Apžvalgos

TMW24: veel üks kord!

Prieš keliolika metų “Ore” pirmą kartą apsilankė Talino muzikos savaitėje ir nuo tada beveik per pertraukų vieną pavasario savaitgalį praleidžiame Estijos sostinėje. Vilniaus savireklaminio “kamtaipdaryt” stiliaus filmuko kontekste, TMW yra puikus pavyzdys, kaip geram turiniui nereikia ir pakuotės. Kartu su keliais tūkstančiais kolegų iš muzikos žiniasklaidos, koncertų ir festivalių organizatorių, prodiuserių, muzikos eksporto atstovų ir, žinoma, muzikantų, kasmet savanoriškai tampame ne tik šio renginio, bet ir viso Talino kultūros ambasadoriais.

Šventinis (de)konstravimas: Sportas – „Kalėdos“

Štai ir prasidėjo šventinis laikotarpis. Pilvai prikišti mišrainių ir kūčiukų, namai pilni dovanų popieriaus, o mintyse jau visą mėnesį nenustoja suktis metų metus iš raciono neišeinantis kalėdinis šansonas. Kiekvieną sezoną tos pačios dainos vis iš naujo pasiekia klausytojų širdis ir dominuoja platformų topus, o netikėtai prasimušusios naujovės iš tiesų mažai ką naujo pasiūlo.

She Past Away @ Loftas

Š. m. gruodžio 13 d. tamsumas prašalinti nemėgstantys asmenys rinkosi į gerai žinomą Vilniaus pramogų erdvę aukštomis lubomis – Loftas. Atvykus į objektą jau grojo muzika. Ir grojo ten ne kas kitas, o grupė, ar tiksliau duetas, Niša. Grupė man […]

Naujų garsų platforma „Method, Sound and Silence“

[ parengta bendradarbiaujant su kultūros kompleksu Sodas 2123 ] Praėjusį pavasarį kultūros kompleksas „Sodas 2123“ paskelbė atvirą kvietimą, skirtą visiems pradedantiems eksperimentinės elektronikos, elektroakustinės muzikos bei garso meno kūrėjams. Būtent tai tapo garso kūrėjų eksperimentams bei muzikinių idėjų raiškai skirtos […]

OFF 2023 garso atvirukai

Vėl rugpjūtis ir mes vėl Katovicuose – UNESCO muzikos mieste. Pastaraisiais metais buvęs pramoninis miestas aktyviai investuoja, kad pateisintų savo motto: “from heavy industry to creative industries”. Vienas šios krypties flagmanų, festivalis “OFF”, kasmet atneša miesto ekonomikai apie 1 milijoną eurų. Pernai vyko jubiliejinė 15-oji šio renginio versija. Šiemet sukako sweet sixteen.