Kinas

“Nepatogaus kino” programeriai apie tai, kas nustumta į paraštes

Šiandien startuoja tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, filmus žiūrėti kviečiantis virtualioje kino salės platformoje bei „Skalvijos“ ir senamiesčio „Pasakos“ kino teatruose. Apie festivalio programas, svečius ir naujoves pasakoja programos sudarytojai – Narius Kairys ir Vladas Rožėnas. Festivalį, […]

„Scanorama“ pristatys vieną įsimintiniausių pastarojo laikotarpio vokiečių filmų

Šiais metais viena pagrindinių Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programos atramų taps naujausias vokiečių režisieriaus Dominiko Grafo filmas „Fabianas“ (2021), pristatytas Berlyno kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje. Pagal Ericho Kästnerio ankstyvojo laikotarpio romaną „Fabianas. Vieno moralisto istorija“ (1931) sukurta juosta analizuoja nacizmo gimimą ir atskleidžia istoriją kaip nenutrūkstamą procesą, kuriantį dialogą tarp praeities ir dabarties.

„Nepatogaus kino“ programoje – radikalūs siekiai ir kasdienybės superherojai

Šį ketvirtadienį, spalio 14 d., savo kelionę po kino sales ir kiekvienus namus pradės dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Rengėjai žiūrovams žada ne tik beveik 50 ryškiausių filmų iš viso pasaulio, bet ir kone tiek pat juos lydinčių renginių. Festivalį apjungs radikalumo tema – ji apie esminių pokyčių siekį kalba ne tik specialiojoje programoje, bet ir daugelyje nepatogių filmų.

„Nepatogus kinas“ kviečia žiūrovus į tvarių filmų programą

Spalio 14-31 d. kino ir namų ekranuose vyksiantis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ pristato dar vieną naujieną – filmų rinkinį „Po tvarų žingsnį visų labui“. Jį sudaro filmai, kurie kviečia pasikalbėti apie tvarumą plačiau, arčiau, jautriau, keldami nepatogius, bet itin svarbius klausimus.

„Nepatogus kinas“ klausia: ką 2021–aisiais reiškia žodis „radikalu“?

Spalio 14 d. į kino ir namų ekranus sugrįžtantis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams siūlys pasikalbėti apie radikalumą. Įvairiose pasaulio dalyse kylant esminių pokyčių nuotaikoms, festivalis ne tik pakvies jas pajusti ir pažinti, bet ir iš esmės paklaus, ką apskritai laikysime radikalumu?