Kinas

Anykščiai vėl tampa dokumentinio kino sostine

Šiandien Anykščiuose prasideda ADOX dokumentinio kino festivalis, vykstantis jau nuo 2009-ųjų metų. Šiemet žiūrovų laukia 4 ketvirtadienio vakarai su įspūdingais ir pasaulyje pripažintais filmais. Festivalį atidarys filmas “Čia buvo Vilnius”, šių metų Nacionalinių kino apdovanojimų “Sidabrinės gervės” bei “LuKas” laureatas, filmą pristatys ir į žiūrovų klausimus atsakys filmo režisierius ir operatorius Eitvydas Doškus.

„Roberta“ režisierę Eleną Kairytę traukia kitoniški žmonės

Dokumentinio filmo „Roberta“ kelionė prieš penkis metus prasidėjo Vilniuje, naktiniame klube „Kablys“. Ten Elena Kairytė pirmą kartą sutiko jauną merginą, patraukusią režisierės dėmesį. Viename interviu Roberta, paklausta, ar buvo sunku priimti sprendimą filmuotis, sako, kad dabar tikrai to nedarytų, tačiau anuomet viskas buvo kitaip: per daug negalvojusi dvidešimtmetė mergina į savo asmeninę erdvę įsileido Eleną su kamera rankose.

Dainius Liškevičius: Kiekvieni namai primena muziejų

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius sako, kad kiekvieni namai primena muziejų, o žmonės gyvendami juose apsistato daiktais tarsi muziejaus eksponatais. Liškevičiaus bute Vilniaus senamiestyje gimė ne vienas meno kūrinys. Į performansus savo bute jis įtraukė visą šeimą, taip pat ir namų apyvokos daiktus.

„Nepatogaus kino“ filmai apie iššūkius laisvai visuomenei

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ artėja link pabaigos – spalio 29 d., sekmadienį, rinktinė dokumentika su žiūrovais atsisveikins iki kitų metų. Festivalio rengėjai skatina pasinaudoti proga spėti pamatyti įdomiausias istorijas iš viso pasaulio ir ragina atkreipti dėmesį į filmus, kalbančius apie iššūkius mums, laisvai visuomenei.

Prasideda festivalis „Nepatogus kinas“

Ketvirtadienį, spalio 12-ąją, kino teatrų ir namų ekranuose įsižiebs festivalis „Nepatogus kinas“. Daugiau nei dvi savaites, iki spalio 29 d., truksiantis festivalis žiūrovams pasiūlys ne tik apie 50 rinktinių filmų iš viso pasaulio, bet ir nepatogių, todėl dar įdomesnių juos lydinčių renginių ir net išplėstinės realybės patirčių. Šiemet dėl geriausiųjų titulo varžysis daugiau nei įprasta festivalio filmų – „Nepatogus kinas“ įvedė naujovę ir pristato net keturias konkursines programas.