Tamsūs Los Andželo gyvenimo kampai pagal Corners

Ankstyvą pavasarį kaliforniečiai Corners paliko gimtąjį Los Andželą ir iškeliavo į pirmąjį savo turą už Atlanto, kurio metu sugrojo virš 30-ies koncertų Europoje. Kažin, ar apie juos dabar kalbėtume, jei kvartetas nebūtų apsilankęs Lietuvoje ir sugrojęs net du energingus koncertus Kaune ir Vilniuje. Liudininkai teigia, jog tai buvo puikūs nepriklausomo roko vakarai, kurių jaukiai atmosferai niekada neprilygs beasmenės aidinčios arenų erdvės.

Šiandien Corners yra viena ryškiausių nepriklausomos LA scenos grupių. “Los Angeles magazine” išrinko juos tarp 6 miesto grupių, kurias būtina pamatyti SXSW festivalyje Ostine. O viskas prasidėjo 2011-aisiais viename megapolio priemiesčių, kur vokalistas ir gitaristas Tracy Bryant pradėjo repetuoti su būgnininku Rick Mabery ir bosistu Billy Changer. Vėliau prie jų prisijungė Jeff “Jeffertiti” Ramuno (iš Of Jeffertitis Nile ir Father John Misty), grojantis gitara ir sintezatoriumi. Visi vaikinai prisipažino savo meilę Joy Division ir panašiai muzikai.

Po metų grupė išleido debiutinį albumą “Beyond Way”, kuriame skambėjo ryškiai surf muzikos įtakotas garažinis rokas. Po kelių metų įrašytas “Maxed Out On Distractions” jau pulsavo post-punk sintezatoriais ir “kalbėjo” apie interneto amžiaus aktualijas. Įrašą prodiusavo Dave Cooley (dirbęs su Silversun Pickups, MF Doom, The Black Angels, M83). Vokalistas Tracy aiškina, kad “albumo pavadinimas susijęs su tuo, kaip jį kūrėme. Užsiblokavome nuo visko aplink ir susikoncentravome tik į muziką, neblaškomi nuolatinio polinkio, kuriuo tapo socialiniai tinklai.” Būtent su Tracy trumpai šnektelėjome, kad fotografo Kęstučio Žilionio Vilniuje darytos nuotraukos nebūtų tokios “nuogos”.

Kur dabar esate (kalbėjomės gegužės pradžioje – ore past.) ?

Tūsinamės “Geertruida” (šimto metų senumo namas Harleme, funkcionuojantis kaip namai, studija, biuras. Tai – įrašų leidybos kompanija, rekordšopas, gitarų parduotuvė, vieta muzikantams miegoti, linksmintis ar groti – ore past.), Yaneek’o ir Berts’o pankovame namuke Nyderlanduose.

Esate iš San Fernando slėnio prie Los Anželo. Ką LA žmonės galvoja, kai pasakai, jog esi iš Slėnio? Ar šis rajonas kažkuo ypatingas?

Vasarą Slėnyje ekstremaliai karšta. Nemažai grupių pradėjo Slėnio garažuose, prieš persikraustydamos į miestą.

Papasakokit truputį apie “The Smell” – “pasidaryk pats” erdvę, kurioje kai kurie jūsų susitiko. Ar “pasidaryk pats” kultūrai išvis yra vietos perprodiusuotame LA?

Taip, erdvės yra. “The Smell” jau virš 16 metų rūpinasi savanoriai.

Jei nepažįstamasis paklaustų, kurie LA kampai geriausi, ką atsakytumėt?

Glendale ir Sunset.

Esate įtakoti vėlyvojo ’70-ųjų pankroko ir ’80-ųjų post-punk. Kurias to laikotarpio grupes labiausiai norėtumėt apšildyti?

Peter Hook & The Light. Zounds. The Cure.

Pirmajame jūsų albume “Beyond Way” skamba surf’o įtakotas garažinis rokas ir tai atrodo gerokai priimtiniau LA grupei, nei tamsus melancholiškas post-punk/new wave

Billy atsinešė savo sintezatorių  ir nusprendėme sukurti tamsesnį albumą, geriau atspindintį gyvenimą LA.

Koncertai Lietuvoje buvo vieni paskutinių jūsų pirmajame Euro ture. Kas padarė jums didžiausią įspūdį Europoje?

Vieni geriausių turo koncertų buvo Vilniuje, Kaune, Varšuvoje ir Voržove Lenkijoje, Berlyne, Halėje ir Leipcige Vokietijoje. Praha, Londonas, Paryžius, Bordo ir Alikantė taip pat patiko.

Jūs sąlyginai nežinomi Europos publikai, bet tokia muzika čia gana populiari. Kokių atsiliepimų susilaukėt?

Žmonės truputį šoko ir, atrodo, jiems patiko, ypač Rytų Europoje.

Kaip pernai pasisekė jūsų “Lollipop Adventure” turas gimtinėje? Sužinojote ką nors naujo apie JAV?

Atradome, kad beveik visur yra panašiai mąstančių žmonių. Puikiai praleidome laiką keliaudami su būriu draugų.

Kas ten tam kampe kairėje?

Nulūžęs Billy.

Internete:

corners.bandcamp.com

facebook.com/CORNERSCA

twitter.com/cornersca