Temos

Grails - foto: John Clark

Juodosios Grails pranašystės

2002-aisiais ekranuose pasirodė filmas “Laurel Canyon”, tuo metu Portlende mažai žinoma to paties pavadinimo muzikos grupė įrašė savo debiutinį albumą. Vis dėlto vadyba rekomendavo pakeisti pavadinimą ir pasaulis išgirdo Grails “The Burden of Hope”. Keliais metais anksčiau gitaristas Alex Hall ir būgnininkas Emil Amos pradėjo eksperimentuoti studijoje, neturėdami ypatingų ambicijų.

Baltra

Lo-fi house su Baltra

Pameni, kaip eidavai iki kasečių nuomos punkto? Labai gerai, kad nebereikia to daryti, bet niekas nepaneigs, kad tie laikai dabar kelia nostalgišką žavesį. Ir tas jausmas toks stiprus, kad per pastaruosius pagimdė ne vieną lo-fi estetikos muzikinę sensaciją. Savo klubo VHS bibliotekoje jau priglaudėme DJ BORING ir Ross From Friendss, tačiau atėjo metas priglausti ir paskutinį šio sezono autsaiderį – Baltra.

Sven Marquardt paroda - foto: Aneta Urbonaitė

Nepatekusiems į “Berghain’ą”

 Penktadienio planas gimsta visiškai spontaniškai – draugė ant lovos tiesiog numeta žurnalą. Jame slepiasi interviu su grėsmingos išvaizdos Sven Marquardt. Barzdotu dėde tatuiruotu veidu, naktimis dirbančiu apsaugos vadovu (ar, tiksliau, žmogumi, kuris po trijų valandų laukimo per sekundės dalį nuskanuoja […]

Petras Išora ir Ona Lozuraitytė - foto: Gedvilė Tamošiūnaitė

Architektai trina disciplinų ir geografines ribas

Lietuvos architektūros pasauliui – ypatingas laikas. Pastaruoju metu atsisakoma dogmų ir išsilaisvinama iš stilistinių rėmų. Tokios tendencijos praturtina šiuolaikinės architektūros estetinę įvairovę, skatina eksperimentuoti, drąsiai bendradarbiauti su kitų sričių specialistais. Ona Lozuraitytė ir Petras Išora – jaunosios kartos lietuvių architektai, kaip patys teigia, niekada nekūrė tik Lietuvai, o geografinės šalies sienos jų architektūrinių idėjų neribojo.

Foto: Tallinn Music Week 2018

Tallinn Music Week 10.0

Beveik prieš tris dešimtmečius, 1990-aisiais, kultinė Rusijos proto-punk grupė Graždanskaja Oborona festivalyje “Rokas už demokratiją” Taline sugrojo paskutinį savo originalios sudėties koncertą. Vėliau jau nepriklausomos Estijos valdžia neįleido grupės lyderio Jegoro Letovo į šalį kaip pavojingo asmens. 2008-aisiais muzikantas mirė, tačiau aptrupėjęs brutalistinės architektūros pavyzdys “Linnahall”, kur vyko ir turėjo vykti šie koncertai, vis dar stovi Talino centre. Šalia esančiame iš katilinės transformuotame konferencijų centre “Kultuurikatel” 10-osios Talino muzikos savaitės (TMW) dalyvius sveikino Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, o bene ryškiausia muzikinės programos dalimi tapo kūrybiškai pavojingi naujosios Rusijos muzikos bangos atstovai.