Authors Indrė Lis

Tommy Cash

Žymiausias Baltijos pakrantės reperis TOMM¥ €A$H ir jo Rytų Europos stereotipai

Lapkričio 25-ąją į Vilnių koncertuoti atvyksiantis Tommy Cash, save apibūdina kaip keistą vaikiną iš rajono, kuriam neįdomu, ką apie jį mano kiti. Ant žirgo į “McDonald’ą” ar į sceną su suknele, reperis iš Estijos žaidžia stereotipais apie Rytų Europą, jos gyventojus ir rodo, kad gali būti reperiu ir nepaisydamas įprastų šio žanro standartų.

Foto: Ieva Budzeikaitė

N-e-p-a-t-o-g-u-s-k-i-n-a-s

girgždančios kėdės vėluojantys žiūrovai kaimyno valgomi popcornai ar pokalbis telefonu – tai dalykai, kurie man asocijuojasi su nepatogumais kine. Tuo tarpu, rudenį Vilniuje vykęs festivalis “Nepatogus Kinas“ verčia susinepatoginti ne dėl veiksmo kino salėje, bet dėl vyksmo ekrane. Festivalio akcentas […]

shishi - foto: Paulius Peleckis

shishi: liūtės smėlio dėžėje

Pirmajį vasaros savaitgalį Vilniuje debiutavo “Tilto namų” festivalis, kurio scenoje tarp žinomų vardų, buvo ir netikėtų naujienų. Viena jų – shishi. Trys merginos, trys muzikos instrumentai, trys vokaliniai mikrofonai. Grupės narės klausytojams jau pažįstamos, tik nepažinus jų naujasis amplua. shishi – Elena, būgnai (Umiko, Kotori, Ministry of Echology, Dubenėlis); Dominyka, bosas (Ministry of Echology, Rok&Dom); Giedrė, gitara (Elle G).

Mikas Žukauskas - foto: Paulius Peleckis specialiai Ore.lt

Kino kūrėjas Mikas Žukauskas džiaugiasi likęs už kadro

Pernai režisierius Mikas Žukauskas virtualioje erdvėje užklausė, kokių turime pasikartojančių įpročių, iškrentančių už normalumo ribų. Taip Sheep Got Waxed klipo “Forro” kūrėjas pradėjo lipdyti ultra pedantišką personažą, kurį vėliau puikiai įkūnijo aktorius Rytis Saladžius. Nuo pat studijų Mikas susijęs su kinu: režisuoja, filmuoja ir montuoja TV laidas, dokumentinius filmus, klipus, dirba kino festivaliuose, dėsto įvairiuose kursuose.

Umiko - foto: Rytis Šeškaitis

Žmogiškasis Umiko faktorius ir “Aftermath” tyla prieš audrą

Balandžio 5-ąją “Perone” prognozuojami neramūs orai. Cunamio bangas kels grupė Umiko pristatanti naujus sąskambius ir vėjo gūsius sutalpintus į naująjį albumą “Aftermath“. Tai – pasekmė virsmo, kuomet projekto įkūrėja Elena Neniškytė, ilgą laiką grojusi viena, atrado ir įsileido kitus muzikantus su savitais skambesiais bei vizijomis.