Interviu

baba-zula

Šamanai iš Turkijos BaBa ZuLa tiki skirtumais ir šaknimis

Prieš devynis metus trenkiausi nežinomais keliais per pusę Turkijos, kad išgirsčiau tuos, kurie vakar grojo Vilniuje, šiandien pasirodys Kaune (buvusiame Ryšių kiemelyje), o penktadienį šį save meno grupe vadinantį kolektyvą galima bus išgirsti ir pamatyti Palangos “Ramybėje”. Iškart po pirmo gyvo susidūrimo su BaBa ZuLa parašiau jiems laišką ir jau po poros dienų susitikome Stambule pasikalbėti apie muziką ir filosofiją, slypinčią už jos.

Brutus - foto: Eva Vlonk

Brutus: neramūs kaip belgai

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION]
Šiandien sunkiasvoris muzikos leidinys prašo jų sudaryti geriausių Belgijos pogrindžio atlikėjų sąrašą, o dar visai neseniai jie patys būtų mielai jame atsidūrę. Prieš gerus metus išleistas trio Brutus albumas “Burst” pateisino savo pavadinimą ir išsprogdino gitarinės muzikos pasaulį.

grad_u

Hardware only dub techno funkcijos gradientai su grad_u

Dažniausiai derybos dėl interviu ir grafikų derinimas vyksta ilgai, o tekstas paleidžiamas kuo greičiau – šis pokalbis įvyko atvirkščiai: su Aleksandr Martinkevič, elektroninės muzikos scenai geriau žinomu grad_u vardu, dėl susitikimo susitarėme labai greitai ir paprastai, tačiau dialogas į tekstą nugulė tik po kelių mėnesių.

Preoccupations

Preoccupations: odė depresijai nesibaigiančiame tunelyje

[SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION]
Prieš 30 metų Lietuvos slidininkė Vida Vencienė Kanados mieste Kalgaryje tapo olimpine čempione. Tame pačiame mieste 2012-aisiais susiėjo keturi muzikantai ir pasivadino provokuojančiai – Viet Cong. Po kelių metų grupė išleido to paties pavadinimo debiutinį albumą ir… netrukus susilaukė kaltinimų dėl savo kontroversiško pavadinimo – keletas vietų netgi atšaukė grupės koncertus.

scenografijos-eskizas1-autore-goda-palekaite

Apie laimės diktatūrą su M. Jančiausku ir G. Palekaite

Tu kalbi apie pasaulį, bet aš klausausi, klausausi ir vis tiek nieko negirdžiu. Kur dingo pasaulis? Ką mes tokio padarėme? – ar pasirinkome jį ir paspaudėm klavišą? – mmm? Ar ištrynėme jį per klaidą? Birželio 14 dieną Lietuvos nacionalinis dramos […]