Teatras

dramokratija

Dramokratai sudrebino Vilnių

Balandžio 17-22 dienomis įvairiose Vilniaus miesto vietose vyko šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“. Jo metu pristatytos aštuonios socialines temas nagrinėjančios pjesės, parašytos specialiai šiems skaitymams. Trečią kartą vykstantis festivalis šįsyk susilaukė itin daug lankytojų. Festivalio organizatoriai džiaugiasi tokiu susidomėjimu socialinėmis temomis. Visuomenės dialogas joms nagrinėti yra būtinas, ir teatras gali tik padėti jį užmegzti.

TEATRINIAI NARDYMAI_NO1

WhaleSounds kviečia į pirmuosius teatrinius nardymus

Iki šiol muzikiniuose vandenyse nardę judėjimo „WhaleSounds“ (liet. Banginio garsai) nariai gegužės 6 d. kviečia į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą, kur įvyks jų pirmųjų teatrinių nardymų – spektaklio „DU TU“ premjera. Dvejus metus banginių garsų metaforą “WhaleSounds” nariai naudojo tik […]

andrius-pulkauninkas

Šiauliuose pristatomas industrinę muziką ir japonišką šokį apjungiantis spektaklis „beTONO“

Būna šokio spektakliai, muzikos spektakliai, vizualiai įdomūs ir originalūs vaidinimai. Tačiau būna ir tokių, kuriuose šokis, garsas ir judesys susijungia į vieną. Būtent tokį – modernų, šiuolaikinį ir kelias skirtingas sritis apjungiantį, pasirodymą šeštadienį pristatys profesionalių menininkų trijulė. Šiaulių dramos teatre vyks spektaklio „beTONO“ premjera.

dramokratija

„Dramokratija“ skelbia programą ir kviečia į renginius

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ organizatoriai paskelbė šių metų renginių programą. Balandžio 6 d. „Taste map“ kavinėje vykusioje spaudos konferencijoje dalyviai pasidalino savo pjesių idėjomis bei pasakojo, kas įkvėpė rašyti kūrinius. Socialine tema „Čia ir dabar“ parašytas pjeses galėsite išgirsti balandžio 17-22 dienomis nemokamuose festivalio renginiuose.

lndt-ruosiasi-zalios-pieveles-premjerai-4-babochka-co-uk-nuotr

LNDT scenoje – tikros istorijos iš jauniausio Lietuvos miesto

Visagino gatvėse ir įvairiose kultūrinėse erdvėse vis dažniau galima išvysti Lietuvos nacionalinio dramos teatro kūrėjus. Gegužės mėnesį teatras pristatys paskutinę šio sezono premjerą – spektaklį „Žalia pievelė“ pagal šiuo metu uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Tai bus pirmasis LNDT dokumentinio teatro bandymas, kai scenoje pasirodo ne aktoriai, o pasakojamas istorijas išgyvenę žmonės. „Žalios pievelės“ sumanytojas, vienas iš koncepcijos ir teksto autorių Rimantas Ribačiauskas sako, kad Visaginas turi unikalią aurą, o jo gyventojų problemos nesvetimos bet kuriam lietuviui.