Interviu

12 inčų po žeme - foto: Tautvydas Stukas

12 inčų po žeme ir smaloje

Iš plakato žvelgia šviesiaplaukė mergina, o raidės skelbia: “Never go with hippie to SMC”. 2010-aisiais didžėjų dueto pavadinimo 12 inčų po žeme dar nebuvo, tačiau Billy Kristal ir Kill My Disco jau šokdino naktinio gyvenimo mėgėjus. Po metų kažkas bešokdamas pajuokavo ir gimė 12 inčų po žeme pavadinimas.

Mountainside 2018 - foto: grupės archyvas

Mountainside: „Mes įpratę nuolatos kristi iš konteksto“

„Man atrodo, iš visų, tada grojusių kauniečių, dabar tai bedarau vienintelis“, – juokiasi Rytis Bulota, prisimindamas pankroko festivalį „Purvinoji žiema”, 1988-aisiais vykusį buvusioje Radijo gamykloje Kaune, kuriame jis pasirodė su grupe Pionieriaus garbės žodis. Dabartinis Vytauto Didžiojo universiteto politinės filosofijos dėstytojas groja bosine gitara grupėje Mountainside, 2018-ųjų pabaigoje išleidusioje ketvirtą albumą „Hidden In Light“ ir nominuotoje M.A.M.A.

Vygintas Kisevičius - foto: snapsouds.lt

Vidinio Vyginto Kisevičiaus pasaulio projekcija į išorę

Gruodžio pradžioje kompozitorius, prodiuseris ir muzikantas Vygintas Kisevičius pristatė naują savo projekto Kurak dainą „All About“, kurioje vokalo partiją įrašė senokai girdėtas Markas Palubenka. Tačiau mūsų pokalbio priežastimi tapo po kelių dienų pristatyta vinilinė plokštelė su filmo „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas) garso takelis, kuriame Vygintas groja pianinu.

IJO - foto: Giedrė Kuliauskaitė

IJO – balansas tarp emocijų ir matematikos

Šių metų „Gaidos“ festivalyje priėjęs pažįstamas ištraukė vinilinę plokštelę, vadinamąją picture disc. Joje buvo atspaustas dailininkės Monikos Ivaškaitės nutapytas barzdoto vyro portretas. Paklaustas, ar pažįstu šį vyriškį, atsakiau neigiamai. Nieko nuostabaus – nors Audrius Vaitiekūnas, muzikos pasaulyje geriau žinomas kaip IJO, jau daugiau nei 15 metų kuria savo spontanišką audiodienoraštį, jis nepiktnaudžiauja viešuoju dėmesiu.

Foto: Dainius Dirgėla

M.P.E.Martynenko: spektaklis „Apvalytieji“ ir kiti ugnies veidai

Jis spėjo padirbėti vienuolikoje skirtingų darboviečių. Gyveno vienuolyne. Savamokslis pirotechnikas, kurio vienas iš bandymų baigėsi itin dramatiškai. Studijavo filosofiją ir vertimą. Tapo slemo poezijos Europos čempionato prizininku. Išleido pirmąją knygą. Ir jam vos 25-eri. Tai Marijus Povilas Elijas Martynenko, šiandien – vaidybos studentas ir aktorius, „besimatuojantis“ pirmuosius savo vaidmenis teatre.