Kinas

Naujasis Baltijos kinas ir jo lietuviški kadrai

Nors “Scanorama” jau pasibaigė, tačiau, tikiu, atmintyje išliko vienas kitas filmas, apie kurį vis dar sukasi mintys ar norisi jį aptarti. Ne išimtis ir Naujojo Baltijos kino tarptautinės konkursinės programos trumpametražiai, kurių dalį sudarė lietuvių režisierių filmai. Geriausiu visos programos filmu išrinktas Sauliaus Baradinsko “Techno, mama”, o geriausiu tarp lietuvių – Andriaus Žemaičio “Alizava”.

Kompozitorius Titas Petrikis: „Muzika kine suteikia galimybę kitaip prieiti prie istorijos“

Jei esate matę bent kelis lietuviškus kino filmus, didelė tikimybė, kad juose girdėjote ir kompozitoriaus prof. dr. Tito Petrikio kūrybą. Apdovanojimų „Global Music Awards“ ir „Sidabrinė gervė“ laimėtojas bei nominantas aktyviai kuria muziką kinui, teatrui ir televizijai bei dalijasi savo žiniomis dėstydamas studentams.

J.Meko filmų programoje – 6-ojo dešimtmečio Niujorkas ir ryškiausios to meto žvaigždės

Lapkričio 25 d. „Skalvijos“ kino centre prasideda Jono Meko filmų programa „24 užrašai per sekundę. Jonas Mekas ir jo aplinka“. Joje žiūrovai išvys ne tik garsiausius dienoraštinius menininko filmus, bet ir pulsuojančią 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių Niujorko avangardo sceną bei ryškiausias to meto meno ir populiariosios kultūros žvaigždes.

Jaunieji muzikos ir kino kūrėjai susivienijo bendram „Muzikalkės“ ir „Youngblood“ projektui

Muzikos kūrybos mokykloje „Muzikalkė“ bei kino mokykloje „Youngblood“ – premjerų metas. Jaunieji dainų kūrėjai, pusmetį bendradarbiavę su režisūros kurso studentais, į pasaulį šiandien paleidžia net šešis naujus muzikinius vaizdo klipus. Unikalaus projekto mintis pirmiausia kilo kino režisierei Kamilei Milašiūtei ir „Muzikalkės“ […]

„Skalvijos“ kino centre – išsamus kinematografinio Jono Meko palikimo pristatymas

Lapkričio 25 d. „Skalvijos“ kino centre startuos Jono Meko filmų programa, pristatysianti lietuvių poeto, filmų kūrėjo, kino kritiko bei institucijų kūrėjo indėlį į avangardinio kino bei meno istoriją. Tai – itin reta proga išvysti tokią plačią Meko filmų panoramą. Artėjant 2022-iesiems, menininko 100-osioms gimimo metinėms, programa taps simboline įžanga į Jono Meko metus.