Interviu

Grails - foto: John Clark

Juodosios Grails pranašystės

2002-aisiais ekranuose pasirodė filmas “Laurel Canyon”, tuo metu Portlende mažai žinoma to paties pavadinimo muzikos grupė įrašė savo debiutinį albumą. Vis dėlto vadyba rekomendavo pakeisti pavadinimą ir pasaulis išgirdo Grails “The Burden of Hope”. Keliais metais anksčiau gitaristas Alex Hall ir būgnininkas Emil Amos pradėjo eksperimentuoti studijoje, neturėdami ypatingų ambicijų.

Baltra

Lo-fi house su Baltra

Pameni, kaip eidavai iki kasečių nuomos punkto? Labai gerai, kad nebereikia to daryti, bet niekas nepaneigs, kad tie laikai dabar kelia nostalgišką žavesį. Ir tas jausmas toks stiprus, kad per pastaruosius pagimdė ne vieną lo-fi estetikos muzikinę sensaciją. Savo klubo VHS bibliotekoje jau priglaudėme DJ BORING ir Ross From Friendss, tačiau atėjo metas priglausti ir paskutinį šio sezono autsaiderį – Baltra.

Petras Išora ir Ona Lozuraitytė - foto: Gedvilė Tamošiūnaitė

Architektai trina disciplinų ir geografines ribas

Lietuvos architektūros pasauliui – ypatingas laikas. Pastaruoju metu atsisakoma dogmų ir išsilaisvinama iš stilistinių rėmų. Tokios tendencijos praturtina šiuolaikinės architektūros estetinę įvairovę, skatina eksperimentuoti, drąsiai bendradarbiauti su kitų sričių specialistais. Ona Lozuraitytė ir Petras Išora – jaunosios kartos lietuvių architektai, kaip patys teigia, niekada nekūrė tik Lietuvai, o geografinės šalies sienos jų architektūrinių idėjų neribojo.

undertheskin - foto: Liudmyla Radyk

Liūdni šokiai su undertheskin

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION]

“Liūdnus šokius” propaguojantis ir po pertraukos veiklą atnaujinantis Solo Ansamblis į savo “Limonadą” įmaišė ir lenkiškų priedų – undertheskin iš Krokuvos. Tai – Mariusz “Void” Łuniewski solo projektas, pritaikytas gyviems pasirodymams po debiutinio projekto albumo sėkmės – vienu metu jis buvo geriausiai parduodamas alternatyvos albumas bandcamp’e.

Bohren & der Club of Gore

Bohren und der Club of Gore

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Prieš 5 metus melomanų-gurmanų festivalyje “Off” Lenkijoje visiškai netikėtai patekome į vokiečių Bohren und der Club of Gore įgarsintus “šermenis”. Atrodė, kad atsidūrėme… kapo duobėje. Pasirodo būtent taip savo muzikos misija įsivaizduoja ir patys muzikantai: […]