Kinas

Audio festivalis „Banguoja“ įsibėgėjo: keletas rekomendacijų

„Nepatogaus kino“ rengiamas pirmasis Lietuvoje audio festivalis „Banguoja“ įsibėgėja – daugybė klausytojų jau spėjo pasimėgauti radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpaisiais audio kūriniais. Festivalis tęsis iki spalio 31 dienos, o tiems, kas dar nespėjo atrasti šio netikėtai intymaus žanro, rengėjai pateikia keletą rekomendacijų.

„Nepatogus kinas“ dokumentikos kūrėjus kviečia į tarptautines dirbtuves

Artėjant festivaliui „Nepatogus kinas“, jo rengėjai kartu su „ESoDoc – European Social Documentary“ mokymų programa Lietuvos kino kūrėjus tradiciškai kviečia gilinti žinias ir megzti ryšius tarptautinėse dirbtuvėse. Vienos seniausių Europos dokumentikos mokymų programų organizuojamo seminaro trečioji sesija su geriausiais savo sričių ekspertais vyks spalio 18–24 d.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis tarp kosmoso ir virtualybės

Šiemet Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) pristato dvi specialiąsias programas. Teminė filmų rinktinė „Žemės stebėtojai“ kvies pažvelgti į mūsų planetą iš kosminės perspektyvos ir atvirkščiai. Naujus pasaulio ir realybės suvokimo atspirties taškus siūlo ir virtualios realybės (VR) filmų programa. VR ir kosminės patirtys, lietuvių filmų premjeros, naujausia meninė dokumentika iš viso pasaulio ir unikalaus kūrėjo retrospektyva – rugsėjo 23–spalio 10 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internete.

Lauryno Bareišos „Piligrimams“ – Venecijos kino festivalio prizas

Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje – triukšmingi plojimai Lietuvos talentams. Rugsėjo 11 d. vykusiuose festivalio apdovanojimuose geriausiu filmu „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“) programoje pripažintas debiutinis Lauryno Bareišos ilgametražis filmas „Piligrimai“. Tai pirmasis po ilgo laiko tokio dydžio įvertinimas mūsų šalies kūrėjams. Išskirtinio […]

Pagrindinių pasaulio kino festivalių filmus lietuviai pamatys pirmi

Geriausi ir naujausi filmai iš šiuo metu vykstančio Venecijos kino festivalio, liepą įvykusio Kanų kino festivalio ir pavasarinės Berlinalės bus parodyti specialioje kino programoje „Lokys, liūtas ir šakelė“ spalio 5–10 dienomis Lietuvos kino teatruose. Priešingai nei didžiuosiuose festivaliuose, šioje dešimties […]