Kinas

Filmo „Mėnesinės“ režisierė: ant šios hormoninės bangos juk šoka pusė pasaulio

„Nekenčiu mėnesinių!“ – ko gero, bent kartą gyvenime sau yra pagalvojusi ne viena mergina ar moteris. O tai – įprasta ir (ne)paprasta gyvenimo dalis, kuri net iki šiol dar vis apipinta mitais. Bežiūrint gegužės 17-ąją kino teatruose pasirodysiantį lietuvių režisierės Linos Lyte Plioplytės filmą „Mėnesinės“ tikrai paaiškės, kad apie menstruacijas dar vis žinome per mažai.

“Marijos tyla” ir jos nepastebimas garso takelis

Šių metų prestižiniame Berlyno tarptautiniame kino festivalyje įvyko lietuvių ir latvių ilgametražio vaidybinio filmo „Marijos tylos“ premjera. Ekumentinės žiuri apdovanojimą pelniusi istorinė drama atpasakoja priespauda ir žiaurumu persunktus paskutinius žinomos latvių aktorės Marijos Leiko gyvenimo metus stalinistinėje Rusijoje. Įgarsinti šį tamsų, šaltą ir įtampos kupiną laikmetį, režisierius Dāvisas Sīmanis pasikvietė̇ multiinstrumentalistą Paulių Kilbauską ir garso režisierių bei kompozitorių Justiną Štarą.

Filmą „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“ galima žiūrėti namie

Ar šiuolaikiniame medijų pasaulyje dar skiriate, kas yra tikra ir kas – ne, kas dar saugu ir kas jau nebe? O kaip visa tai sekasi atskirti jūsų vaikams ir paaugliams? Tai pasitikrinti, permąstyti ir suklusti ragina vienas populiariausių festivalio „Nepatogus kinas“ filmų – apdovanojimų pelnęs „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“.

Romo Zabarausko „Rašytojo“ anonsas: Niujorko dvasia ir lietuviškos problemos

Artėjant Berlyno kino festivalio Europos kino mugei, kurios metu tarptautinei kino industrijai bus pristatytas naujausias Romo Zabarausko filmas „Rašytojas“, skelbiamas romantinės dramos anonsas. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks jau gegužės 31 d. „Rašytojo“ anonse – amerikiečių aktoriai Bruce Ross ir […]

„Nepatogus kinas“ kviečia per filmus apmąstyti savo saugumą internete ir kitas svarbias temas

Vasario viduryje daugelis šalių mini Saugesnio interneto savaitę, kuri mums primena: vis naujas galimybes atveriančiame virtualiame pasaulyje turime išlikti budrūs. Šia proga dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ kuruojamas „NK-DOKU“ projektas kviečia atkreipti dėmesį į du šią svarbią temą įtraukiai nagrinėjančius filmus ir persvarstyti savo saugumą internete.