Teatras

christos-passalis_organizatoriu-nuotr

Vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla

Pernai didelio pasisekimo sulaukusi Vilniaus vasaros teatro mokykla sugrįžta. Organizatoriai – menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras – tęsi pernai rugpjūtį duotą pažadą ir vėl teatro profesionalus kviečia kelti kvalifikaciją ir tobulintis net keturių garsių užsienio lektorių užsiėmimuose. Šiemet rugpjūčio 1–7 dienomis į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyksta dėstytojai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos bei Graikijos, kurie pakvies į praktinius seminarus, skirtus teatro kūrėjams: režisieriams, aktoriams, scenografams, dramaturgams, prodiuseriams.

praeitu-metu-skaitymo-jokubo-istorija-repeticija-foto-d-matvejevc

Rolandas Rastauskas: skaitymuose „sugrojami“ brūkšniai ir kableliai

Birželio 20–23 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre antrus metus iš eilės vyks Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai. LNDT užsakymu į lietuvių kalbą išverstas žinomų dramaturgų – Yasminos Reza, Ninos Haratischwili, Martino Crimpo ir Carsteno Brandau – pjeses skaitymuose pristatys LNDT dramaturgas Rolandas Rastauskas bei keturi jauni režisieriai: Karolis Vilkas, Giedrė Kriaučionytė, Antanas Obcarskas ir Mantas Jančiauskas.

20160826-tdv-nachlass-21-hr

“Sirenos 2017″: ko nereikia žinoti apie tikrą teatrą

Rugsėjo ir spalio sandūroje vyksiantis 14-asis festivalis „Sirenos“ šiemet kvies išjungti išankstines nuostatas ir leisti sau priimti netikėtu rakursu pristatomas istorijas apie tuos, apie ką visuomet – apie mus. Režisieriai ir kūrėjų kompanijos iš Latvijos, Rusijos, Italijos, Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos Lietuvos žiūrovams pristatys šešis spektaklius, kurie kvies pažvelgti į gyvenimą ir mirtį be nusistatymo, be išankstinio žinojimo. „Sirenos“ kviečia pamiršti, kas yra teatras.

Dmitrij Marčenko - foto: D.Matvejev

Žaidimas gyvenimais “Žalioje pievelėje” Visagine

Pamenu, labai didžiavausi aptikęs Lietuvos pavadinimą 1988-ųjų leidimo Gineso pasaulio rekordų knygoje, kurią mama parvežė iš… Indijos. Atsiverčiu ir pageltusiame popieriuje randu tą asketišką paminėjimą: “The largest single nuclear reactor is the 1,450-MW (net) reactor at Ignalina station, Lithuania, USSR, put on full power in Jan 1984″.

dramokratija

Dramokratai sudrebino Vilnių

Balandžio 17-22 dienomis įvairiose Vilniaus miesto vietose vyko šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“. Jo metu pristatytos aštuonios socialines temas nagrinėjančios pjesės, parašytos specialiai šiems skaitymams. Trečią kartą vykstantis festivalis šįsyk susilaukė itin daug lankytojų. Festivalio organizatoriai džiaugiasi tokiu susidomėjimu socialinėmis temomis. Visuomenės dialogas joms nagrinėti yra būtinas, ir teatras gali tik padėti jį užmegzti.