Šiuolaikinio šokio festivalis „Bičių sąskrydis“ trina barjerus tarp šokėjo ir žiūrovo

Praėjusį savaitgalį Vilniuje praūžė pirmoji penktojo šiuolaikinio šokio festivalio „Bičių sąskrydis“ dalis. Jos metu renginio svečiai turėjo galimybę išvysti tiek Lietuvoje jau pripažintų choreografų, tiek naujosios šokėjų kartos darbų. Lapkričio 24 d. įvyks antrasis festivalio etapas, kurio metu žiūrovai galės pasimėgauti bendru Petro Lisausko (Lietuva) ir Rosanna Gamson trupės (JAV) pristatomu šokio projektu bei pasiklausyti užbaigiamojo „Bičių sąskrydžio“ koncerto su atlikėja Egle Sirvydyte.

Jaunųjų kūrėjų darbai lapkričio 15-16 dienomis buvo pristatomi Menų spaustuvės Juodojoje salėje, kuri pasirinkta neatsitiktinai. „Kiek intymi Juodosios salės erdvė ištrina visus įmanomus barjerus tarp žiūrovo ir šokėjo. Nėra aukštos scenos, laiptelių ir begalės kitų atributų, kurie paprastai sukelia papildomą atstumą tarp žiūrovo ir kūrėjo skleidžiamos žinutės“, – paaiškino renginio organizatorius Giedrius Kalinauskas.

Festivalyje dalyvavo tiek gerai pažįstami šiuolaikinio šokio profesionalai ir jaunimo kolektyvai, tiek šokio mokyklos bei jaunieji kūrėjai. Renginio organizatoriai pabrėžė, jog projekto tikslas nuo pat pradžių buvo ne tik supažindinti žiūrovą su Lietuvos šiuolaikiniu šokiu, bet ir paskatinti dalyvius bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje.

„Pastaruoju metu tarp šokėjų vyksta aktyvios diskusijos apie šiuolaikinio šokio vietą aukštojo mokslo sistemoje ir naujus būdus ugdyti Lietuvoje įdomius jaunuosius meno kūrėjus ir šokėjus. Kol diskutuojantys ieško atsakymų, jauni žmonės skuba dalintis su žiūrovais savo mintimis ir vizijomis, kurios yra svarbios jaunajai kartai čia ir dabar“, – kalbėjo G. Kalinauskas.

Festivalio uždarymas įvyks Menų fabrike LOFTAS. Pirmą kartą savo istorijoje „Bičių sąskrydis“ rengėjai pristatys šiuolaikinio šokio atstovus iš užsienio. Scenoje kartu su Petru Lisausku pasirodys garsi choreografė iš JAV Rossana Gamson su trupe. Tai pasaulyje pripažinta choreografė, savo kompozicijas ir spektaklius rodžiusi teatruose, muziejuose ir festivaliuose JAV, Kanadoje, Meksikoje ir Europoje. Renginio uždarymo metu žiūrovus ir dalyvius džiugins atlikėjos Eglės Sirvydytės koncertas.

Bilietus į lapkričio 24 d. renginį galite nusipirkti vietoje likus dviem valandoms iki renginio pradžios Menų fabrike LOFTAS (Švitrigailos g. 29). Daugiau informacijos apie „Bičių sąskrydis‘5“ ir renginio programą galima rasti svetainėje http://biciusaskrydis.lt.