Apžvalgos

0

“Open’er” užrašai

Dešimt stotelių 1G, devynios valandos autobusu, pusvalandis praleistas traukinyje, persėdimas į taksi ir trumpa kelionė kojomis. Keturios dienos ir dvylika koncertų. Batai, briliantinės žalumos atspalvį pakeitę į pilkšvą blukią pelkę. Didelė koncentracija lietuvių, retkarčiais priverčianti susimąstyti, ar netyčia nepersikėlėme į Abiejų Tautų Respublikos ansamblių susibūrimą Atsuktuvas.

2018-06-07-22-50-03

Pavasariniai Porto lietaus garsai

Kai pirmą kartą lankėmės “Primavera Sound” Barselonoje 2010-aisiais, Porto dar nebuvo įsigijęs šiandien vieno žinomiausių muzikos prekinio ženklo franšizės. Po kelių metų antrajame Portugalijos mieste buvo surengta pirmoji “Primavera”, o šiemet patekome jau į 7-ąjį kartą organizuojamą festivalį. Deja, pavasaris šiemet užsuko ne iš tos pusės ir tuo metu, kai Vilnius leipo nuo karščių, Porto buvo vos keliolika laipsnių ir merkė lietūs.

Foto: Tallinn Music Week 2018

Tallinn Music Week 10.0

Beveik prieš tris dešimtmečius, 1990-aisiais, kultinė Rusijos proto-punk grupė Graždanskaja Oborona festivalyje “Rokas už demokratiją” Taline sugrojo paskutinį savo originalios sudėties koncertą. Vėliau jau nepriklausomos Estijos valdžia neįleido grupės lyderio Jegoro Letovo į šalį kaip pavojingo asmens. 2008-aisiais muzikantas mirė, tačiau aptrupėjęs brutalistinės architektūros pavyzdys “Linnahall”, kur vyko ir turėjo vykti šie koncertai, vis dar stovi Talino centre. Šalia esančiame iš katilinės transformuotame konferencijų centre “Kultuurikatel” 10-osios Talino muzikos savaitės (TMW) dalyvius sveikino Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, o bene ryškiausia muzikinės programos dalimi tapo kūrybiškai pavojingi naujosios Rusijos muzikos bangos atstovai.

Foto: "Kino pavasaris"

“Kino pavasaris” ir jo garsai

Šiemetinis festivalis prasidėjo Stokholme su Silvana Imam, o baigėsi su Mindaugu Survila Lietuvos sengirių likučiuose. Ir jei lietuviškai-siriškai-švediškoje istorijoje socialiai maištinga muzika lydėjo nuo pradžių iki galo, “Sengirėje” visus garsus sukūrė gamta, tačiau juos puikiai užfiksavo žmogus. O viskas prasidėjo nuo “Kino pavasario” įvaizdinio klipo – skaitmeninį bijūną matėme prieš kiekvieną seansą, bet turbūt ne visi žino, kad garsinį foną jam sukūrė Lietuvos elektroninėje scenoje gerai žinomas Deep Shoq.

King Krule - foto: Aneta Urbonaitė

Nuogas karalius King Krule

Is anybody out there? Hello? Manęs klausia tolimas balsas. Keliaudama neapšviestais Naujamiesčio labirintais girdžiu King Krule The Ooz. Sekmadienis. Lauke sninga, o viduje kosėjanti Lofto dūmų mašina skleidžia tirštą rūką. Ši apleisto fabriko salė tamsoje slepia du tūkstančius akių. Visi […]