Interviu

Soviet Soviet

Italai Soviet Soviet laukia nuotykio Anykščiuose

Trio iš Italijos, mums labai lengvai įsimenančiu pavadinimu, Soviet Soviet pateko į pirmąjį festivalio “Devilstone” patvirtintų atlikėjų paketą, paskelbtą dar pavasarį ir pasirodys Rytų scenoje penktadienį. Kaip ir dauguma muzikantų, italai nenori būti kategorizuojami ir ginasi grojantys energingą tamsoką post-punk, bet pripažįsta, kad vieno kritikų apibūdinimas “Peter Hook-ish bass lines, Daniel Ash-like guitar riffs and Paul Banks-ish vox make a great post-punk band” jiems visai patinka ir neslepia, kad Joy Division/New Order, Bauhaus ir Interpol padarė didelę įtaką.

Recondite

Recondite: “Jei kursi dėl karjeros, esi pasmerktas”

Elektroninės muzikos biblijos „Resident Advisor“ šlovinamas didžėjus Recondite jau kelerius metus įrašytas į „Best Live Act“ sąrašo topą. Šia karūna pats Recondite (tikrasis vardas – Lorenz Brunner) nesididžiuoja ir laiko tai subjektyviu ir laikinu dalyku. Bet kuriuo atveju, nepastebėti atlikėjo talento negalima.

Karkasas - foto: Gabrielė Jurevičiūtė specialiai Ore

Karkasas: kaukė išlaisvina nuo nenatūralumo

Apie Karkasą pirmą kartą išgirdau “Ghia” rengiamo festivalio “Area” metu. Vos atvažiavus į miškų apsuptą erdvę su lauko scena, iš visų pusių girdėjosi šnabždesiai apie paslaptingą atlikėją, grosiantį po bitininko kauke. Iki šių metų Karkasas buvo gan tylus, kol galiausiai pasirodė jo debiutinis albumas „Société de Ruche“, išleistas kasetės formatu.

Mikas Žukauskas - foto: Paulius Peleckis specialiai Ore.lt

Kino kūrėjas Mikas Žukauskas džiaugiasi likęs už kadro

Pernai režisierius Mikas Žukauskas virtualioje erdvėje užklausė, kokių turime pasikartojančių įpročių, iškrentančių už normalumo ribų. Taip Sheep Got Waxed klipo “Forro” kūrėjas pradėjo lipdyti ultra pedantišką personažą, kurį vėliau puikiai įkūnijo aktorius Rytis Saladžius. Nuo pat studijų Mikas susijęs su kinu: režisuoja, filmuoja ir montuoja TV laidas, dokumentinius filmus, klipus, dirba kino festivaliuose, dėsto įvairiuose kursuose.

Vydraga remix contest

Šiuolaikinė folkloro “Dėlionė”

Lietuviškos liaudies muzikos remiksų projektas “Dėlionė”, folkloro santykiai su šiuolaikine muzika ir… arabiškosios muzikos tradicijos – apie tai kalbamės su muzikologu, leidybinės kompanijos “Zona” įkūrėju Dovydu Bluvšteinu. Paskutinį kartą su juo kalbėjomės taip pat apie liaudies muziką – Ministry of Echology albumą.