Viltis roko gerbėjams – BIX vėl Kaune!

Kauniečiai rokeriai MOUNTAINSIDE vis nerimsta ir duoda apie save žinoti. Praėjus vos keliems mėnesiams po debiutinio albumo “Distorted” pristatymo, vyrai sugalvojo, kad reikia imtis iniciatyvos ir suorganizuoti roko šventę. Taigi, balandžio 30 d. startuos naujas roko festivalis “MountainRock vol.1”, ir jame gros ne bet kas, o BIX(sic!), SH, MOUNTAINSIDE ir K.A.N.G. Šia proga kalbiname grupės bosistą/vokalistą Rytį ir gitaristą Šarūną.

Kas paskatino, praėjus vos dviems mėnesiams po albumo pristatymo, – beje, kaip pavyko jį pristatyti? – imtis organizuoti naują renginį?

Š.: Galiu atsakyt ir karto į abu klausimus: gerai pavykę albumo pristatymo renginiai Kaune, klube “Combo” bei Vilniuje, klube “Bravo”, paskatino nesustoti ir toliau organizuoti alternatyvinės muzikos renginius. Realiai pamatėme, kad tokie koncertai pritraukia žmones, o ir žiniasklaidai yra apie ką rašyti;) O jei paklaustum ar ir taip neužtenka alternatyvinių renginių – “Antipops”, “Sutemos” ir pan., tai atsakyčiau – “ne, neužtenka” :). Nes neužpildyta rokenrolo niša. Vyksta dideli, bet reti metalistų renginiai, daro savo mažus, bet dažnus koncertus hardcore scenos atstovai, tačiau nėra normalios roko scenos, kur grotų stilistiškai ir ideologiškai neužsiangažavusios grupės. Būtent šią nišą mes ir bandysim užpildyti su “MountainRock” festivaliais.
R.: Prisidedant prie Šaro atsakymo noriu pasakyti, kad grupės gali būti šiek tiek ideologiškai užsiangažavusios, bet mums tai nerūpi – jei mums patinka grupės muzika – mes ją pakviesim. Apie politiką galima padiskutuoti kur nors kitur. Tuo labiau, labai pilka, kai jaunėlis, dar ne ką tesuprantantis, lipa ant scenos ir skanduoja tuos pačius šūkius kaip dar koks 10 000 kitų grupių. Baisiai neįdomu. Aš galiu klausytis politizuotų grupių, jei man patinka muzika, bet tekstus ignoruoju. Na nebent Anthony Giddens arba Jurgen Habermas dainuotų HC grupėj :)

Beje, teko pastebėti, kad “Mountainside” nėra dažni svečiai “undergroundo” renginiuose? Ypač Vilniuje?

Š.: Gerai pastebėta. Lietuvoje muzikinė situacija yra labai bloga. Jau nekalbant apie radijų, bloga situacija ir “undergrounde”. Aišku labai smagu, kad viskas atsigauna, vyksta daug renginių. Tačiau neramina du dalykai. Visų pirma, ir taip nedidelė alternatyvinė Lietuvos scena yra labai susiskaldžiusi, o mes grojam tokią muziką, kurios neįmanoma griežtai stilistiškai apibrėžti. Taigi, gaunasi ta situacija, kaip daugelis pastebėjo, kad metalistai mus laiko pankais, o pankai – metalistais;)) Todėl matyt mūsų nelabai ir kviečia į didesnius “undergroundo” renginius, neįsipaišom į siaurus stilistinius ir ideologinius organizatorių rėmus matyt;) Antras neraminantis dalykas yra tai, kad jaunos ir senos grupės visiškai nedemonstruoja noro ir pastangų groti originalią muziką, ieškoti kažko naujesnio, savito. O būtent “undergroundas” ir tūrėtų pasižymėti naujomis mintimis. Kad būtum “kietas” užtenka nukopijuoti, nebūtinai ir itin kokybiškai, Soulfly, Sick Of It All ar Limp Bizkit ir hardcore scenoje tu jau esi perspektyvi, savita grupė;)

R.: Manau, kad pakankamai prisigrojame ir undergrounde. Ypač Kaune. Bet kad su savo muzika stovim vieni lauke tai faktas. Nemėgstu madingos muzikos, bet nekantraudamas laukiu, kada iki Lietuvos ateis ta stoner rock ir kitokio rock’n’rollo banga. Nes dabar man nuobodu. Lietuvoje yra gerų grupių, bet žiauriai trūksta įvairovės.

Kodėl pasirinktas būtent toks festivalio pavadinimas – “MountainRock”? Ar nesat “pasikėlę” ir per geros nuomonės apie save?

Š.: Na, dėl “pasikėlimo”, tai kam teko su mumis bendraut, tai turbūt pastebėjo, kad esam visai “nepasikėlę”, gal netgi šiek užriesti nosį komerciškai būtų sėkminga;))) Dabar madoje būti apie save geros nuomonės;) O dėl festivalio pavadinimo – taip, jis ganėtinai pretenzingas, tačiau mes grojame jau šešis metus ir per tą laiką visuomet stengėmės išlikti originalūs, nepasiduoti juodai komercijai, todėl manome, kad galime sau leisti taip pavadinti renginį;) Kažkaip nesklandžiai atsakiau;))) Iš kitos pusės – tai ir reklama grupei, be jokios abejonės. Be to, mes juk nedarome taip, kaip kai kurios kitos Lietuvos grupės – dar nespėja normaliai susikurti ir pakoncertuoti bei įrašus pasidaryti, o jau dalina visiems lipdukus su savo grupės pavadinimu ;)))
R.: Mūsų festivalis, ir galim jį vadint kaip norim;) Galų gale, Kaune mūsų pavadinimas padeda pritraukti žmones, tai kodėl to neišnaudojus?

Kodėl būtent BIX, “Mountainside”, SH ir K.A.N.G.?

Š.: Na, iš tiesų pirminis festivalio variantas buvo kur kas kuklesnis, tačiau Rytis ar Dariaus pusiau juokais pasakė, kad būtų smagu biksinius pasikviest. Man idėja pasirodė visai nejuokinga, todėl susisiekėm su Samu, kuris mielai sutiko dalyvauti renginyje. BIX yra turbūt geriausia Lietuvos alternatyvinė grupė, Kaune dideliam renginyje senokai begrojusi, todėl tikimės, kad ateis daug žmonių jų pažiūrėti. SH – viena iš nedaugelio Lietuviškų grupių, kurios groja “nelietuviškai”, o be to yra seni mūsų draugai. O K.A.N.G.’ai groja todėl, kad aš ten groju būgnais ;)))
R.: Kvietėme grupes, kurios mums asmeniškai patinka.

Nebijote “pravalo”? Juk Lietuvoje rokas miręs, niekas į tokius renginius nesirenka.

Š.: Mes būtent dėl “pravalo” ir darome, smagų “sėsti į bačką”, kaip žmonės sako;))))) Beje, festivalis bus neviendienis. Ateityje keliaus per įvairius klubus, miestus. Tikimės, kad prie jo organizavimo prisidės ir daugiau entuziastų, atsiras daugiau rėmėjų.
R.: Savo albumo pristatymą Combo klube darėme vidurį savaitės, ir susirinko apie 400 žmonių, tai šį kartą gal ateis ir daugiau, turint omeny kad gegužės 1 ne darbo diena . Manau kad ne rokas Lietuvoje miręs, o žmonės organizuojantys renginius masto ne su galva, o nesakysiu su kuoJ Auditorija tokiai muzikai tikrai yra. Ypač Kaune.

Ką nors pabaigai…
Š.: Rock’n’roll is our business!!
R.: Kviečiame visus apsilankyti!

Roko muzikos gerbejai turetu pasideti raudona kryziuka kalendoriuje ties balandzio 30 d., nes butent sia diena klube “Combo” ivyks pirmasis roko festivalis “MountainRock vol.1”, kuriame dalyvaus geriausia visu laiku Lietuvos alternatyvines scenos grupe BIX, tik ka albuma pristate radijo stociu karaliai SH, “underground’o” zymunai MOUNTAINSIDE bei jauna grupe K.A.N.G. Taigi, balandzio 30 d., klubas “Combo”, Kaunas, festivalis “MountainRock vol.1”: BIX, MOUNTAINSIDE, SH, K.A.N.G. Iejimas 12 Lt., su skrajuke – 10 Lt. (ju galima rasti “Muzikos Bomba” parduotuveje, klube “Combo” ir kt.).