Gyvenimas

Rasizmas. Sąvokos ir paaiškinimai.

Socialiai nepriimtina, atviru rasizmu laikoma veikla. Linčo teismas. Savavališkas prievartos aktas, minios ar kelių asmenų susidorojimas (dažniausiai pakariant) su asmeniu, įtariamu įvykdžius nusikaltimą, neretai – neįrodytą. Vykdomas be formalaus teismo proceso. Europoje linčiuota jau nuo vidurinių amžių (dažniausia politinio nestabilumo […]

Nepalik savo 1,2% ore

Ore.lt – subjektyvi nekomercinės žiniasklaidos platforma. Visi joje dalyvaujame savo noru ir neatlygintinai. Tai leidžia likti nepriklausomais ir toliau pasakoti apie aplink vykstančius (sub)kultūrinius procesus. Tačiau šiame pasaulyje yra dalykų, už kuriuos tenka mokėti. Tavo parama, visų pirma, bus skirta techninėms reikmėms. Kvėpuoti beorėje erdvėje neįmanoma.

Šiemet bus dar visko, bet šventės nešvęsime

Paskutiniu metu sulaukiau įvairių užklausimų apie koncertus, festivalius šią vasarą Lietuvoje. Iš esmės apie renginius, kurie suplanuoti vasaros sezonui. Apie sėkmingą pavasarį jau niekas nebekalba. Kovo mėnesį dar buvo optimistų, kurie savo pačių susikurtu įsivaizdavimu (!!!) įtikinėjo save/kitus, kad viskas čia tuoj bus gerai, gegužė bus „kaip pernai“.

Prisijunk prie 5-ojo žurnalo Kaunui „Į“ numerio kūrybinio proceso

Kauno fotografijos galerija kviečia prisijungti prie naujausio žurnalo Kaunui „Į“ numerio kūrybinio proceso. Jau penkerius metus tęsiamas projektas kasmet siūlo iš vis naujos perspektyvos analizuoti Kauno miestą ir jame vykstančius vidinius procesus, kasdienes istorijas, miestiečių patirtis. Penktojo žurnalo tema – […]

Dainius Žičkus “Stabmeldys” žemiškųjų malonumų sode

„Dainius Žičkus yra žemiškai paprasta, tačiau tuo pačiu metu ir nežemiškai ypatinga asmenybė“, – pradėdamas knygos „Stabmeldžio memuarai“, kurios autorius D. Žičkus, apžvalgą rašė Kauno black metal grupės Luctus lyderis Simonas Jurkevičius. Vargu, ar būtų galima taikliau apibūdinti kultinio Lietuvos metalo scenos kolektyvo Dissimulation būgnininką.