Estų menininkės Kristel Saan parodoje – arklių plaukai, gyvačių odos ir perlai

Nuo birželio 8 d. galerijoje (AV17) veiks menininkės Kristel Saan personalinė paroda „Rojus – aš jau išėjau ir grįžau“.

Kristel Saan yra estų menininkė gyvenanti ir kurianti Vankuveryje bei Taline. Savo parodas ji jau yra pristačiusi Suomijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje, Vokietijoje bei daugelyje kitų šalių, o jos kūriniai priklauso ne vienai tarptautinei kolekcijai. Pastaruosius keletą metų menininkė dirba Holivudo filmų industrijoje, kurdama scenografijas ir objektus didiesiems kino blockbusteriams.

Savo kūryboje autorė didelį dėmesį skiria kūniškiems patyrimams bei kūno ir aplinkos tarpusavio santykiams. Ji kuria didelio masto instaliacijas, fotografijas, video darbus, keramiką, tekstilę ir t.t. Menininkės darbai neretai virsta utopinėmis erdvėmis, kuriose persipina poezija, filosofinės temos bei įvairiausios netikėtos organiškos ir dirbtinės medžiagos.

Parodoje „Rojus – aš jau išėjau ir grįžau“ galerijoje (AV17) Kristel Saan pristato kūrinius, kalbančius apie rojaus sampratą per Vabi Sabi prizmę. „Vabi Sabi yra japonų estetikos filosofija, kuria remiantis grožis yra matomas netobulume, nepatvarume ar neišbaigtume. Tai kuklių ir paprastų dalykų grožis. Parodoje pristatau objektus, pagamintus iš įvairiausių medžiagų, kaip arklių plaukai, gėlo vandens perlai, kurių kūrinyje net 2500, gyvačių oda ar šilkas. Šios medžiagos atspindi tai, kas egzistuoja žemėje, o viskas, kas egzistuoja yra gamta. Gamta ir Dievas yra dažniausiai gretinami su rojumi, tad žiūrint per Vabi Sabi filosofijos prizmę – viskas, kas egzistuoja, gali būti laikoma rojumi.“ – pasakoja menininkė Kristel Saan.

Parodą „Rojus – aš jau išėjau ir grįžau“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 bus galima apžiūrėti iki liepos 8 d.

Projektą dalinai finansuoja ir remia Estijos kultūros rėmimo fondas, „Nordic Culture Point“, Estijos dailininkų sąjunga, „Kogo“ galerija