Teatras

Dulketi_veidrodziai

„Dramokratija“ atsisveikina ir pristato pjesių archyvą

Balandžio 24–28 d. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“ vyko penktasis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“. Kasmet vis kitą temą pasirenkantis festivalis šiais metais pristatė penkias eksperimentines pjeses. Bent jau kol kas su festivalio formatu atsisveikinanti „Dramokratija“ negalėjusius atvykti į festivalį ar praleidusius kurį nors skaitymą kviečia su šiuolaikinėmis pjesėmis susipažinti elektroniniame archyve.

Sirenos_Rysio klaida (iliustracijos autore Stasele Jakunskaite)

Atsinaujinęs „Sirenų” festivalis vėl ryšio zonoje: pristatomas aktualus šiuolaikinis teatras

„Ryšio klaida” – tokiu šūkiu teatro mėgėjus pasitinka atsinaujinęs Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Tai nebus vien reklama gatvėje ar internete – interpretacijos ir klausimai apie mūsų ryšį bei jo klaidas sujungs tarptautinę ir lietuviškąją festivalio programą, būtent apie tai „Sirenos” kvies kalbėtis teatro bendruomenę ir kiekvieną, norintį prisijungti prie diskusijos.

60545752_499811147507058_125109734452756480_n

Oskaro Koršunovo teatras sezoną baigia festivaliu „Viskas apie ją“ „

„Moteriai niekada nebuvo suteikta teisė būti visapusišku žmogumi. Šią teisę uzurpavo vyrai. Bet dabar mes išgyvename kitus laikus. Moterų gyvenime vyksta revoliucija – jos tampa lygios su vyrais: politikoje, mene, socialiniam gyvenime. Statistiniai rodikliai vis dar vyrų pusėje, bet atotrūkis mažėja. Tampa akivaizdu, jog ateitis priklausys moterims.

LNDT performanso BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS plakatas

„Borderline Queen. Kerštas“. Kuo skiriasi drag nuo queer?

Birželio 5 ir 6 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys ekscentrišką premjerą – „Borderline Queen. Kerštas“. Ryškų performansą laisvės temomis kuria aktorius, šokėjas ir queer bendruomenės atstovas iš Lenkijos Maciejus Gośniowskis-Gąsiu. Lietuvos žiūrovus jis kartu su komanda, kurią sudaro drag atstovai iš Lenkijos Ka Katharsis ir Twoja Stara bei Lietuvoje atranką laimėję aktoriai Gytis Ivanauskas, Denisas Kolomyckis ir Brigida Gruodytė, kvies dalyvauti ryškiame vakarėlyje, leistis į netikėtą nuotykį, atsikratyti mąstymo stereotipų bei praplėsti individo laisvės sąvokos supratimą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oskaro Koršunovo premjeroje „Žmogus iš Podolsko“ – bomba Rusijoje tapusi pjesė

Veiksmas vyksta vienoje iš tipinių Maskvos policijos nuovadų. Sulaikytasis laukia įprastos procedūros – ne itin mandagios, švelniai tariant, kiek grubios apklausos ir paaiškinimo, kuo prasikalto. Staiga tardymas virsta intelektualia paskaita, kurią veda pareigūnai, puikiai išmanantys struktūralizmą ir žinantys industrial muzikos dievukus „Einsturzende Neubauten“.