Temos

Naujų garsų platforma „Method, Sound and Silence“

[ parengta bendradarbiaujant su kultūros kompleksu Sodas 2123 ] Praėjusį pavasarį kultūros kompleksas „Sodas 2123“ paskelbė atvirą kvietimą, skirtą visiems pradedantiems eksperimentinės elektronikos, elektroakustinės muzikos bei garso meno kūrėjams. Būtent tai tapo garso kūrėjų eksperimentams bei muzikinių idėjų raiškai skirtos […]

„Roberta“ režisierę Eleną Kairytę traukia kitoniški žmonės

Dokumentinio filmo „Roberta“ kelionė prieš penkis metus prasidėjo Vilniuje, naktiniame klube „Kablys“. Ten Elena Kairytė pirmą kartą sutiko jauną merginą, patraukusią režisierės dėmesį. Viename interviu Roberta, paklausta, ar buvo sunku priimti sprendimą filmuotis, sako, kad dabar tikrai to nedarytų, tačiau anuomet viskas buvo kitaip: per daug negalvojusi dvidešimtmetė mergina į savo asmeninę erdvę įsileido Eleną su kamera rankose.

Dainius Liškevičius: Kiekvieni namai primena muziejų

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius sako, kad kiekvieni namai primena muziejų, o žmonės gyvendami juose apsistato daiktais tarsi muziejaus eksponatais. Liškevičiaus bute Vilniaus senamiestyje gimė ne vienas meno kūrinys. Į performansus savo bute jis įtraukė visą šeimą, taip pat ir namų apyvokos daiktus.

Kabinetas w/Monikaze

Kiekvieną mėnesį “Radio Vilnius” eteryje “Ore” redaktorius kuruoja “Kabineto” posėdžius. Šįkart sudėdome pasikalbėti su naują albumą “Weakness” išleidusia avant-pop elektronikos kūrėja Monikaze, kurios karjerą sekame nuo pat pradžių. Ankstesni pokalbiai: “Monikaze ir jos netyčia užloopinti garsovaizdžiai” (2019) ir “Monikaze peršoka į kitą lygį” (2021)

Kur neša Loros Kmieliauskaitės kūrybinės srovės

Smuikininkė ir šiuolaikinės muzikos atlikėja Lora Kmieliauskaitė, nuolat ieškanti netikėtų sąskambių ir tarpžanrinių patirčių, prieš iškeliaudama į Niujorką, pristatė albumą “Nerti”. Tai – eksperimentinės ir šiuolaikinės klasikinės muzikos lydinys, kurio pirmajame plane – smuikas, transformacijose su elektronika, balso improvizacijomis, noise estetiniais sprendimais ir lauko įrašais.