Kinas

Į Kauną atvyksta ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“

Rugsėjo 25–27 dienomis Kaune jau penktą kartą vyks ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. Satelitinis „Scanoramos“ renginys į Kauno kino centrą „Romuva“ atveža turiningą savaitgalio programą, kurioje ir filmai, ir juos lydinti gyvai atliekama muzika. „Praėjusį savaitgalį festivalis sėkmingai įvyko Vilniuje. […]

Rudens festivalių ekranuose – filmai apie Diego Maradoną ir korupcijos skandalą Rumunijoje

Neįprastos situacijos įkvepia nestandartiniams sprendimams. Šį rudenį du dar niekur nerodyti 2020 m. „Kino pavasario“ programos filmai svečiuosis netrukus prasidėsiančiuose dokumentinių filmų festivaliuose. Didelio žiūrovų susidomėjimo jau spėjęs susilaukti režisieriaus Asifo Kapadia pasakojimas apie kontroversišką futbolo legendos gyvenimą „Diego Maradona“ […]

Pandemijos ribojimų paradoksas – didesnis kultūros prieinamumas

Pandemijai diktuojant visuomeninio gyvenimo apribojimus, nutiko netikėtas ir naudingas paradoksas – daliai žmonių kultūrinis turinys tapo labiau prieinamas nei bet kada. Vis daugiau renginių persikeliant į virtualybę, nelieka ne tik teritorinių, bet ir fizinių ribojimų, o kultūra tampa kiek labiau prieinama žmonėms su negalia.

Kas mes? Atsakymų variantai – nemokamuose VDFF seansuose

Socialinių tinklų ir visuotinio supanašėjimo laikais vis dramatiškiau kyla identiteto klausimas. Atsakymas į jį priklauso ne tik nuo asmeninių savojo „aš“ paieškų, bet ir istorinių, socialinių, kultūrinių mūsų šaknų bei geografinių platumų, kuriose tos šaknys šimtmečiais raizgėsi. Užčiuopti mūsų, lietuvių, ir mums artimų kraštų žmonių bendrąjį kodą kviečia Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

Vasaros kino terasa „Gilios upės tyliai plaukia“ uždaro sezoną

Šią savaitę vasaros kino terasa „Gilios upės plaukia tyliai“ užbaigia savo sezoną, kurio metu buvo surengta beveik 30 nemokamų kino seansų. Medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ iniciatyva susilaukė ne tik nacionalinės, tačiau ir kaimyninių šalių žiniasklaidos dėmesio. Projekto organizatoriai džiaugiasi, jog po Liubarto tiltu įrengtame ekrane buvo parodyti tiek jų kuruojamo ciklo „Lėtosios peržiūros“ filmai, tiek projekto partnerių parengtos programos.