Teatras

saigoncjeanlouisfernandez_1

Artėja „Sirenų“ keliamos emocijos

Penkioliktąjį jubiliejų rudenį švęsiantis ir šiemet rugsėjo 27–spalio 30 d. vyksiantis festivalis „Sirenos“ skelbia užsienio spektaklių programą ir pristato šių metų šūkį – „emocijos iš arti“. „Pastaruoju metu, – pasakoja festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė, – kreipėme žvilgsnį į žiūrovus: kvietėme juos kurti žinias ar „išjungti“ išankstines nuostatas. Šiemet nutarėme atsigręžti į sceną, į tuos, kurie joje veikia, į tai, kokias emocijas jie mums perduoda, leidžia patirti, išsinešti su savimi.“ Kur arčiau, jei ne „Sirenose“ galėsite pamatyti vietnamiečių ir prancūzų emocijų skirtumus bei panašumus?

scenografijos-eskizas1-autore-goda-palekaite

Apie laimės diktatūrą su M. Jančiausku ir G. Palekaite

Tu kalbi apie pasaulį, bet aš klausausi, klausausi ir vis tiek nieko negirdžiu. Kur dingo pasaulis? Ką mes tokio padarėme? – ar pasirinkome jį ir paspaudėm klavišą? – mmm? Ar ištrynėme jį per klaidą? Birželio 14 dieną Lietuvos nacionalinis dramos […]

2018-06-05-9-photo-d-matvejevc

LNDT sezoną užbaigs aštriu brito kūriniu „Laimės respublikoje“

78-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) užbaigs jauno režisieriaus Manto Jančiausko režisuotu spektakliu „Laimės respublikoje“. Tai trečioji LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos premjera, pristatyta šiais metais. Netrukus LNDT skelbs naujo konkurso pradžią ir kvies jaunuosius menininkus siūlyti idėjas, kad ir jų sumanymai būtų pristatyti scenoje. „Laimės respublikoje“ premjera įvyks birželio 14 d. Mažojoje salėje.

europos-sajunga_facebook-cover-photo

Kirtimų kultūros centre – šiuolaikinio klounados performanso premjera

2018 m. birželio 8 d., penktadienį, 20 val. Kirtimų kultūros centre vyks neegzistuojančio teatro „Tratata“ premjera „Europos sąjunga“. Tai interaktyvus šiuolaikinės klounados performansas, su ironija ir rimtumu pasakojantis istoriją apie žmones gyvenančius tarp laikinumo ir amžinybės, tarp konkretumo ir abstrakcijų, tarp Europos sąjungos ir Rojaus – kaimo Ignalinos rajono šiaurėje, Beržininkų ežero pietvakarinėje pakrantėje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šimtas Koršunovo „Vestuvių“: nesustabdė net iškviesta policija

Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, sukurtas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto kūrinio ir remiantis nūdienos aktualijomis, tampa fenomenaliu reiškiniu. Vos per pusantrų metų aktoriai suvaidino neįtikėtiną kiekį spektaklių – šį šeštadienį jų laukia 100-asis spektaklis. „Vestuvėse“ kuriami tipažai, situacijos ir improvizacijos yra tokios taiklios, kad nepaliko abejingų nei Vilniuje, nei Rietave, nei Šalčininkuose, nei išrankiajame Sankt Peterburge.