Kinas

Dokumentinis „Užjūris“ neigia stereotipus apie filipinietes

Namų kino platformose iki balandžio 2 d. vykstančio „Kino pavasario“ programoje, kaip ir kasmet, ryškūs aktualijas atliepiantys ir prie garsių asmenybių priartinantys dokumentiniai filmai. Apie nykstančias rūšis šaržuojant žmoniją kalbama „Paskutinis patinas Žemėje“ (The Last Male on Earth), prisiminti 1957 […]

Trumpametražių filmų scenarijų rašymo rezidencija Kintuose laukia paraiškų

Trumpametražių filmų scenarijų kūrėjai kviečiami išnaudoti karantino namie laikotarpį naujų idėjų vystymui ir teikti paraiškas Baltijos šalių scenarijaus rašymo rezidencijai „Baltic Shorts Residency“. Tai jau antrus metus Kintuose organizuojama trijų savaičių trukmės programa, skirta stiprinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražio kino kūrėjų scenarijų rašymo įgūdžius.

30 metų nepriklausomai Lietuvai. Kiek trūko, kad būtumėme perkelti į Afriką?

Kovo 11-ąją Lietuva švenčia 30-metį, bet ar kada pagalvojome, kaip atrodytų ši diena, jei kažkurie istoriniai įvykiai būtų pasisukę kitaip? Įsivaizduokime, 1938-ieji tarpukario Kaune: šalis švenčia nepriklausomybės 20-metį, o Europoje kibirkščiuoja Antrojo pasaulinio karo grėsmė. Geografijos profesorius nerimauja dėl valstybės ateities ir sugalvoja beprotišką planą.

Eksperimentinis kinas 9 salėje

Pernai išrankiausius kino mėgėjus subūrusi „Kino pavasario“ 9 salė šiemet taip pat stebins ir kels diskusijas. Netradicinio kino erdvę atidarys menininko Lawrenceʼo Leko išradinga ateities vizija AIDOL. Alternatyvaus turinio ieškančio žiūrovo taip pat lauks radikaliausias festivalio filmas „Liberté“, retrospektyvos iš Pietų Korėjos, šių metų geriausias Berlyno kino festivalio debiutas „Takai“, pasakojimas apie muzikos genijų Felixą Kubiną, trys specialūs eksperimentinių trumpametražių filmų seansai.

2020 metų „Kino pavasario“ lietuvių premjeros, Berlyno kino festivalio nugalėtojai ir uždarymo filmas

25-ąjį kartą kovo 19 dieną prasidėsiančiame „Kino pavasaryje“ įvyks 11 lietuviškų premjerų, laukia įspūdingos naujienos iš ką tik pasibaigusio Berlyno kino festivalio. Na, o balandžio 2 dieną festivalį uždarys naujausias vieno „Kino pavasario“ žiūrovų mylimiausių režisierių Xavier Dolano filmas. Ypatingi […]