Interviu

Vilniaus DIY muzikos kultūros centras - foto: Orestas Gurevičius

Vilniaus DIY kultūros centras: Kame reikalas? Imi ir darai!

Kultūros paribiuose jau kurį laiką sklinda kalbos apie apie pasidaryk pats muzikos kultūros centro idėją Vilniuje. Apie 8 metus įvairiose vietose renginius organizavę aktyvistai pribrendo įsižeminimui. Apie tai ir vasarą antrą kartą organizuojamą festivalį “Braille Satellite” vienoje Vilniaus senamiesčio virtuvių kalbame su vienu šių judesių iniciatorių Matu Aerobica.

Zigmantas Butautis - foto: grupės archyvas

Zigmantas Butautis ir jo garso bei vaizdo esencija

Skaitydamas Julian Barnes romaną “Laiko triukšmas” apie vidinių konfliktų draskomo rusų kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakovičiaus gyvenimą, atkreipiu dėmesį į viršelį – knygos dailininkas Zigmantas Butautis, mano pašnekovas. Tas pats, atsiėmęs Metų alternatyvos apdovanojimą, skirtą grupei Šiaurės Kryptis, kurioje jis grojo gitara. Sprendimas sukėlė nemažą šurmulį, nes albumas “Ledynai” – specialiai kito grupės nario, režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmui “Senekos diena” perrašyti ankstyvieji Šiaurės Krypties kūriniai, o pati grupė pernai nėkart nekoncertavo gyvai.

Creams - foto: Jenny Schäfer

Creams antropoceno atgarsiai

Foto: Jenny Schäfer [SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Už kelių dienų išleidžiamas vokiečių Creams albumas “Olympia II”, o dar už kelių savaičių grupė jį pristatys Vilniuje ir Kaune. Metų sandūroje gavau žinutę: “mano vienas bičiulis vokietis, su kuriuo susipažinau DK, […]

Brokenchord - foto: Rusnė Jasiulevičiūtė

Nutraukta Brokenchord styga

Praėjusį rudenį pasirodė debiutinis Ernesto Kaušylo, geriau žinomo Brokenchord vardu, albumas “Endless Transmission”, kurį išleido Bristolyje įsikūręs leiblas “Black Acre”. Žinomas leidinys “Mixmag” įtraukė jį tarp klausomiausių spalio mėnesio albumų, o savo recenzijoje Ernesto kūrybą apibūdino taip: “Caribou-style grooves, Burial-like haze, the druggy rock of the Stooges, a bit of Can, a bit of Joy Division and so on.

Red Axes - foto: Ben Palhov

Smaluoti “Garzen Vilnius” kirviai

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Šiemet “Smala”, vienas geriausių šokių muzikos tūsų Lietuvoje ever, švenčia 5 metų jubiliejų ir ta proga jų draugai Red Axes atsiveža į Vilnių savo… festivalį. Pastaraisiais metais išgarsėjęs duetas savo gimtinėje Izraelyje pradėjo organizuoti “Garzen” […]