Apžvalgos

Foto: Tallinn Music Week 2018

Tallinn Music Week 10.0

Beveik prieš tris dešimtmečius, 1990-aisiais, kultinė Rusijos proto-punk grupė Graždanskaja Oborona festivalyje “Rokas už demokratiją” Taline sugrojo paskutinį savo originalios sudėties koncertą. Vėliau jau nepriklausomos Estijos valdžia neįleido grupės lyderio Jegoro Letovo į šalį kaip pavojingo asmens. 2008-aisiais muzikantas mirė, tačiau aptrupėjęs brutalistinės architektūros pavyzdys “Linnahall”, kur vyko ir turėjo vykti šie koncertai, vis dar stovi Talino centre. Šalia esančiame iš katilinės transformuotame konferencijų centre “Kultuurikatel” 10-osios Talino muzikos savaitės (TMW) dalyvius sveikino Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, o bene ryškiausia muzikinės programos dalimi tapo kūrybiškai pavojingi naujosios Rusijos muzikos bangos atstovai.

Foto: "Kino pavasaris"

“Kino pavasaris” ir jo garsai

Šiemetinis festivalis prasidėjo Stokholme su Silvana Imam, o baigėsi su Mindaugu Survila Lietuvos sengirių likučiuose. Ir jei lietuviškai-siriškai-švediškoje istorijoje socialiai maištinga muzika lydėjo nuo pradžių iki galo, “Sengirėje” visus garsus sukūrė gamta, tačiau juos puikiai užfiksavo žmogus. O viskas prasidėjo nuo “Kino pavasario” įvaizdinio klipo – skaitmeninį bijūną matėme prieš kiekvieną seansą, bet turbūt ne visi žino, kad garsinį foną jam sukūrė Lietuvos elektroninėje scenoje gerai žinomas Deep Shoq.

King Krule - foto: Aneta Urbonaitė

Nuogas karalius King Krule

Is anybody out there? Hello? Manęs klausia tolimas balsas. Keliaudama neapšviestais Naujamiesčio labirintais girdžiu King Krule The Ooz. Sekmadienis. Lauke sninga, o viduje kosėjanti Lofto dūmų mašina skleidžia tirštą rūką. Ši apleisto fabriko salė tamsoje slepia du tūkstančius akių. Visi […]

Foto: Arnas Liseckas

Viduržiemio karnavalas su Ninos du Brasil

Tai ką, su Naujais metais! Senai besimatėm. Turiu prisipažinti per tą laiką taip daug nukeliavau ir nuklajojau, kad vemt verčia. Viskas ryšium su tuo, kad perėjau dirbti į aukštesnes pareigas savo makdonalde – iš klientų aptarnavimo į administraciją. Tik apipiso mane žiauriai, nes postas lyg ir aukštesnis, bet atlyginimas mažesnis. Čia tik aš taip sugebu.

Norður og Niður

Islandiškas pasirinkimo “pragaras” – muzika ar gamta?

Kai praeitų metų gegužę Sigur Rós paskelbė apie planus Islandijos sostinėje Reikjavike surengti festivalį “Norður og Niður”, į tai pažiūrėjau kaip į įdomų, bet galiausiai nereikšmingą pirstelėjimą festivalių pasaulyje. Be abejo, pagalvojau, jog būtų smagu pažiūrėti kaip idėja bus įgyvendinta realybėje, bet faktas, kad festivalis vyks Islandijoje, tarpušvenčiu ir kiti logistiniai rūpesčiai atrodė per dideli, kad net svarstyčiau apie tokią kelionę.