Teatras

Chris Thorpe in Confirmation at Edinburgh festival 2014

Didžiosios Britanijos dramaturgas Chris Thorpe ves nemokamas kūrybines dirbtuves

Pjesių skaitymo festivalio „Dramokratija 2017“ organizatoriai džiaugiasi, jog šiais metais dalyviams suteiks ne tik galimybę publikai pristatyti savo darbus, bet ir progą juos tobulinti kūrybinėse dirbtuvėse. Vasario 27 – kovo 1 dienomis Vilniuje, Goethe institute, vyksiančias kūrybines dirbtuves ves dramaturgas ir aktorius iš Didžiosios Britanijos Chris Thorpe.

lila

„Lila: slaptas demiurgo žaidimas”: lėlių, šešėlių teatro ir šiuolaikinio šokio sintezė

2017 m. kovo 20 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ įvyks spektaklio suaugusiems ir jaunimui „Lila: slaptas demiurgo žaidimas“ premjera, kurios metu pasaulio demiurgas žais su lėlėmis, atskleisdamas Visatos paslaptis. Naują spektaklį, kuriame susijungs lėlių, šokio, operos ir šešėlių teatro žanrai, drauge kuria Baltijos kamerinis operos teatras ir Vilniaus teatras „Lėlė“.

dramokratija-17

Trečiasis pjesių skaitymų festivalis „Dramokratija“ kviečia pjesių kūrėjus

Šį pavasarį jau trečią kartą vyksiantis pjesių skaitymo festivalis „Dramokratija“ kviečia norinčius dalyvauti dramaturgus į susitikimą su organizatoriais sausio 21 d., 18 val., LMTA Centrinių rūmų 101 auditorijoje (Gedimino pr. 42). Susitikimo metu bus pristatytas dalyvavimo festivalyje konceptas bei pasidalinta dalyvavimo buvusiuose festivaliuose patirtimi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nauja O. Koršunovo komedija „Tartiufas“ – apie mulkinamą visuomenę

Vasario 4 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) įvyks pirmoji 2017 metų premjera – Molière‘o „Tartiufas“. LNDT Didžiojoje salėje seniai buvo pristatyta komedija, tačiau kalbėdamas apie „Tartiufą“ režisierius Oskaras Koršunovas mini ne vien komiškus aspektus. Spektaklis, anot jo, bus apie mulkinimų ištroškusią visuomenę, manipuliacijas Europoje ir dvigubą moralę.

klamo-karas-02

Režisierius A. Areima skelbia karą priverstiniam mokinių „karbauskinimui“

Gruodžio 28-29 d. Vilniaus Menų spaustuvėje įvyks Artūro Areimos teatro spektaklio „Klamo karas“ premjera. Šiuo pastatymu veržli jaunų kūrėjų komanda su režisieriumi A. Areima priešakyje imasi itin skaudžios ir šiandien be galo aktualios smurto mokykloje, mokinių-mokytojų santykių, teisių bei atsakomybių […]