Kinas

Romo Zabarausko „Rašytojo“ anonsas: Niujorko dvasia ir lietuviškos problemos

Artėjant Berlyno kino festivalio Europos kino mugei, kurios metu tarptautinei kino industrijai bus pristatytas naujausias Romo Zabarausko filmas „Rašytojas“, skelbiamas romantinės dramos anonsas. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks jau gegužės 31 d. „Rašytojo“ anonse – amerikiečių aktoriai Bruce Ross ir […]

„Nepatogus kinas“ kviečia per filmus apmąstyti savo saugumą internete ir kitas svarbias temas

Vasario viduryje daugelis šalių mini Saugesnio interneto savaitę, kuri mums primena: vis naujas galimybes atveriančiame virtualiame pasaulyje turime išlikti budrūs. Šia proga dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ kuruojamas „NK-DOKU“ projektas kviečia atkreipti dėmesį į du šią svarbią temą įtraukiai nagrinėjančius filmus ir persvarstyti savo saugumą internete.

Kaip atrodo kinas be kompromisų? Vilniuje vyks Dušano Makavejevo filmų retrospektyva

Dušanas Makavejevas – vienas svarbiausių buvusios Jugoslavijos kino vardų, kūręs provokatyvius politinius filmus. Susipažinti su šio autoriaus kūrybos palikimu, išsamiau Lietuvoje pristatomu pirmąkart, gruodžio 6–10 d. kviečia „Skalvijos“ kino centras. Penkis ilgametražius ir vieną dokumentinį trumpametražį filmą žiūrovams gyvai pristatys režisierius Audrius Stonys ir kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

Anykščiai vėl tampa dokumentinio kino sostine

Šiandien Anykščiuose prasideda ADOX dokumentinio kino festivalis, vykstantis jau nuo 2009-ųjų metų. Šiemet žiūrovų laukia 4 ketvirtadienio vakarai su įspūdingais ir pasaulyje pripažintais filmais. Festivalį atidarys filmas “Čia buvo Vilnius”, šių metų Nacionalinių kino apdovanojimų “Sidabrinės gervės” bei “LuKas” laureatas, filmą pristatys ir į žiūrovų klausimus atsakys filmo režisierius ir operatorius Eitvydas Doškus.

„Roberta“ režisierę Eleną Kairytę traukia kitoniški žmonės

Dokumentinio filmo „Roberta“ kelionė prieš penkis metus prasidėjo Vilniuje, naktiniame klube „Kablys“. Ten Elena Kairytė pirmą kartą sutiko jauną merginą, patraukusią režisierės dėmesį. Viename interviu Roberta, paklausta, ar buvo sunku priimti sprendimą filmuotis, sako, kad dabar tikrai to nedarytų, tačiau anuomet viskas buvo kitaip: per daug negalvojusi dvidešimtmetė mergina į savo asmeninę erdvę įsileido Eleną su kamera rankose.