Authors Motiejus Ramašauskas

Foto: Laima Stasiulionytė / whoareyou

OORCHACH: kartais įkvepia ir muzikinio aparato tylėjimas

Povilas Vaitkevičius geriausiai žinomas kaip vieno žmogaus grupės (kiti muzikantai prisijungia nebent gyvų pasirodymų metu) Vilkduja veidas. Ne ką mažiau žinomas ir jo projektas Oorchach, kartais mutuojantis į labiau ritmingą Oorxax. Oorchach muzika, neretai guldoma šalia tribal žanro, apipavidalinama gražiais […]

Suicideoscope - foto: Laima Stasiulionytė

Suicideoscope: lo-fi yra tiesos ieškojimas

Šį interviu su Dominyku Niaura planavome gan seniai. Prasilenkdavome renginiuose, palinksėdavome vienas kitam galvodami apie neatliktą darbą, kol galiausiai, po daugiau, nei pusmečio, sutarėme dėl bendros datos. Važiuodamas troleibusu mintyse dėliojau klausimus, kurių susikaupė gan nemažai – visgi paskutinį kartą normaliai kalbėjomės prieš pusantrų metų.

Karkasas - foto: Gabrielė Jurevičiūtė specialiai Ore

Karkasas: kaukė išlaisvina nuo nenatūralumo

Apie Karkasą pirmą kartą išgirdau “Ghia” rengiamo festivalio “Area” metu. Vos atvažiavus į miškų apsuptą erdvę su lauko scena, iš visų pusių girdėjosi šnabždesiai apie paslaptingą atlikėją, grosiantį po bitininko kauke. Iki šių metų Karkasas buvo gan tylus, kol galiausiai pasirodė jo debiutinis albumas „Société de Ruche“, išleistas kasetės formatu.

"Armageddon Descends V"

“Armageddon Descends” ekstremali muzika be cenzūros

Ekstremalios muzikos festivalio „Armageddon Descends“ pradžia – 2013-ieji. Anot organizatorių, tuo metu panašios muzikos scenoje buvo visiškas vakuumas ir be nekryptingų festivalių, pavienių koncertų mažuose klubuose ar metalotekų nevyko nieko rimtesnio. Pagrindinė paskata pradėti savo festivalį buvo noras sukurti kryptį, vienyjančią ekstremalios muzikos muzikantus ir klausytojus. Šiemetinis 5-asis festivalis didesnis nei anksčiau – metalo, industrial ir power electronics gerbėjams pasirodys net 12 atlikėjų iš Lenkijos, Lietuvos, Graikijos, Švedijos, Prancūzijos bei Jungtinės Karalystės.

Jurij Dobriakov - foto: Marius Morkevičius / morkfoto.lt

Grįžulo Ratai pagal J.Dobriakovą

Jurijus Dobriakov geriausiai žinomas savo kultūrine veikla – be šimtų išverstų straipsnių bei knygų, jis dėsto Vilniaus dailės akademijoje, kuruoja parodas, rašo straipsnius apie muziką ir meną, aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje. Neužtektų vietos surašyti viską, ką Jurijus yra padaręs, parašęs ar išleidęs.