O.Koršunovo „Išvarymas“ Rygoje nominuotas net aštuoniems apdovanojimams

Kaip ir Lietuvoje, taip ir Latvijoje Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas“, režisuotas Oskaro Koršunovo, greitai tapo kultiniu spektakliu, į kurį neįmanoma gauti bilietų, nors pats spektaklis trunka net penkias valandas. Lietuvoje pelnęs net šešis Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimus, „Išvarymas“ neliko be dėmesio ir Latvijoje. Spektaklis nominuotas net aštuoniems prestižiniais laikomiems „Spēlmaņu nakts“ apdovanojimams.

Tarp aštuonių nominacijų ir dvi pagrindinės. Latviškas „Išvarymo“ pastatymas nominuotas geriausio didelio formato spektaklio nominacijoje, o režisierius O. Koršunovas, Lietuvoje pelnęs geriausio režisieriaus apdovanojimą, pretenduoja tapti geriausiu režisieriumi ir Latvijoje.

Didelio komisijos dėmesio sulaukė spektaklyje vaidinę aktoriai. Geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje nominuoti Beno vaidmenį sukūręs Dainis Grube bei Beną po N metų vaidinantis Juris Žagars. Geriausiu antraplaniu aktoriumi pretenduoja tapti Gints Andžāns, sukūręs Edžio vaidmenį, bei Lauris Dzelzītis, sukūręs Vandalo vaidmenį.

Apdovanojimams nominuoti ir kiti režisieriui O. Koršunovui talkinę lietuvių menininkai. Vesta Grabštaitė pretenduoja laimėti prizą geriausio spektaklio choreografo kategorijoje. Lietuviško „Išvarymo“ kompozitorius Saulius Prūsaitis, talkinęs latviškam spektaklio variantui muziką kūrusiam Mārciui Judziui bei jo grupei RYGA, nominuotas geriausio kompozitoriaus kategorijoje.

Beje, bestatant spektaklį naujai gimusi grupė RYGA iš karto pateko į visų pagrindinių radijo stočių topus bei net aštuonias savaites išsilaikė jų viršūnėse.

„Išvarymas“ greitai tapo ne tik lietuvių, tačiau ir latvių nacionaline pjese. Čia Benas Ivanovas į Londoną išvažiuoja iš Rygos, o Vandalas griauna senus namus Londone tam, kad pastatytų naują namą ne Kaune, o Saulkrasti – mažame miestelyje ant Rygos įlankos kranto. Vienoje jautriausių spektaklio vietų latvių emigrantai dainuoja ne Džordanos Butkutės „Vienas namuose“, o latvių tautinę baladę „Pūt, vējiņi“.

Po sėkmingų lietuviško „Išvarymo“ gastrolių Varšuvoje šią pjesę, pritaikytą jų situacijai, savo scenoje norėtų matyti ir lenkai.