Muzika

Festivalis „Leffingeleuren“ - foto: Eglė Hannya

„Leffingeleuren“: pirmasis Raketkanon atsisveikinimas

Kartą per metus mažame Belgijos miestelyje Leffinge vyksta toks pat mažas, bet intriguojančius vardus pritraukiantis festivalis „Leffingeleuren“: post punk žanrą prievartaujantys The Soft Moon, niekada į jokiu žanrų rėmus netilpę ir save paprasčiausiai metalistais įvardiję Raketkanon, iš JK atkeliavę The Blinders, Crows, Squid, melancholiški danai Lust For Youth…

Follakzoid. Organizatoriu nuotr

Ketvirtadienį Vilniuje: Sheep Got Waxed vienoje scenoje su čiliečiais Föllakzoid

Kada paskutinį kartą gyvai stebėjote grupės iš tolimosios Čilės koncertą? Vienas iš nedažnai pasitaikančių įvykių – jau rugsėjo 19 d. Savo itin plataus Europos turo metu Vilnių aplankys „Sacred Bones Records” perliukas „Föllakzoid”. Juos scenoje pasitiks vietiniai muzikinių taisyklių laužytojai „Sheep Got Waxed”.

Babe Rainbow

Babe Rainbow @ “Bitterzoet”

Europiečių ausims muzika iš tolimosios Australijos yra pažįstama nuo tada, kai vienoje fronto pusėje vyravo disko karštligė su Bee Gees, o kitoje – pilni energijos lyg dinamitas griaudėjo AC/DC. Tačiau tiek šios dvi pasaulinio masto grupės, tiek daugelis kitų atlikėjų kaip INXS, Nick Cave ar Kylie Minogue nebuvo išskirtinai žinomi dėl savo australiškumo.

Tristan_Perich_Holding_Up_1_Bit_Symphony_By_D_Yee

Muzikos kūrėjas iš Niujorko Tristan Perich – pirmąkart Lietuvoje

„Hipnotizuojanti jėga ir emocinė gelmė“ („Wall Street Journal“), „asketiška elektronikos ir organinio pasaulio akistata“ („The Wire“) – tokių apibūdinimų sulaukia žymaus Niujorko garso ir vaizdo menininko Tristano Pericho elektroninė kūryba. „1 bito muzikos koncepcija“ visame pasaulyje išgarsėjęs menininkas spalio 9 d. koncertuos Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje.

Loftas Fest

„Loftas Fest“: 14 dalykų, kuriuos privalu pamatyti festivalyje

Rugsėjo 13-14 d. rinktinės muzikos ir šiuolaikinio meno festivalis per dvi naktis ketina parodyti viską, ką miesto kultūra turi geriausio. Iš 7 scenų ir daugiau kaip 60 atlikėjų bei menininkų gali būti nelengva išsirinkti, tad festivalio organizatoriai pristato sąrašą dalykų, kuriuos privalu pamatyti.