Authors Robertas Krisikaitis

100_9912

kOREkcija: Vienatvės praradimas

Vėl noriu pakalbėti apie socialinius tinklus. Dažnai sakoma, kad jie neleidžia žmonėms bendrauti – žmonės nebežino, kaip bendrauti, nebemoka kalbėtis. Tačiau argi taip yra? Mano tezė priešinga: socialiniai tinklai neleidžia žmogui pabūti vienam. Visgi, čia esama šiokio tokio nesusipratimo – […]

100_4994

kOREkcija: Efektyviai tvarkomi duomenys

Kiekvieną dieną beveik kiekvienas žmogus stengiasi (to jis yra mokomas nuo vaikystės) taupyti laiką, vertinti laiką, skubėti ir išnaudoti laiką turiningai. Didysis American way of life teoretikas Benjaminas Franklinas, kaip žinia, pasakė „Laikas – pinigai“. Būtent Franklino laikais, atsiradus kapitalizmui, prasidėjo apdoroto pasaulio plėtimasis ir išgyventos patirties nykimas.

100_9779

kOREkcija: Ar tavo mąstymas atitinka Rinkos poreikius?

Reikia švietimo reformos… Tai sakoma nuolat, tai sako kiekvienas, kas patenka į valdžią ar taikosi į ją ir sako visas pulkas ekspertų, analitikų, specialistų. Prieš praėjusius Seimo rinkimus bene visos partijos deklaravo, kad vienaip ar kitaip reformuos švietimo sistemą. Visi tiesia rankas link vaikų ir jaunuolių, niekas nuo tų rankų neišsisuks – nei darželinukas, nei studentas.

100_7359

kOREkcija: Ką turi omeny?

Kartais sunku susigaudyti, ko iš tavęs žmonės iš tikrųjų nori. Tiesa, kažkodėl daugumai susigaudyti visai nėra sunku – tą įrodo civilizacijos išlikimas. Žmonės supranta vieni kitus, kad ir kaip dviprasmiškai kalbėtų. Nes etiketas, mandagumo taisyklės, verslo etika, diplomatija ir t.t. – paremti sveiko proto numanymu, kuris už paliepimo: „Daryk X“ pamato tikrąjį jo turinį: „Daryk Y“.

100_7474

kOREkcija: Ironiška vaizduotės pergalė

Yra tokia Guy Debord‘o citata, kuri skamba gana mįslingai: „Tikroviškai apverstame pasaulyje tiesa tampa melu“. Ši mintis, kuri yra G.W.F. Hegelio tezės apie „apverstą pasaulį“ variacija, įgavo visai naują prasmę mūsų dienomis, kai vis plačiau imta kalbėti apie keistą reiškinį, vadinamą „fake news“ (angl. „netikros naujienos“). Šitos kalbos jau kurį laiką netyla, netgi stiprėja.