Temos

Naujasis Baltijos kinas ir jo lietuviški kadrai

Nors “Scanorama” jau pasibaigė, tačiau, tikiu, atmintyje išliko vienas kitas filmas, apie kurį vis dar sukasi mintys ar norisi jį aptarti. Ne išimtis ir Naujojo Baltijos kino tarptautinės konkursinės programos trumpametražiai, kurių dalį sudarė lietuvių režisierių filmai. Geriausiu visos programos filmu išrinktas Sauliaus Baradinsko “Techno, mama”, o geriausiu tarp lietuvių – Andriaus Žemaičio “Alizava”.

Kompozitorius Titas Petrikis: „Muzika kine suteikia galimybę kitaip prieiti prie istorijos“

Jei esate matę bent kelis lietuviškus kino filmus, didelė tikimybė, kad juose girdėjote ir kompozitoriaus prof. dr. Tito Petrikio kūrybą. Apdovanojimų „Global Music Awards“ ir „Sidabrinė gervė“ laimėtojas bei nominantas aktyviai kuria muziką kinui, teatrui ir televizijai bei dalijasi savo žiniomis dėstydamas studentams.

Gris Futuro ir jų aistros taktikos

[ parengta bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos informacijos centru ] [SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Prieš kelias savaites miesto bendruomenės radijuje “Radio Vilnius” atsirado nauja laida “Musings & Drummings”, kurią veda Eglė Naujokaitytė – Muk, kurios balsas daugelį metų buvo girdimas […]

Eksperimentinės muzikos festivalis “technē”

Artūro Areimos teatras, prieš dvejus metus iš miesto centro persikėlęs į miegamajį Baltupių rajoną, vis daugiau dėmesio skiria veikloms, skatinančioms Vilniaus miesto centro ir aplinkinių, miegamųjų rajonų gyventojų susidomėjimą įvairiais scenos menais bei ugdančioms jų kultūrinį sąmoningumą. Artūro Areimos teatras yra vienintelė šiame ir aplinkiniuose rajonuose įsikūrusi kultūrinė įstaiga, aktyviai ir reguliariai vykdanti profesionalius viešų meno kūrinių pristatymus. Šalia jau įgyvendintų ir rengiamų įvairių sričių projektų, Artūro Areimos teatras savo erdvėje pristato dar vieną meno sritį – muziką.

She Past Doma in Hanover

Ūkanotam rudenio Vilniui tinka postpankas, kad ir kas tai bebūtų – per mažiau nei mėnesį “Kablyje” sugrojo trys žinomi tamsiosios scenos vardai: She Past Away iš Turkijos, Molchat Doma iš Baltarusijos ir Lebanon Hanover iš Vokietijos/Anglijos, panašiu metu dar turėjo atvažiuot ir italai Soviet Soviet, bet jų koncertas nukeltas į 2022-ųjų vasarį.