Poezija, įdaryta vaizdu ir garsu – skanaus!

Kas pasakys, kad lietuviai – nelyriška tauta? Mūsų akys – melancholiškos, pavasariai – lietingi, o poetai – super dainingi. Bet jei poezija tau asocijuojasi tik su Maironiu, ko gero tau tikrai vertėtų apsilankyti Menų spaustuvėje, kur šį penktadienį savo bastioną įsirengs audiovizualinės poezijos kūrėjų ir gerbėjų pajėgos.

Audiovizualinės poezijos projektas „Tarp..“, kurį Menų spaustuveje įkurdinti sumanė Gabrielė Labanauskaitė sujungs videoprojekcijas, gyvai miksuojamą garsą ir tekstus į vientisą reginį (ir klausinį…).

„Tarp…“ kūrėjų pajėgoms profesionalumo tikrai nestinga: projekto idėjos autorė Gabrielė Labanauskaitė Lietuvoje geriau žinoma ne kaip poetė, o kaip dramaturgė, laikoma viena talentingiausių jaunosios kartos dramaturgių. Ji, beje, jau spėjo Lietuvoje išleisti ir audiovizualinės poezijos kompaktinę plokštelę „Apelsinai aikštėj apgriuvusioj“.

Romualdas Lavrynovičius (Placenta), vienas iš „Tarp…“ teksto kūrėjų, taip pat operatorius ir kino režisierius, yra vienas iš dalyvauja AXX filmų festivalių dalyvių, o „Pravda viena minutė“ filmų festivalyje laimėjo „Grand Prix“. Tomas S. Butkus (Slombas) – architektas, dizaineris bei idėjų dirbtuvės „Vario burnos“ įkūrėjas yra tekstų rinktinės „Generuotos kalbos mutacija” autorius, kurią Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas 2003 m. pripažino geriausia metų knyga. Projekte jis dalyvauja kartu su grupe „Betoniniai triušiai“.

Garso kūrėjai Antanas Dombrovskij ir Tautvydas Bajarkevičius užsiima eksperimentinės muzikos kūryba bei dalyvauja „Jaunos muzikos“ festivaliuose. Virginija Apšegaitė ir Virginijus Malčius rūpinasi šio projekto vaizdo raiška – VDA studentė Virginija yra papuošusi ne vieną Vilniaus troleibusą ir sukūrusi įvairių vaizdo-garso instaliacijų, o šiaulietis Virginijus savo mieste garsėja kaip animacinio dipticho „Slidininkas“ bei „Dviratininkas“ autorius ir multimedijos festivalių „Enter“ bei „Virus“ dalyvis.

Po projekto „Tarp…“ – vakaro pratęsimas ir chill out‘as su Aivaru Ruzgu (pagal profesiją – teisininku), kuris visiems susirinkusiems pristatys savo kūrybos muziką.