Kinas

dekompozicija_k-petrosiute

Kino gimtadieniui paminėti – naujam gyvenimui prikeltos kino juostos

Pasenusias ir nykstančias kino juostas belieka išmesti? Kino 122-ojo gimtadienio proga „Scanoramos“ satelitinis ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ kviečia tuo suabejoti ir susipažinti su lietuvės fotografės ir olandų režisieriaus kūriniais, sukurtais pakartotinai panaudojant archyvines medžiagas. Nors nemažai XX a. pradžios […]

kadras-is-filmo-uzdrausta-ekspedicija

Kino gimtadienis su laterna magica

Kovo 22 d. „Skalvijos“ kino centre žiūrovai išvys dar nei viename Vilniaus kino teatre nematytą reginį. Naudojant XVII a. techninį išradimą – laterna magica (liet. magiškasis žibintas) – bus rodomas pasakojimas „Batuotas katinas“. Toks pasakojimas vaizdais gyvavo prieš kinui gimstant. Istoriją gyvai įgarsins pasakotoja Milda Varnauskaitė.

kadras-is-filmo-ielektrinti-kunai

„Kino pavasario“ naujoje programoje – aktyviausi Lotynų Amerikos kūrėjai

Turtingas, įvairus ir drąsus Lotynų Amerikos kinas jau seniai laukiamas didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose. Šiemet „Kino pavasaris“, 10 metų kiekvieną rudenį organizavęs Lotynų Amerikos kultūros festivalį „In Latino“, šio regiono filmams skyrė atskirą programą. Debiutuojančioje programoje „In Latino“ – penkios juostos, tarp kurių: tikrais įvykiais inspiruota LGBT šeimos drama, itin kontroversiškas filmas apie moralės ribų peržengimą, aštriu pietietišku humoru pagardinta komedija ir netgi užuomina į kultinį „Pano labirintą“.

Kadras iš filmo "My Wonderful West Berlin"

“Berlinalė” cholerų metu: 67-as Berlyno kino festivalis

Šunys loja, karavanas eina, o visame tame beprasmiško pasaulinio cirko kontekste pasibaigė dar vienas – šiais metais jau 67-as – Berlyno filmų festivalis. Kasmetinėmis šventėmis, kaip Kalėdos ar panašaus plauko užsiėmimai, o šiuo atveju – kino šventėmis, galima džiaugtis jau vien dėl to, kad kasmet besikartojantis ritmas sudaro iliuziją, kad pasaulis vis dar laikosi tam tikros logikos.

02-rd

Lietuvos kinas gyvas: „Kino pavasaryje“ įvyks 16 lietuvių filmų premjerų

Filmas apie Joną Meką, Audriaus Stonio ir Linos Lužytės dokumentikos, Tomo Ramanausko ir Gedimino Šiaulio animaciniai debiutai kine ir pirmoji galimybė pamatyti 2008-ųjų ekonominę krizę reflektuojantį „Šventąjį“ – tai tik keletas štrichų iš kovo 23-ąją prasidedančio „Kino pavasario“ lietuvių filmų programos.