Teatras

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naujoje premjeroje – Oskaras Koršunovas apie pamišėlio pranašystes

Kaip paprastas tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymas – jau šį sekmadienį, vasario 11 d., režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Pamišėlis“ pagal Nikolajaus Gogolio kūrinį premjeroje. Pasaulinę premjerą išgyvenę ten, kur rodos buvo ir sukurtas spektaklis – politinių perversmų krečiamame Katalonijos regione Ispanijoje, menininkai sugrįžta į Lietuvą, kur vis labiau įsigali normalumo fašizmas ir ima siautėti vietiniai pamišėliai.

a-j-greimas-apie-1985

Greimas Vilniuje

Ir galop viską sudėjus: ar tas dūmų šydas gali bent kiek praplyšti ir prasiskleisti – nesvarbu – į gyvenimą ar į mirtį? (Algirdas Julius Greimas) Vasario 22 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre garsi prancūzų aktorė Dominique Frot pristatys spektaklį pagal […]

jonas-tertelis-photo-d-matvejevc-jpg

Netikėti Šalčininkų atradimai – naujame LNDT spektaklyje

„Ką žinote apie Lietuvos periferiją? Kada ten buvote? Ką girdėjote apie Šalčininkus ir Šalčininkų rajoną? Sakote, ten visi kalba lenkiškai ir valdo lenkų partija? Ten pasienis, taip pat ir kontrabanda? Daug baltarusių. Kas dar?“ – klausia naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio kūrėjai.

nuotrauka-is-2017-m-versmes-kurybiniu-dirbtuviu-39-photo-d-matvejev

Tiesiogiai iš dramos vietos: „Versmė“ skelbia konkursą

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda šių metų dramaturgijos festivalio „Versmė“ pirmąjį etapą ir skelbia dramaturgijos idėjų konkursą. Jaunieji autoriai ir scenos meno kūrėjai šiemet kviečiami burtis į kūrybines grupes ir pažinti dokumentinio teatro kūrimo specifiką. Norinčius dalyvauti konkurse Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia teikti paraiškas iki kovo 15 d., o festivalį šiemet pradeda šūkiu „Direct Drama“.

x-tavyje

„Bad Rabbits“ spektaklyje „X tavyje“ – vidinių kintamųjų paieškos

Gruodžio 2 d. Vilniaus universiteto planetariume teatro judėjimas „Bad Rabbits“ pristatys asmeninių patirčių spektaklį „X tavyje“. Nuolat ieškodami naujų teatro raiškos priemonių šį kartą „Bad Rabbits“ kūryboje išbando teatro terapijos priemones. „X tavyje“ padės suvokti prisiimamus vaidmenis savo gyvenime ir […]