Gyvenimas

18033182_1534002329945951_5077271867503246798_n

Drausti, negalima pasigailėti ar drausti negalima, pasigailėti? (2)

Kylant bangoms dėl numatomo alaus draudimo viešuose renginiuose, taip ir festivaliuose, “Mėnuo Juodaragis” nori pasidalinti mintimis iš savo miško. Pirmiausia pažymėtina, kad šiemet XX festivalyje alumi prekiaujama bus. Ketinimai įstatymais uždrausti svaigiuosius gėrimus tikriausiai būtų įgyvendinami nuo ateinančių metų. Kaip […]

2014-08-02-03-01-08

Drausti, negalima pasigailėti ar drausti negalima, pasigailėti? (1)

Pasirodo, Lietuvoje yra festivalių asociacija. Oho. Geras. Ir, pasirodo, kad jau senokai ji yra. Bet dabar ne apie tai. Yra daug klaidinančios informacijos, tad pabandysiu susisteminti, kas yra kas bei pateikti keletą prognozių. Karbauskis kalba, kad nuo kitų metų renginiuose, […]

"Baltic Hearts" verslo centras - foto: Audrius Ambrasas

„Open House Vilnius“: laikmečių kaita ir architekto asmenybė

Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad architektūrą kuria žmogus, tačiau įdomu – kokį pėdsaką kūrėjų asmenybės palieka Lietuvos architektūroje, kaip kinta jų vaidmuo laikmečių kontekste ir kokia ateities architektūrinė asmenybė formuojasi? Artėjant trečiajam atviros architektūros festivaliui „Open House Vilnius“, šiuos klausimus bandome atsakyti kartu su architektūros teoretiku Algimantu Mačiuliu ir jaunosios kartos architektais, studijos „DO ARCHITECTS“ vienais iš steigėjų, – Gilma Teodora Gylyte, Andre Baldišiūte ir Ignu Uogintu.

100_7359

kOREkcija: Ką turi omeny?

Kartais sunku susigaudyti, ko iš tavęs žmonės iš tikrųjų nori. Tiesa, kažkodėl daugumai susigaudyti visai nėra sunku – tą įrodo civilizacijos išlikimas. Žmonės supranta vieni kitus, kad ir kaip dviprasmiškai kalbėtų. Nes etiketas, mandagumo taisyklės, verslo etika, diplomatija ir t.t. – paremti sveiko proto numanymu, kuris už paliepimo: „Daryk X“ pamato tikrąjį jo turinį: „Daryk Y“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Open House Vilnius“ maršrutai – kelionė per nepažintus architektūros sluoksnius

Ar pažįstate visas namo, kuriame gyvenate, kerteles? O žinote, kas slepiasi už pastatų, kuriuos kasdien praeinate, sienų? Kartais taip nutinka, kad mažiausiai žinome apie tai, kas yra arčiausiai mūsų. Trečius metus vyksiantis atviros architektūros festivalis „Open House Vilnius“ balandžio 22–23 dienomis rūpinsis, kad su mus supančia aplinka susipažintume dar artimiau.