Temos

TMW24: veel üks kord!

Prieš keliolika metų “Ore” pirmą kartą apsilankė Talino muzikos savaitėje ir nuo tada beveik per pertraukų vieną pavasario savaitgalį praleidžiame Estijos sostinėje. Vilniaus savireklaminio “kamtaipdaryt” stiliaus filmuko kontekste, TMW yra puikus pavyzdys, kaip geram turiniui nereikia ir pakuotės. Kartu su keliais tūkstančiais kolegų iš muzikos žiniasklaidos, koncertų ir festivalių organizatorių, prodiuserių, muzikos eksporto atstovų ir, žinoma, muzikantų, kasmet savanoriškai tampame ne tik šio renginio, bet ir viso Talino kultūros ambasadoriais.

Triukšmaujantys intravertai Jimmy Joyride

Vasario pabaigoje mus pasiekė debiutinis indie grupės Jimmy Joyride albumas “A Step Backwards”. Grupė jau kurį laiką skamba lietuviškoje scenoje. Pirmasis jų singlas “Expire” pasigirdo 2022-ųjų vasarą. Prie grupės skambesio nuo pat pradžių prisideda Lukas Jankauskas, buvęs No Real Pioneers, dabartinis Sraigės Efekto būgnininkas.

„Minimal Mondays“: 20 metų muzikos ir kultūros formavimo

Šiemet Vokietijos UNESCO komisija įtraukė Berlyno techno sceną į nacionalinio nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Jei Lietuvos kultūros politika būtų bent kiek lankstesnė nei skudučiai, panašaus įvertinimo galėtų tikėtis ir „Minimal Mondays“. Ilgiausiai Lietuvoje, o gal net ir visame Baltijos regione, organizuojama renginių serija šiemet švenčia savo 20-metį. Žanrinius minimal techno rėmus jau seniai peržengęs reiškinys įvairiose Vilniaus vietose vyko beveik tūkstantį pirmadienių, o jo iniciatoriai ne tik surengė kelis šimtus radijo laidų, bet ir keliolika įsimintinų elektroninės muzikos festivalių „Sūpynės“ bei tūkstančius melomanų vienijančią „Minimal.lt“ bendruomenę.

Kabinetas w/ Skafandras

Kiekvieną mėnesį “Radio Vilnius” eteryje “Ore” redaktorius kuruoja “Kabineto” posėdžius. Šįkart susėdome pasikalbėti su albumą “Pelenynas” išleidusios (post)roko grupės Skafandras muzikantais. Kaip sako pati grupė, “Skafandras groja roko muziką, bet tokią nelabai fališką, labiau introvertinę, kartais melancholišką. Niekas nedainuoja, gabalai […]

28 gryni metai

Kirtimų kultūros centre vyko pankroko grupės dr.Green 28-ojo gimtadienio minėjimas kartu su Kanalizacija, Groja Magas ir keliais šimtais svečių. Kviečiame skaityti “seno reiverio” Kosto Pistoleto įspūdžius. Iniciatyvą #SeniReiveriai, Viniaus naršymo judėjimą ir dar aibę gerų dalykų galite paremti įmitusio panko […]