Kinas

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

Prancūziškas kinas gali būti visoks: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų – tą įrodys sausio 28–vasario 13 dienomis jau 17-ąjį kartą vyksiantis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“, drąsiai atnaujinęs ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninęs ir savo tikslą: kino teatruose pristatyti įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.

„Meno avilys“ rekomenduoja žiūrėti namie: migrantų istorijos kine

Prieglobsčio prašytojų padėtis Lietuvoje nepavydėtina, pablogėjo ir gyventojų nuostatos migrantų atžvilgiu. Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ rekomenduoja filmų devyntuką, kuris padeda prisiminti ir geriau suprasti aplinkybes, verčiančias žmones palikti savo namus. „Atvykstantys migrantai dažnai vertinami kaip „kiti“, „svetimi“, […]

Prasideda Vilniaus trumpųjų filmų festivalis

Šį trečiadienį 8–iuose Lietuvos miestuose ir 4–iose namų kino platformose prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 12–18 dienomis jau 15–ąjį kartą vyksiantis renginys prie kino ir namų ekranų sukvies įvairiausio amžiaus ir skonio žiūrovus. Festivalis šiemet jiems pasiūlys ir meilės istorijų, ir šiurpu krečiančios realybės atspindžių, ir subtilios komedijos, ir nuotaikingos animacijos mažiausiems.

Trumpieji filmai sukvies subtilios komedijos gerbėjus

Sausio 12–18 dienomis kino renginių sezoną pradedantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis žiūrovams pristatys 16 programų, iš kurių viena bus skirta kiek kitokios komedijos gerbėjams. Programos filmai juokins, glumins, galbūt kilnos antakius iš nuostabos, o kartais žiūrovas gal net paklaus: „o kas ČIA juokingo?“

Festivalio „Videogramos“ repertuare – išskirtiniai archyvus tyrinėjantys filmai

Videomeno, menininkų filmų ir judančių vaizdų festivalis „Videogramos“, prasidėjęs pernai kaip Tarptautinio Kauno kino festivalio dalis, šiemet filmų peržiūrų programas pristato Vilniuje. Festivalio repertuare – dvi kuratorių Karolio Žuko ir Gerdos Paliušytės sudarytos peržiūrų programos, pristatančios skirtingų laikmečių bei plačios geografijos filmus, apimančius tiek mažai kam žinomus menininkių (-ų) ir kino režisierių darbus, tiek tarptautinio pripažinimo sulaukusias juostas.