Interviu

"Baltic Hearts" verslo centras - foto: Audrius Ambrasas

„Open House Vilnius“: laikmečių kaita ir architekto asmenybė

Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad architektūrą kuria žmogus, tačiau įdomu – kokį pėdsaką kūrėjų asmenybės palieka Lietuvos architektūroje, kaip kinta jų vaidmuo laikmečių kontekste ir kokia ateities architektūrinė asmenybė formuojasi? Artėjant trečiajam atviros architektūros festivaliui „Open House Vilnius“, šiuos klausimus bandome atsakyti kartu su architektūros teoretiku Algimantu Mačiuliu ir jaunosios kartos architektais, studijos „DO ARCHITECTS“ vienais iš steigėjų, – Gilma Teodora Gylyte, Andre Baldišiūte ir Ignu Uogintu.

"Armageddon Descends V"

“Armageddon Descends” ekstremali muzika be cenzūros

Ekstremalios muzikos festivalio „Armageddon Descends“ pradžia – 2013-ieji. Anot organizatorių, tuo metu panašios muzikos scenoje buvo visiškas vakuumas ir be nekryptingų festivalių, pavienių koncertų mažuose klubuose ar metalotekų nevyko nieko rimtesnio. Pagrindinė paskata pradėti savo festivalį buvo noras sukurti kryptį, vienyjančią ekstremalios muzikos muzikantus ir klausytojus. Šiemetinis 5-asis festivalis didesnis nei anksčiau – metalo, industrial ir power electronics gerbėjams pasirodys net 12 atlikėjų iš Lenkijos, Lietuvos, Graikijos, Švedijos, Prancūzijos bei Jungtinės Karalystės.

0007954603_10

Vieniša Merchandise kūryba

Merchandise sako, kad kovoja prieš įprastą atlikėjų skirstymą į žanrus. Dar sako, kad projektas jungia pankišką mizantropiją, savigailos kupinas balades, grubų humorą, aukštąjį meną, psichodelinę perspektyvą, beprotišką mokslą, genialų popsą ir klasiką. Grupės skambesys – ne prastesnis už jos žodyną ir šįvakar galėsi įsitikinti tuo gyvai.

medical-marijuana-cerebal-palsy

Žaliojo žiedo kodas 4/20

Pernai Lietuvoje balandžio 20-ąją (4/20) pirmą kartą buvo paminėta Kanapių kultūros diena. Šiemet tą pačią dieną kanapiniai vėl rinksis Nepriklausomybės aikštėje prie savo išsirinktų lašininių buveinės – skatins lietuvius burtis ir diskutuoti, dalintis įžvalgomis, patirtimis ir vizijomis, bei visais su kanapėmis susijusiais klausimais.

Umiko - foto: Rytis Šeškaitis

Žmogiškasis Umiko faktorius ir “Aftermath” tyla prieš audrą

Balandžio 5-ąją “Perone” prognozuojami neramūs orai. Cunamio bangas kels grupė Umiko pristatanti naujus sąskambius ir vėjo gūsius sutalpintus į naująjį albumą “Aftermath“. Tai – pasekmė virsmo, kuomet projekto įkūrėja Elena Neniškytė, ilgą laiką grojusi viena, atrado ir įsileido kitus muzikantus su savitais skambesiais bei vizijomis.