Authors Domas Kunčinas

Grails - foto: John Clark

Juodosios Grails pranašystės

2002-aisiais ekranuose pasirodė filmas “Laurel Canyon”, tuo metu Portlende mažai žinoma to paties pavadinimo muzikos grupė įrašė savo debiutinį albumą. Vis dėlto vadyba rekomendavo pakeisti pavadinimą ir pasaulis išgirdo Grails “The Burden of Hope”. Keliais metais anksčiau gitaristas Alex Hall ir būgnininkas Emil Amos pradėjo eksperimentuoti studijoje, neturėdami ypatingų ambicijų.

Foto: Tallinn Music Week 2018

Tallinn Music Week 10.0

Beveik prieš tris dešimtmečius, 1990-aisiais, kultinė Rusijos proto-punk grupė Graždanskaja Oborona festivalyje “Rokas už demokratiją” Taline sugrojo paskutinį savo originalios sudėties koncertą. Vėliau jau nepriklausomos Estijos valdžia neįleido grupės lyderio Jegoro Letovo į šalį kaip pavojingo asmens. 2008-aisiais muzikantas mirė, tačiau aptrupėjęs brutalistinės architektūros pavyzdys “Linnahall”, kur vyko ir turėjo vykti šie koncertai, vis dar stovi Talino centre. Šalia esančiame iš katilinės transformuotame konferencijų centre “Kultuurikatel” 10-osios Talino muzikos savaitės (TMW) dalyvius sveikino Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, o bene ryškiausia muzikinės programos dalimi tapo kūrybiškai pavojingi naujosios Rusijos muzikos bangos atstovai.

Foto: "Kino pavasaris"

“Kino pavasaris” ir jo garsai

Šiemetinis festivalis prasidėjo Stokholme su Silvana Imam, o baigėsi su Mindaugu Survila Lietuvos sengirių likučiuose. Ir jei lietuviškai-siriškai-švediškoje istorijoje socialiai maištinga muzika lydėjo nuo pradžių iki galo, “Sengirėje” visus garsus sukūrė gamta, tačiau juos puikiai užfiksavo žmogus. O viskas prasidėjo nuo “Kino pavasario” įvaizdinio klipo – skaitmeninį bijūną matėme prieš kiekvieną seansą, bet turbūt ne visi žino, kad garsinį foną jam sukūrė Lietuvos elektroninėje scenoje gerai žinomas Deep Shoq.

undertheskin - foto: Liudmyla Radyk

Liūdni šokiai su undertheskin

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION]

“Liūdnus šokius” propaguojantis ir po pertraukos veiklą atnaujinantis Solo Ansamblis į savo “Limonadą” įmaišė ir lenkiškų priedų – undertheskin iš Krokuvos. Tai – Mariusz “Void” Łuniewski solo projektas, pritaikytas gyviems pasirodymams po debiutinio projekto albumo sėkmės – vienu metu jis buvo geriausiai parduodamas alternatyvos albumas bandcamp’e.

Bohren & der Club of Gore

Bohren und der Club of Gore

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Prieš 5 metus melomanų-gurmanų festivalyje “Off” Lenkijoje visiškai netikėtai patekome į vokiečių Bohren und der Club of Gore įgarsintus “šermenis”. Atrodė, kad atsidūrėme… kapo duobėje. Pasirodo būtent taip savo muzikos misija įsivaizduoja ir patys muzikantai: […]