Menas

centras-2017

Kaune prasideda nauja kuruota rezidencija CENTRAS

Daugiau nei dešimtmetį trukęs kaunietiškas festivalis CENTRAS po metų pertraukos grįžta kaip tarptautinė kuruojama menininkų rezidencija. Šių metų įvykio koncepcija atsispiria nuo ilgamečio festivalio pavadinimo „Centras”, kuris leis atverti plačias temas INSTITUCIJA – PERIFERIJA – SINAPSĖ. Rezidencijos kuratorės Vaidos Stepanovaitės pasiūlyti tyrimo taškai glaudžiai siejasi su kultūriškai besikeičiančio Kauno peizažu ir atliepia poreikį permąstyti šiuolaikybės (pa)tyrimo būdus.

fra_biancoshock_nuotr-p-sadauskas

Kontraversiškas gatvės meno festivalis “Edit Klaipėda”

Interviu su daug šurmulio Klaipėdoje sukėlusiomis Street art festivalio kuratorėmis Ūla Ambrasaite ir Gabija Grušaite. Trumpai palieskime gatvės meno sąvoka, kuo tai skiriasi nuo grafiti, parodų lauke? Žinau, kad jūs sulaukiat daug prašymų iš žmonių, jie klausia ar galėtų jūsų menininkai apipaišyti vieną […]

unnamed

Elenos Narbutaitės paroda „Klestėjimas“

Šiuolaikinio meno centras su malonumu kviečia jus į Elenos Narbutaitės parodos „Klestėjimas“ atidarymą šį penktadienį, birželio 16 d. 18 val. Tą pačią dieną bus atidarytos dar dvi naujos parodos: Šiaurinėje salėje pristatoma ŠMC ir Goethe’s instituto organizuojama filmų paroda „Darbas viename kadre“, o Pietinėje salėje – „Vienbalsė naktis“.

Modernaus meno centras keičia pavadinimą – vadinsis Mo muziejumi

2018 m. Vilniuje atsidarys Mo modernaus meno muziejus. Iki šiol veikiantis kaip muziejus be sienų Modernaus meno centras (MMC) pakeitė pavadinimą ir trečiadienį pristatė naują vizualinį identitetą. Renginyje pristatyta ir speciali laikinoji „kalbanti istaliacija“ – Mo muziejaus pavadinimo raidės, kurios po renginio pradės kelionę po Vilnių. Keliauti po sostinę pradėjo ir „Mini Mo“, lankantis atokiausias Vilniaus erdves. Šias keliones visi Mo muziejaus bičiuliai vasarą galės stebėti socialiniuose tinkluose.

kn-kabinetas-1-pagr

Meno įvykis Vilniuje kviečia (ne)menininkus prie atviro mikrofono

Meno įvykis „Penki paprasti žingsniai iki sėkmės” kviečia (ne)menininkus prie atviro mikrofono Vilniuje. Stand-up komedijos žanro open mic principu organizuojama renginio dalis atiduos laiką surepetuotam turiniui ir improvizacijai, komedijai ir poezijai, garsiniams fokusams ir manifestams, mitams ir naujienoms, kritikai ir pagyroms – naujokams ir sceninio žodžio senbuviams.