Kinas

Į filmus ir vėl kviečia „Lokys, Liūtas ir Šakelė“

Spalio 3–8 d. jau trečią kartą vyks „Lokys, liūtas ir šakelė“. Festivalio idėja paprasta – pristatyti Lietuvos žiūrovui režisierius, kurie turi savitą mąstymą ir viziją, ieško naujų temų ir personažų, kai kurie – pačių savęs. Šįmet programoje trylika filmų, per […]

Lietuviškos kino klasikos dienos kviečia iš naujo atrasti lietuvišką kiną

Rugsėjo 13-14 dienomis nemokamas Lietuvos kino centro organizuojamas renginys „Lietuviškos kino klasikos dienos” šiemet kino mylėtojus prie didžiųjų ekranų kvies aštuoniuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Ukmergėje, Vilkaviškyje, Pasvalyje, Marijampolėje ir Anykščiuose. Jau penktą kartą vykstančiose kino klasikos dienose žiūrovai kviečiami […]

VDFF pagrindinėje programoje – kino veteranų Wernerio Herzogo ir Claire Simon darbai

Kas vyksta ginekologijos klinikos skyriuose, kaip atsiranda mintys, keliaujančios mūsų smegenų neuronais, ir kodėl gražiausi žemės kampeliai yra užversti plastiko šiukšlėmis – ar jų kada nors neliks? Ką dėdė nori papasakoti savo sūnėnui prieš mirtį ir kuo gyvena ukrainietės moterys nuošaliame slėnyje, įspraustame tarp trijų valstybių?

Kino režisierė Dovilė Šarutytė: „Jaunoji karta išsiskiria drąsa kalbėti apie savo jausmus“

Daugelis Dovilę Šarutytę pažįsta kaip kino režisierę. Pernai pasirodė debiutinis jos „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“, sulaukęs daug dėmesio tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tačiau tai – ne vienintelė kūrėjos veikla. Dovilė taip pat yra reklamos režisierė, įgarsintoja, kino edukatorė. Pastaruosius dvejus metus D. Šarutytė „Skalvijos“ kino akademijoje vadovavo režisūros kurso studentams.

„Baltijos banga“ Nidoje: naujausių filmų seansai, susitikimai su kūrėjais

Rugpjūčio 23 d. Nidoje, Nidos bendruomenės namuose prasideda kasmetinis, jau 15-as festivalis „Baltijos banga“, kurio idėja – kino peržiūromis paminėti Baltijos kelią. Penkias dienas truksiantis festivalis, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“, kvies publiką į naujus filmus, premjerinį seansą, vakarą Vasaros knygyne, kur bus aptartos biografinės knygos apie kino žmones.