„Net jei atrodo, kad gyventi kartais sunkiau nei negyventi, tai yra tik momentas. Jis praeina“, – sako režisierė Ieva Tamoševičiūtė. Jos spektaklio „Tyliai tyliai“ premjera įvyks birželio 19 ir 20 d., ją Menų spaustuvėje rengia Meno ir mokslo laboratorija (MMLAB). Pirmą kartą šis darbas buvo pristatytas MMLAB erdvėje kaip eskizas „Punktas“, o šiandien jis jau išaugęs į jautrų, drąsų pasakojimą apie tylą, vienišumą ir pasirinkimą likti.
„Zuboff demaskuoja abejotinus skaitmeninės ekonomikos mechanizmus ir padeda atverti akis visuomenei, kuri nėra linkusi kreipti dėmesio į tai, kas vyksta su mūsų duomenimis. Sekimo kapitalizmas neturi istorinio precedento, todėl nėra išsyk suvokiamas kaip grėsmė“, – teigia kultūros politikos ir skaitmeninių technologijų tyrinėtoja dr. Skaidra Trilupaitytė.
Liucė – Šviesi naktis contemporary folk Labai džiaugiuosi, kad pastaruoju metu vis daugiau atlikėjų taip tinkamai savo kūryboje išnaudoja lietuviškumą — debiutinis Liucės albumas dar vienas puikus to pavyzdys. Ramios melodijos, kuriose visas dėmesys skiriamas būtent tekstams, o atlikėja tikrai […]
Italų režisierius Mario Martone savo filme „Fuori“ žiūrovus nukelia į 1980-ųjų Romą. Po to, kai leidėjai atmeta Goliardos Sapienzos „Džiaugsmo meną“, rašytoja atsiduria kalėjime už juvelyrinių dirbinių vagystę. Tačiau pažintys kalėjime pakeičia jos gyvenimą. Išėjusios į laisvę, moterys ir toliau susitinka, o Goliarda užmezga gilų ryšį su politine aktyviste Roberta.
Po parodos kildamas ilgu trapu iš Vilniaus geležinkelių stoties „Bėgių parko“ prisiminiau išvykimą traukiniu iš Lisabonos. Ištisus kilometrus bėgius lydintis betonas kėlė pavydą savo graffiti kiekiu ir kokybe – kitose Europos šalyse šitaip atrodo tik tuneliai ar patiltės. Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė neseniai vykdė gyventojų apklausą apie miesto tiltus. Į klausimą, kuo man patinka miesto patiltės, neradau atsakymo „graffiti“, tačiau toks variantas buvo po klausimu, kuo nepatinka.