Authors Domas Kunčinas

Ruta Mur - foto: Ieva Ripinskytė

Rūta Mur: “Tiršta nelaimingos meilės kančia su 80’s polėkiu”

Vasaros pradžioje “Ore” gavo Rūtos Murinaitės laišką: “Aš 80-aisiais niekada negyvenusi, bet jaučiuosi labai jų pasiilgusi. Ypač muzikos. Ir kuo toliau, tuo labiau pastebiu šią nostalgiją tampant millennials reikalu, o nebe tėviško amžiaus žmonių būdu ,,grįžti”. Nors mano mama, augusi 80-aisiais, šoka pagal mano muziką ir braukia atsiminimų ašarą”.

"OFF 2017" Katowice

Festivalio “OFF 2017″ atradimai

Šiemet “Off’as” savo tradiciniame stende šalia pagrindinės scenos ironiškai klausė: “Are you really from the art world?” Kaip sako užrašas viename Vilniaus barų, visi mes menininkai, tik ne visi tai žinome. Katovicuose vykstantis festivalis nuolat ieško kūrėjų, kurių muzikoje galima rasti daug visko tarp natų, o dažno jų garsai yra prie meno.

Kadras iš filmo "Šerkšnas"

“Šerkšno” aktoriai: “Sunkiausia suprasti, kad viskas paprasta”

Ugnimi žėruojančios Maidano padangos, kinematografiški Donecko oro uosto griaučiai, abiejų konfilkto pusių kuriami mitai ir kuriam laikui sutelktas pasaulio dėmesys pastaruoju metu užleidžia vietą pasakojimams apie turistines keliones po Ukrainą. Ukrainos rytuose vykstantis karas jau tapo kasdienybe ir į pirmus puslapius patenka nebent pasiekęs didesnį žuvusiųjų skaičių.

Shabazz Palaces - foto: Patrick O'Brien-Smith

“Skaņu Mežs” 2017 pristato Merzbow ir Shabazz Palaces

Šiemet festivalis “Skaņu Mežs”, vykstantis Rygoje, švenčia 15-ąjį jubiliejų. Nuotykingi garsai klaidžios miuzikhole “Dailė” spalio 13-14 dienomis, o atidarymo renginys spalio 6-ąją vyks meno muziejuje “Riga Bourse”. Pirmieji vardai šių metų programoje: vienas svarbiausių noise žanro atlikėjų Merzbow iš Japonijos, metalo, noise ir free džiazo būgnininkas Balázs Pándi bei Shabazz Palaces.

RavineFest

“Ravine” reivas “Redirected” vestuvių vietoje

Vasara Lietuvoje trumpa, dažnai – dar trumpesnė nei kalendoriuje. Nieko nuostabaus, kad kiekvieną savaitgalį vyksta po kelis festivalius gamtoje – visi skuba atsiimti už tuos tamsius ir drėgnus cepelininius mėnesius. Pernai vyko pirmasis elektroninės šokių muzikos susibūrimas “Ravine”. Anot organizatorių: “Pernai blynas gavosi visai neprisvilęs, atsiliepimai puikūs, žmonių surinkom pakankamai, todėl entuziazmo netrūksta planuoti ir šiais metais”.