Naujienos

Menininkė E. Škarnulytė apie „Kapinyną“: filmo kūrimas prilygsta tyrimui

Svarbiausiuose pasaulio kino renginiuose pristatytas debiutinis menininkės Emilijos Škarnulytės ilgametražis filmas „Kapinynas“ (2022) grįžta į Lietuvos kino sales. Įtraukiančiu psichodeliniu patyrimu ir mįslinga audiovizualine poema kino kritikų vadinamas „Kapinynas“ kviečia leistis į kelionę laiku nuo didžiojo sprogimo iki tolimos ateities, kurioje apie mūsų civilizaciją liudys tik atominės energijos liekanos.

III „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos (1980–2022 m.)“ tomo pristatymas Paviljono knygų savaitgalyje

Paviljono knygų savaitgalyje, Gruodžio 3 d. bus pristatytas jau trečiasis leidinio apie Lietuvos šiuolaikinį meną tomas, kuris pats tampa istorija, nes yra rašomas jau antrą dešimtmetį. Šįkart gausiai iliustruotas 624 puslapių leidinys „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos. Savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1980–2022 m.“ leidžia keliauti laiku nuo 1980-ųjų iki dabar bei patirti kaip Lietuvos menininkai gyveno, kūrė ir organizavo įvairiausias veiklas.

Rudens sezoną „Improdimensija“ pabaigs su Danijos avangardinio džiazo žvaigždėmis

Avangardinių ir kanonams nepaklusnių garsų fanus šį rudenį ypač dosniai lepinusi „Improdimensijos“ komanda lapkričio 30-ąją, paskutiniąją kalendorinio rudens dieną, surengs dar vieną nepamirštamą koncertą. Jaukioje ir nepriekaištinga garso kokybe pasižyminčioje „MAMA Studios“ (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius) erdvėje muzikinius kerus paskleis skirtingas danų avangardinio džiazo kartas jungiantis Zeuthen/Anderskov/Vestergaard trio bei scenoje debiutuosiantis saksofonininko Armino Bižio ir gitaristo Dominyko Norkūno duetas.

Superkoloritas pristato naują dainą ir kviečia į koncertus Vilniuje ir Kaune

Naujosios elektrinės estrados duetas „Superkoloritas“ pristato žiemišką kūrinį ir vaizdo klipą „Ji Buvo Balta“. Šią dainą jau netrukus grupė kvies išgirsti gyvai, pirmuosiuose dueto žiemos koncertuose, kurie vyks netrukus, gruodžio mėnesio pradžioje. „Ji Buvo Balta“ yra kiek nekoloritiškai liūdna. Apie […]

Naujo Leonardo Pilkausko albumo „How Deep Is Her Voice” pristatymas

Renginių gausa Vilniuje kartais gali išblaškyti, tad svarbu atrasti ypatingus, specialius koncertus. Vienas tokių vyks lapkričio 25 dieną džiazo klube „Jazz Cellar”. Saksofonininkas Leonardas Pilkauskas pristato albumą „How Deep Is Her Voice”, kurį penktadienį gyvai sugros jo suburtas „Birthday” septetas su ypatingais vakaro svečiais iš Nyderlandų – vokaliste Egle Petrošiūte ir trombonininku Augustinu Ališausku.