Straipsniai

Vilniaus DIY muzikos kultūros centras - foto: Orestas Gurevičius

Vilniaus DIY kultūros centras: Kame reikalas? Imi ir darai!

Kultūros paribiuose jau kurį laiką sklinda kalbos apie apie pasidaryk pats muzikos kultūros centro idėją Vilniuje. Apie 8 metus įvairiose vietose renginius organizavę aktyvistai pribrendo įsižeminimui. Apie tai ir vasarą antrą kartą organizuojamą festivalį “Braille Satellite” vienoje Vilniaus senamiesčio virtuvių kalbame su vienu šių judesių iniciatorių Matu Aerobica.

Zigmantas Butautis - foto: grupės archyvas

Zigmantas Butautis ir jo garso bei vaizdo esencija

Skaitydamas Julian Barnes romaną “Laiko triukšmas” apie vidinių konfliktų draskomo rusų kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakovičiaus gyvenimą, atkreipiu dėmesį į viršelį – knygos dailininkas Zigmantas Butautis, mano pašnekovas. Tas pats, atsiėmęs Metų alternatyvos apdovanojimą, skirtą grupei Šiaurės Kryptis, kurioje jis grojo gitara. Sprendimas sukėlė nemažą šurmulį, nes albumas “Ledynai” – specialiai kito grupės nario, režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmui “Senekos diena” perrašyti ankstyvieji Šiaurės Krypties kūriniai, o pati grupė pernai nėkart nekoncertavo gyvai.

Foto: Andrius Burba

“Puč” stoja į kovą už kanapes

Pristatome pilotinę “Puč” laidą. Tai bus kaip atsvara visai aklai neigiamai nuomonei skleidžiamai apie kanapes Lietuvoje. Visi kalbantys viešai apie kanapes Lietuvoje nuo šiol turėtų žinoti, kad viskas ką jūs pasakysite kvailo ir neatitinkančio realių faktų gali būti ir BUS panaudota prieš jus “Puč” laidose. Lašininiai drebėkit, Kanapinis jau čia!

20171113_171546

kOREkcija: Bipolinis snukio sutrikimas

Pajacas tarp dviejų pajacų – argi galėjau padaryti ką nors, kas nebūtų grimasa? Witold Gombrowicz [1] Pažiūrėjus į viešąją erdvę, jau seniai krenta į akis bipolinis vyraujančio diskurso pobūdis. Tai yra, iš vienos pusės, viena stovykla teigia viena, o kita […]

Creams - foto: Jenny Schäfer

Creams antropoceno atgarsiai

Foto: Jenny Schäfer [SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Už kelių dienų išleidžiamas vokiečių Creams albumas “Olympia II”, o dar už kelių savaičių grupė jį pristatys Vilniuje ir Kaune. Metų sandūroje gavau žinutę: “mano vienas bičiulis vokietis, su kuriuo susipažinau DK, […]