Temos

70 cm3 of Your Chest

70 cm³ of Your Chest vilties paieškos tamsoje

Vienu dūžiu, širdis ,,išstumia” maždaug 70 cm³ kraujo. Maždaug tiek decibelų siekia garsiai kalbantis žmogus. Bene dvigubai “išstumia” gyvai grojanti grupė. Prieš kelis metus pogrindiniuose koncertuose pradėjo šmėkščioti 70 cm³ of Your Chest pavadinimas. Iš pradžių galvojau, kad tai dar viena turuojanti užsienio grupė, kurių gana daug pravažiuoja pro Lietuvą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad turime reikalą su vietiniais.

Kai-pabosta-tie-sekmadieniai

Marijam Did: videožaidimai ir automatizuoto komunizmo prabanga

Kai pabosta tie sekmadieniniai „pamokslai“, atsiverti Feisbuką, susirandi draugą, su juo padarai interviu ir užpildai tą informacinę tylą. Marijam Didžgalvytė baigė Meno ir Politikos studijų magistrą Goldsmiths koledže, Londone. Ją domina technologijos, videožaidimų ir menų vieta kuriant radikalios kairės perspektyvą. [...]

"Garso architektūra" - foto: asmeninis archyvas

“Garso architektūros” statybos Lietuvos provincijoje

Nors šis edukacinis projektas vyksta jau trečius metus, apie “Garso architektūrą” išgirdau palyginti neseniai. Nors čia dalyvauja visas būrys gerai pažįstamų veikėjų. Jei “Ore” lankaisi nuolat, visi jie pažįstami ir tau: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisteris, kompozitorius ir atlikėjas (ex-fusedMarc, Luumm, cutthroats, kt.) Vladas Dieninis, tarpdisciplininio meno kūrėjas ir atlikėjas Armantas “Arma” Gečiauskas, gitaristas ir grupės Without Letters įkūrėjas Adomas Narkevičius,, garso režisierius ir Ministry of Echology efektų operatorius Paulius Burakas, buvęs Flesh Flash, projektų cutthroats ir Vilkduja dalyvis Gediminas Jakubka bei šiandieninis mūsų pašnekovas, grojantis kolektyve Darbo Džiaugsmai (anksčiau – The Dominoes, Spooky Campfire Stories, V.R.R.), Gintas Rožė.

Humusas

Veganams sunkiausia „aiškintis su kvailiais“

Nors veganizmas Lietuvoje – pakankamai jaunas judėjimas, jo šaknys siekia tūkstančius metų atgal, o vėliavnešiai – tokios asmenybės kaip Antikos filosofas ir matematikas Pitagoras, indų išsivadavimo judėjimo lyderis Mahatma Ghandis, fizikas Albertas Einšteinas, JAV prezidentas Bill Clinton, sunkiojo metalo senelis Ozzy Osbourne (taip, taip, nepaisant to, kad jaunystėje koncertuose kandžiojo gyvūnams galvas), aktorius Joaquin Phoenix, vienas kultinio “Def Jam” leiblo įkūrėjų Russell Simmons, praeityje ausų kandžiotojas, o dabar karvelių mylėtojas boksininkas Mike Tyson, Radiohead’ų lyderis Thom Yorke ir kiti.

OFF festival 2016 - foto: Kelionė Klajonė

“OFF 2016″ yra vietos senukams

Gyveno kartą diedukas ir bobutė. Daug metų prabėgo nuo to laiko, kai paskutinį kartą jie šoko diskotekoje, dar daugiau metų prabėgo nuo tada kada jie buvo išvažiavę atostogauti dviese. Aplink vaikus augančius lakstyt reikėjo, apie lyšną kapeiką kur gaut ištisai [...]