Lapės – naujieji katiniukai

„Lapės – naujieji katiniukai,“ – sako “Geležinė Lapė”, internetų užkariautoja. Šios lietuviško virtualaus folkloro veikėjos kūriniai feisbuke dabar sklando kaip A.Baranausko tautos budinimas savo laiku. Nežinai, ką daryt su gyvenimu? Lapė pakoučins. Radai, ką nori gyvenime veikti? Lapė pagydys ir nuo to. “Login” apdovanojimuose geriausiu Lietuvos blogu/asmeniniu tinklalapiu šiemet pripažintas puslapis savo FB versijoje jau turi virš 26 tūkstančių sekėjų. “Tas pats, kas ir Geležinis Vilkas, tik Lapė” – skelbia paantraštė.

Darom smūginį blitz koučingą-interviu su keturkoje blogere, o ryžoji e-miško gyventoja Ore.lt kabina užkalnišką ironijos gaidą.

Minėjai apie savo įtemptą darbą. Papasakok plačiau, kuo užsiimi, kai nepostini feisbuke?

Kai nepostinu, tai galvoju, ką čia papostinus tokio, kad visi laikintų, šierintų ir tada tapčiau tikra selebrite kada nors. O darbas tai nelabai įtemptas žmonėms atrodo. Jei jų paklaustų, ką aš veikiu, jie sakytų „ai, kažką ten su kompais“.

Geležinė Lapė – saitas ne vien humorui. Nevengi išsakyti politines pažiūras, agituoti už ką balsuoti rinkimuose ir pan. Ar nebijai taip netekti dalies pasekėjų ir puslapio populiarumo? Gal labiau „apsimokėtų“ laikytis neutraliteto?

Geležinė Lapė yra saitas mokymui(si), tą skelbia išsamus diskleimeris, jame taip pat sakoma, kad jokio humoro ten nėra, greičiau atvirkščiai – norisi verkti sužinojus tikrąją teisybę. Apsimoka – mylimas runkelių žodis. O man nereikia, kad apsimokėtų, aš ne iš to gyvenu, todėl sakau, ką galvoju – kad komuniagos durni ir reikia balsuot už liberalus arba konservatorius iš bėdos. Visokie uodegos raitymai yra bulšitas. Tu arba padorus žmogus, arba raudonas.

Kaip gimė Geležinė Lapė?

Geležinė Lapė naudoja jos atrastą smūginio koučingo metodiką, kuri pasižymi itin dideliu efektyvumu.  Šiai metodikai įtaigiai demonstruoti pigiomis priemonėmis buvo sukurtas puslapis feisbuke ir gūglo bloginimo priemonėmis. Tai taip ir gimė.

Į kokius kriterijus atsižvelgi, ką nors publikuodama?

Kriterijus tėra vienas – paveikslėlis, eilės ar šiaip kokia mintis turi būti pamokanti, o nuoroda – naudinga edukacine prasme.

Šiemet “Geležinė Lapė” laimėjo “Logine”. Kokius lietuviškus blogus seka geriausia blogerė?

Aš nesu geriausia blogerė, ir tie “Login” rinkimai buvo visiškas trololo, šiaip, žmonės pribalsavo. Kaip ir visa pažangioji žmonija skaitau Visatos Valdovo Rokiškio Rabinovičiaus blogą, peržvelgiu Klecko prikleckinimus, išstudijuoju Justės Latauskienės ir Emilijos Trumpaitės medicinos pasaulio glamūro aprašymus, adoruoju Užkalnį, įsiklausau, ką sako Aurelijus Katkevičius, visų čia nė nesuminėsi.

Ko daugiau žmonės prašo publikuoti “Geležinėje Lapėje”: nuotraukų su lapiukais ar lempinių juokelių?

Lapės – naujieji katiniukai. Jų nuotraukų atsiunčia mokytiniai, už tai visada padėkoju, nes jaučiuosi kažkaip atsakinga už lapių glamūrinio įvaizdžio saugojimą. Kokių dar juokelių? Žmonės atsiunčia mokymo medžiagą.

Kas svarbiausia gyvenime, pasak “Geležinės Lapės”?

Atsakymas buvo pateikiamas mano puslapyje:

Kokią knygą dabar skaitai?

Knygos dabar neskaitau, nes su tais kompais labai daug darbo, be to tingiu. Aš skaitau internetus.

Internete:

gelezinelape.lt

facebook.com/Gelezine.Lape

pinterest.com/gelezinelape