Kinas

apsimeteliai-1

„Lošėjo“ ir „Senekos dienos“ kūrėjai pristato dar vieną filmą

Birželio 13 d. įvyksianti jubiliejinė „Sidabrinių gervių“ įteikimo ceremonija kaip ir kasmet pagerbs stipriausius lietuviško kino kūrėjus. Šiais metais apdovanojimuose atsirado nauja nominacija – geriausias bendros gamybos filmas. Daugėjant darbų, kuriuose Lietuva dalyvauja kaip koprodiuserė ir kaip gamybos partnerė su kaimyninėmis šalimis, tapo aktualus klausimas, kaip įvertinti šiuos filmus, kurių kūrybinę komandą sudaro skirtingų šalių atstovai.

Mikas Žukauskas - foto: Paulius Peleckis specialiai Ore.lt

Kino kūrėjas Mikas Žukauskas džiaugiasi likęs už kadro

Pernai režisierius Mikas Žukauskas virtualioje erdvėje užklausė, kokių turime pasikartojančių įpročių, iškrentančių už normalumo ribų. Taip Sheep Got Waxed klipo “Forro” kūrėjas pradėjo lipdyti ultra pedantišką personažą, kurį vėliau puikiai įkūnijo aktorius Rytis Saladžius. Nuo pat studijų Mikas susijęs su kinu: režisuoja, filmuoja ir montuoja TV laidas, dokumentinius filmus, klipus, dirba kino festivaliuose, dėsto įvairiuose kursuose.

nbk2

Pradedama registracija į trumpametražių filmų programą „Naujasis Baltijos kinas“

Gegužės 22 d. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pradeda registraciją į trumpametražių filmų konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“. Konkursas, pristatantis jaunų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjų darbus, jau devintą kartą ieškos naujų talentų ir rinks įsimintiniausią Baltijos šalių filmą. […]

"Mimosas"

Pavasaris kine ir su muzika

Pavasaris užtruko ir niekaip nesibaigia. Kalbėti apie tai jau tapo lyg ir blogo tono ženklu. Kaip ir klausti, kiek filmų matei, atrodytų, niekaip nesibaigiančio “Kino pavasario” metu. Pučia ir pučia žvarbūs “nauji vėjai” ir skersvėjai. 1995-aisiais prasidėjęs “Kino pavasaris”, dabar jau – Vilniaus tarptautinis kino festivalis, per kelias savaites pristatė daugiau nei 200 filmų.

kadras-is-filmo-bulvarinis-skaitalas

Gyvojo klasiko Quentino Tarantino kultinis „Pulp Fiction“ sugrįžta

Kas domisi kinu, puikiai atsimena dar XX a. pabaigoje ekranuose pasirodžiusį ir iškart kultiniu tapusį režisieriaus Quentino Tarantino filmą „Bulvarinis skaitalas“ („Pulp Fiction“, 1994). Kiekviena karta šį filmą atranda iš naujo, o pirmieji jo žiūrovai, mielai jį pažiūri ne po sykį. „Skalvijos“ kino klasikos vakarų cikle „Bulvarinis skaitalas“ bus rodomas nuo balandžio 23 d. šešis sekmadienius iš eilės.