Praėjusią savaitę „Skalvijoje“ apie savo daugiau nei prieš keturiasdešimt metų sukurtą filmą „Konstanta“ („Constans“, 1980) su žiūrovais kalbėjosi garsus lenkų režisierius, scenaristas, rašytojas ir dėstytojas Krzysztofas Zanussis. Šį filmą kartu su pirmu Stanley Kubricko šedevru vadinama juosta „Šlovės takai“ („Paths of Glory“, 1957) bus galima pasižiūrėti kino centro birželio repertuare. Žiūrovai kviečiami pamąstyti apie atsakomybę, žmogiškumą ir individualų apsisprendimą net beviltiškose situacijose.
Italų režisierius Mario Martone savo filme „Fuori“ žiūrovus nukelia į 1980-ųjų Romą. Po to, kai leidėjai atmeta Goliardos Sapienzos „Džiaugsmo meną“, rašytoja atsiduria kalėjime už juvelyrinių dirbinių vagystę. Tačiau pažintys kalėjime pakeičia jos gyvenimą. Išėjusios į laisvę, moterys ir toliau susitinka, o Goliarda užmezga gilų ryšį su politine aktyviste Roberta.
Liepos pradžioje jau 59-ąjį kartą vyksiančiam Karlovi Varų festivaliui (Čekija) paskelbus programą – net dvi geros žinios Lietuvai. Viename reikšmingiausių Europos festivalių vyks dviejų lietuvių filmų pasaulinės premjeros. Vytauto Katkaus debiutinis ilgametražis filmas „Svečias“ varžysis svarbiausioje – pagrindinėje – konkursinėje programoje, o Gabrielės Urbonaitės „Renovacija“ – debiutinių filmų „Proxima“ konkurse.
Lietuviško kino kūrėjams vis drąsiau išbandant įvairius žanrus, atėjo laikas ir ilgametražiui „true crime“ kūriniui. Šiuo metu kuriamas filmas pagal tikrais XX a. 8 deš. – XXI a. 1 deš. Kaune vykusiais įvykiais grįstą scenarijų. „Barakuda“ – taip pavadintas filmas, įsukantis į nusikaltėlių ir jų meilės objektų santykių verpetus.
Gegužės 19-ąją „Skalvijos“ kino centre prasidės Senegalo kino kūrėjo Ousmano Sembène (1923–2007) filmų retrospektyva. Sembène yra svarbi figūra Afrikos kino istorijoje, režisierius vadinamas Afrikos autorinio kino tėvu. Retrospektyvoje pristatomi septyni svarbiausi O. Sembène filmai, sukurti 1963–1988 metais. Juose pasakojama apie […]