Kinas

Mondo Bizarro

Kaune vyks pirmasis Baltijos šalyse parakino festivalis

Vasario 27 – kovo 3 dienomis Kaune įvyks pirmasis Baltijos šalyse tarptautinis parakino (angl. paracinema) festivalis Mondo Bizarro. Unikalus renginys pakvies susipažinti su alternatyviu kino pasauliu, kuriame triumfuoja drąsa, kūrybiškumas ir bekompromisiai eksperimentai. Edukacinės kino platformos Kitas Kinas organizuojamas Mondo […]

Nanukas

Kino gimtadienio proga – vienetinis pirmo pasaulyje dokumentinio filmo seansas

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ kartu su Europos šalių kino forumu „Scanorama“ jau trečius metus iš eilės kviečia simboliškai paminėti kino atsiradimo metines. Vasario 22 dieną kino centre „Skalvija“ kino mylėtojai turės retą progą išvysti 1922 metais sukurtą nebylųjį filmą „Nanukas iš Šiaurės“, kuris laikomas pirmąją pasaulyje dokumentika.

Kadras is filmo RAUDONAS FALAS

„Kino pavasario“ programos sudarytojai dalijasi asmeniniais atradimais

Lietuvių kalbos žodyne žodis „atradimas“ apibūdinamas kaip nežinoto reiškinio, dėsningumo, savybės, dalyko radimas. Kine tai būna kažko netikėto, kas išsiskiria autoriaus stiliumi ir profesine meistryste, pamatymas. Tokių filmų kino festivaliuose kasmet ieško „Kino pavasario“ programos sudarytojų komanda. Pirmą kartą drauge […]

Kadras is filmo PER VELU MIRTI JAUNAM

Kritikų sudarytame „Kino pavasario“ 15-tuke: „Oskarų“ pastebėti, lietuvių sukurti, 3D įelektrinti filmai

Prestižinių „Oskarų“ apdovanojimų nominantai. Istorijos iš Juodkrantės ir tolimiausių šalių. Pasakojimai apie garsias asmenybes ir aktualumo niekad neprarasiančius pasaulio įvykius. Žanrų įvairovė – nuo detektyvo iki muzikinės dokumentikos ir istorinės kostiuminės dramos. Tokia spalvinga filmų gama šiemet pateko į kovo 21 dieną prasidėsiančio „Kino pavasario“ programą „Kritikų pasirinkimas“.

Kadras is filmo VASARA

„Kino pavasarį“ atidarys filmas „Vasara“ – odė V. Cojui ir Kino

Muzika ardo politinius režimus. Muzika kelia revoliucijas ir atveda į laisvę. Muzika atneša meilę. Muzika atidaro kino festivalius. Šiemet kovo 21 dieną „Kino pavasaris“ prasidės garsiojo teatro ir kino režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmu „Vasara“ (rus. „Leto“), kuris buvo baigtas kurti namų arešto sąlygomis.