Interviu

Tommy Cash

Žymiausias Baltijos pakrantės reperis TOMM¥ €A$H ir jo Rytų Europos stereotipai

Lapkričio 25-ąją į Vilnių koncertuoti atvyksiantis Tommy Cash, save apibūdina kaip keistą vaikiną iš rajono, kuriam neįdomu, ką apie jį mano kiti. Ant žirgo į “McDonald’ą” ar į sceną su suknele, reperis iš Estijos žaidžia stereotipais apie Rytų Europą, jos gyventojus ir rodo, kad gali būti reperiu ir nepaisydamas įprastų šio žanro standartų.

Laibach - foto: Miro Majcen

NSK valstybės įkūrėjai Laibach nuolat ieško naujos tapatybės

Kultiniam slovėnų kolektyvui LAIBACH atvykstant į Vilnių pristatyti savo naująjį albumą „Also Sprach Zarathustra″, pasitaikė galimybė pasikalbėti su jais. Fenomenalus meno reiškinys, turintis su niekuo nesulyginamą istoriją ir unikalią koncepciją, pristato save kaip organizaciją ir valstybę, ir į klausimus atsako tik raštu – kaip ir priklauso institucijoms.

Woven In

Woven In mėgsta ir daro dalykus pati

Įrudenėjus redakciją pasiekė laiškas: “Labas, aš Mariah, nuo 2013-ųjų groju savo projekte Woven In. Gyvenu Brukline ir savo studijoje įrašiau albumą, kurį pati išleidau CD. Netrukus pasirodys ir kasetės. Įkvėpimo semiuosi iš post punk, The Birthday Party ir įvairių regio ritmų.” Kaip lietuviškai kalbančiai media priemonei iškart tapo smalsu, iš kur Mariah sužinojo apie mus – apie tai skaityk šio pokalbio pabaigoje.

Get Your Gun - foto: grupės archyvas

Get Your Gun kovoja už meilę

Nors paskutinis danų Get Your Gun pasirodymas Lietuvoje buvo slaptas, turbūt atsiras bent keletas jūsų, kurie pagavot juos įmirkusioje “Barbablu” scenoje per “Devilstone” s(a)vaitgalį. Rizikingas, tačiau išradingas festivalio organizatorių sumanymas patiko muzikantams, kurių pavadinimo net nebuvo oficialioje programoje. O jei būtų buvę, Get Your Gun būtų buvę įrašyti vienu didžiausių šriftų.

Sturle Dagsland - foto: Nising

Norvegai Sturle Dagsland dažnai kalbasi su paukščiais

Sturle Dagsland koncertas buvo vienas keistesnių dalykų nutikusių man praėjusį rudenį. Ant scenos užlipę broliai iš Norvegijos eksperimentavo viskuo – nuo gitaros stygų ir neaiškių mušamųjų iki savo balso galimybių ir klausytojų nervų. Ekspresyvūs, mistiški ir be proto atsipalaidavę broliukai Dagslandai pasirodė ne tik nepanašūs į tipinius šiauriečius, bet ir apskritai nepanašūs.