Flashback

"OFF 2017" Katowice

Festivalio “OFF 2017″ atradimai

Šiemet “Off’as” savo tradiciniame stende šalia pagrindinės scenos ironiškai klausė: “Are you really from the art world?” Kaip sako užrašas viename Vilniaus barų, visi mes menininkai, tik ne visi tai žinome. Katovicuose vykstantis festivalis nuolat ieško kūrėjų, kurių muzikoje galima rasti daug visko tarp natų, o dažno jų garsai yra prie meno.

feist-press

Princesės Feist vizitas: pasakiškas vakaras Trakų pilyje

Visada apeidavau Feist kaip nuobodaus indie-folk ikoną, kuri kanadietiškai draugiška ir nieko per daug nesakanti. Viskas pasikeitė šių metų pavasarį, it iš dangaus, po šešerių metų pertraukos, nukritus naujam albumui ,,Pleasure”. Kritikai jį aukštino, senieji fanai užskaitė, naujieji… tapo naujaisiais. Perklausiau ir nustebau, jau pirmoje dainoje, ypač jos vaizdo klipe, pajaučiau Fridos Kahlo koloritą, dainavo ne saldžiabalsė mergina, skanduojanti iki tol atrodžiusias naivias meilės dainas, o stipri, bet kartu labai mistiška moteris.

birds-in-row

“Fluff festival” 2017 – hardcore piligrimų meka

“Fluff Fest” – kasmetinis hardcore ir visko kas telpa šio stiliaus rėmuose (emo, power violence, punk, crust) muzikos festivalis vykstantis 100 kilometų nuo Prahos, Rokycany miestelio aerodrome. Kiekvienais metais čia groja mažiau ar daugiau žinomos grupės. Grupių tiek daug, kad dažniausiai norint pamatyti vieną pasirodymą, tenka praleisti kitą, arba lakstyti tarp scenų.

"Žiežmarsas" 2017

Pirmas kartas “Žiežmarse”

Prireikė 4 metų, kad prisiruoštume įveikti tuos 60kelis kilometrus nuo Vilniaus iki Žiežmarių. Šiemet organizatoriai ėmė all-in’ą su “geriausiu Lietuvos dydžėjumi” (girdėjau, taip vienas kitam sakė šokėjai už nugaros) Manfredu ir šiemet (beveik) visur grojančiais, bet festivalių kontekste dar šviežiais Solo Ansambliu.

Primavera Sound 2017

“Primavera Sound” Barselonoje pro vienus akinius

Kai ankstyvą pavasarį Swans grojo “Legendose”, manęs ten nebuvo. Keli draugai po koncerto su nuostaba klausė, kodėl. Atsakymas paprastas – visus koncertų pinigus investavau į “Primavera Sound” festivalį Barselonoje, kur Swans rengė pasirodymą ant Viduržemio jūros kranto. Ten grojo ir This Is Not This Heat, Death Grips, Flying Lotus, Mac Demarco, King Krule bei nemažas būrelis kitų, Lietuvą vis aplenkiančių atlikėjų, kuriuos, mano kuklia nuomone, verta pamatyti.