartas “Žiežmarse”

Prireikė 4 metų, kad prisiruoštume įveikti tuos 60kelis kilometrus nuo Vilniaus iki Žiežmarių. Šiemet organizatoriai ėmė all-in’ą su “geriausiu Lietuvos dydžėjumi” (girdėjau, taip vienas kitam sakė šokėjai už nugaros) Manfredu ir šiemet (beveik) visur grojančiais, bet festivalių kontekste dar šviežiais Solo Ansambliu.

Vydraga remix contest

Šiuolaikinė folkloro “Dėlionė”

Lietuviškos liaudies muzikos remiksų projektas “Dėlionė”, folkloro santykiai su šiuolaikine muzika ir… arabiškosios muzikos tradicijos – apie tai kalbamės su muzikologu, leidybinės kompanijos “Zona” įkūrėju Dovydu Bluvšteinu. Paskutinį kartą su juo kalbėjomės taip pat apie liaudies muziką – Ministry of Echology albumą.

Dmitrij Marčenko - foto: D.Matvejev

Žaidimas gyvenimais “Žalioje pievelėje” Visagine

Pamenu, labai didžiavausi aptikęs Lietuvos pavadinimą 1988-ųjų leidimo Gineso pasaulio rekordų knygoje, kurią mama parvežė iš… Indijos. Atsiverčiu ir pageltusiame popieriuje randu tą asketišką paminėjimą: “The largest single nuclear reactor is the 1,450-MW (net) reactor at Ignalina station, Lithuania, USSR, put on full power in Jan 1984″.

jauti - foto: Gerda Berentaitė

jauti pradeda nuo “Gap Year”

jauti, abii, abudu… šios naujosios kartos lietuviškos muzikos grupės panašios ne tik savo pavadinimais, bet ir kūryba, kurios nė vienas jų nenori suvaržyti muzikos žanrais. Iš tikrųjų negali pasakyti, kad tie groja kaip tie, o tie – kaip tie. jauti – pirmieji išlindo iš “garažo” ir pristatė savo debiutinį EP “Gap Year” mini ture po Lietuvą.