Authors Robertas Krisikaitis

100_7359

kOREkcija: Ką turi omeny?

Kartais sunku susigaudyti, ko iš tavęs žmonės iš tikrųjų nori. Tiesa, kažkodėl daugumai susigaudyti visai nėra sunku – tą įrodo civilizacijos išlikimas. Žmonės supranta vieni kitus, kad ir kaip dviprasmiškai kalbėtų. Nes etiketas, mandagumo taisyklės, verslo etika, diplomatija ir t.t. – paremti sveiko proto numanymu, kuris už paliepimo: „Daryk X“ pamato tikrąjį jo turinį: „Daryk Y“.

100_7474

kOREkcija: Ironiška vaizduotės pergalė

Yra tokia Guy Debord‘o citata, kuri skamba gana mįslingai: „Tikroviškai apverstame pasaulyje tiesa tampa melu“. Ši mintis, kuri yra G.W.F. Hegelio tezės apie „apverstą pasaulį“ variacija, įgavo visai naują prasmę mūsų dienomis, kai vis plačiau imta kalbėti apie keistą reiškinį, vadinamą „fake news“ (angl. „netikros naujienos“). Šitos kalbos jau kurį laiką netyla, netgi stiprėja.

20141029_122038

kOREkcija: Serganti visuomenė

Sveikata – svarbus dalykas. Šią frazę žino bemaž kiekvienas ir kiekvienas mano žinantis, kas yra sveikata. Atrodo, dalykas išties paprastas, tačiau šiais laikais sveikatos samprata, regis, pasikeitė iš esmės. Kas iš mūsų dar turi teisę jaustis sveikas? Ar tai dar […]

100_7275

kOREkcija: Pasaulis už tinklo

Socialiniai tinklai yra beveik kiekvieno mūsų kasdien naudojami. Lėtai, bet užtikrintai, jie tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Keikti juos ir trinti savo paskyras „Facebook‘e“ ar „Twitter‘yje“ irgi tapo madinga. Visgi, imsiuos nelengvo uždavinio kritikuoti jūsų naudojamus soc. tinklus ir, tuo pat metu, neįpulti į nusibodusių klišių liūną, kuriuo virsta bemaž kiekvienas bandymas supeikti juos.

20150601_141937

Pastabos miesto paraštėse ir neredukuojamas likutis

Eidamas mieste, link viešojo transporto stotelės „Lietuvos Sąjūdžio kelias“ (keistas pavadinimas, leisiu sau pastebėti), pamačiau, kad keli darbininkai uoliai gramdo ir valo požeminės perėjos paviljoną iš „Forum Palace“ pusės. Tas pastatas, kiek tik gyvenu Vilniuje, buvo visas apipaišytas graffičiais, o vienas langas – išdaužtas.