Authors Reda Riepsaite

Blue Foundation

Blue Foundation: „Blood Moon“ – mano klaidos ir nesėkmės”

Tobias Wilner – talentingas menininkas, muzikos takelių kūrėjas ir grupės Blue Foundation idėjinis lyderis. Jau septyniolika metų gyvuojančios grupės prisijungusiems ir išėjusiems nariams suskaičiuoti nepakaktų pirštų, tačiau, kaip pats Tobias sako – per tuos metus grupė beveik nepasikeitė. „Tiesiog visada darėm tai, kas mums patinka“.

Hollie Pocsai nuotr.

Elektronikos kūrėja Jessy Lanza ragina nebijoti moteriškumo

„BBC Radio 1“ rezidentė, elektroninės muzikos atlikėja iš “Hyperdub” leiblo, Jessy Lanza galėtų būti tavo kiemo draugė ar klasioko pusseserė. Artumo ir paprastumo aura, sklindanti nuo kanadietės, intensyviu muzikos ritmu užgožiama, tikriausiai, tik skambant jos muzikai. Elektroninių R&B ritmų atlikėja ir vokalistė, studijavusi džiazo teoriją, dabar muzikuoja gimtajame Hamiltone, Kanadoje.

Juli Jah, Berghain, Panorama Bar iliustracija

„Sketch Up“ 15: Juli Jah

Kai lankiausi Minimal Bar vakarėlyje Berlyne, nė nemaniau, kad vos po savaitės kalbėsiu su lietuve, šio baro sienas flamingais išpaišiusia menininke Juli Jah. Juliana Žamoit (visiems žinoma kaip Juli Jah) – Berlyno lietuvė, iliustratorė ir techno muzikos mylėtoja (kaip ir priklauso berlyniečiui).

The Temper Trap, foto: Reda Riepšaitė

The Temper Trap Vilniuje

Paliekame nusivylimo aidus apie pustuštę “Compensa” koncertų salę už nugaros – pats The Temper Trap pasirodymas Vilniuje buvo vertas kiekvieno nupirkto bilieto. Pristatomajame naujausio grupės albumo „Thick As Thieves“ koncerte nuskambėjo daugelis klausytojų jau pamėgtų kūrinių: „Thick As Thieves“, „Alive“, „Summer‘s Almost Gone“.

Violons Barbares, Foto: Mathieu Pelletier

Violons Barbares: “Kultūriniai skirtumai yra mūsų variklis”

Pakalbėjus su Dimitar Gougov iš grupės Violons Barbares, teko gūglinti kiekvieną jo minimą muzikos instrumentą. Tuo ir žavi pasaulio muzika – kiekviena atrasta grupė yra ir kultūra, instrumentai, istorija, besislepianti po jais. Violons Barbares istorija – prancūzo, bulgaro ir mongolo sąjunga, supynusi tradicinę mongoliško dainavimo manierą su rytietiškų styginių instrumentų pritarimu ir netikėtu rokerišku būgnų ritmu.