Authors Milda Pivoriūtė

Curt Merlo iliustracija "Detroit Water Crisis"

Nėra vandens? Taigi atsuki čiaupą ir bėga!

Labai seniai vienoje privačioje mokykloje vedžiau pamoką apie globalizaciją ir globalios socialinės nelygybės pavyzdžius pasaulyje. Pasakodama už širdies griebiančius pavyzdžius, užsiminiau, kad Afrikoje gentys gali kariauti ir žudyti viena kitą dėl… geriamo vandens, nes jo tiesiog nėra.

„Kaip tai nėra vandens????

2017-11-05-13-38-41

Mėginusiųjų nusižudyti savižudybės proceso patirtis

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo iki 2016 m. nusižudė apie 35 tūkst. Lietuvos gyventojų. Manoma, kad vienai savižudybei tenka iki 20 mėginimų, tad per minėtą laikotarpį mėginti nusižudyti galėjo šimtai tūkstančių mūsų visuomenės narių. Mėginimas nusižudyti, lyginant su bendrąja populiacija, didina tolesnę savižudybės riziką šimtus kartų, o padidėjusi suicidinė rizika išlieka daugiau nei 20 metų po bandymo nusižudyti.

2015-05-24-15-20-07

„Darom karjerą, bet nakčiai grįžtam pas tėvus“

Praėjusių metų pabaigoje moksliniame žurnale “Archives of Sexual Behavior” pasirodė straipsnis, kuriame Floridos Atlanto universiteto tyrėjų grupė pristatė reprezentatyvaus Amerikos jaunuolių tyrimo rezultatus, kurie sulaukė daugybės užsienio masinių medijų dėmesio. Viena iš išvadų, trumpai reziumuojant sensacingu antraščių stiliumi, tokia: mūsų […]

the-lobster-movie-trailer-images-stills-colin-farrell1

Sinefilų pavasaris su „Omaru“ priešaky: poruokis arba mirk

Pastaruoju metu feisbuke netrūksta užuominų apie artėjantį pasi’kino’pavasarinimą: vieni dalinasi nusipirkto abonemento nuotraukomis, kiti jau sakosi susidarę savo favoritų list’ą, trečių neva pirmas dvi balandžio savaites nebus galima sutikti kino salėj ar jos prieigose. O manęs, savo ruožtu, šią savaitę […]

“Bukowski” baras – vieta ne tik išgerti

Baro įkūrėjas Ronis Šmitas: “Baras tokiu pavadinimu nebūtinai turi būti skylė, kurioje pigus alus ir apsimyžę klientai.”