Temos

Foto: iš Donio archyvų

Donis “БЕЗ ГРАЖДАНСТВА”

Ši apžvalga atsirado labai neplanuotai ir taip pat netikėtai virto trumpu interviu, nes aš senokai nieko nerašiau apie muziką, tačiau – sena meilė nerūdyja – taigi per mano ankstesnį pomėgį tokio tipo muzikai ir naująjį – vinilams, mano namuose atsirado Donio naujasis leidinys, o vėliau pats Donatas mane atsitiktinai užkalbino socialiniam tinkle ir po itin malonios pažinties ir pokalbio, kurio metu sužinojau apie albumo pratęsimą, gimė ir mintis kažką parašyti bei užduoti keletą klausimų.

"Tallinn Music Week" - foto: Rytis Šeškaitis

“Tallinn Music Week” kodutöö

Muzikinis turizmas – jokia naujiena. Dauguma jūsų tikrai yra grūdęsi į autobusą, traukinį ar lengvąją, važiuojančius iki lenkijų, latvijų ir kitų žvaigždžių lietum garsėjančių kaimyninių šalių festivalių. Ne mažiau – pirkę lėktuvo bilietą, kad išgirstų savo vaikystės ksenas ir heraklius, kurie, galbūt, niekada taip ir nesužinos, ką reiškia groti lietuviškai publikai.

Alex Welsh nuotr.

Elektronikos kūrėja Jessy Lanza ragina nebijoti moteriškumo

„BBC Radio 1“ rezidentė, elektroninės muzikos atlikėja iš “Hyperdub” leiblo, Jessy Lanza galėtų būti tavo kiemo draugė ar klasioko pusseserė. Artumo ir paprastumo aura, sklindanti nuo kanadietės, intensyviu muzikos ritmu užgožiama, tikriausiai, tik skambant jos muzikai. Elektroninių R&B ritmų atlikėja ir vokalistė, studijavusi džiazo teoriją, dabar muzikuoja gimtajame Hamiltone, Kanadoje.

Swans - foto: Marius Morkevičius / morkfoto.lt

Hipnotizuojanti Swans giesmė

Visi jau parašė kaip fainai buvo SWANS : pirmą ir paskutinį kartą Lietuvoje koncerte, bet aš dar neparašiau. Todėl mano įspūdžiai bus tikriausi ir geriausi, tebūnie ir patys objektyviausi, nes niekas nėra toks didelis Swans fanas kaip aš. Ne, ne… […]

Vaidas Stackevičius savo biure - foto: asmeninis archyvas

Prieš 20 metų užmestas Lietuvos muzikos verslo tinklas

Tai buvo pirmas mano bandymas pačiam sukurti verslą. Žinoma, jei neskaitysime vaikiškų žaidimų vasaros atostogų metu, kai kaime dėdėms, tetoms, seneliams įbrukdavau bilietus į pusseserių ir pusbrolių koncertus. Bet iš tų rimtųjų bandymų imtis verslo, tai tikrai buvo pats pirmas. […]