Gyvenimas

Festivalis „Urban Essentials“ – sugrįžta didžiausia šalyje hiphopo šventė

Po dešimties metų pertraukos sugrįžta atsinaujinęs tarptautinis gatvės šokio kultūros festivalis „Urban Essentials“. Jau lapkričio 24-26 d. Lukiškių kalėjime 2.0 kartu su visu pasauliu minėsime hiphopo kultūros 50-metį bei kviesime susitikti švęsti gatvės šokio kultūros įvairiaspalviškumą. Festivalio organizatoriai Vilniaus miesto šokio teatras ir mokykla „Low Air“ skelbia trijų dienų programą ir kitas staigmenas.

Menininkų psichinė sveikata su “Kažkas Čia Nedera”

Už kelių dienų pasirodys pirmasis menininkų psichinės sveikatos tinklalaidės „Kažkas čia nedera“ epizodas. Šio projekto tikslas yra kaip įmanoma svariau prisidėti prie psichinės sveikatos edukacijos meno kūrėjų tarpe. Laidos idėjos autoriai ir kūrėjai Vaidas Bartušas ir Eglė Radavičiūtė kartu su psichikos sveikatos specialistais ir meno kūrėjais ieško būdų, kaip gyventi su nerimo, atidėliojimo, savivertės trūkumo (apsišaukėlio sindromo), perfekcionizmo, ateities baimės ir depresijos atvejais.

Vilniaus architektūra besidomintiems – atviras kvietimas į kūrybines dirbtuves

SODAS 2123 ir Architektūros fondas kviečia suklusti architektus, urbanistus ir visus, besidominčius miestų erdvių pokyčiais. Rugsėjo 18–23 dienomis Vilniuje vyks kūrybinės dirbtuves „Kintantys būviai: miesto medžiagos ir jų trajektorijos“. Tai – renginys, skirtas nagrinėti miesto kasybos reiškinį (ang. urban mining) ir medžiagų pernaudojimą architektūroje.

Teisingas atlygis bei darbo sąlygos: susivieniję meno darbuotojai kviečia į viešą diskusiją

Lietuvos meno darbuotojai vienijasi į naują organizaciją, kuri sieks atstovauti vizualaus meno lauko darbuotojų interesus. Meno darbuotojų profesinė sąjunga (MDPS) – tai prie Gegužės 1-osios profesinės sąjungos prijungiama organizacija, kurios tikslas yra gerinti teisinę kultūrinio darbo aplinką, pergalvoti materialinę meno darbuotojų padėtį bei skatinti solidarumą.

Audiofestivalis „Banguoja“ įpusėjo: komandos rekomendacijos

Festivalio „Nepatogus kinas“ organizatorių vasaros projektas – audiofestivalis „Banguoja“ įgauna pagreitį. Daugybė lankytojų Radvilų rūmų dailės muziejuje įsikūrusioje festivalio erdvėje jau spėjo pasimėgauti įkvepiančiomis audiodokumentikos kūrinių perklausomis, gyvomis tinklalaidžių įrašų sesijomis bei kitomis vaizduotę žadinčiomis veiklomis. Festivalis tęsis iki rugpjūčio 26 dienos, o tiems, kas dar nespėjo atrasti šio neįtikėtinai intymaus žanro, organizatoriai pateikia keletą asmeninių rekomendacijų.