Naujienos

(ne)miegas: 10-ies valandų ambientinės muzikos patyriminis performansas

Rugpjūčio 22d. ir 29d. Palangos “Ramybės” klube vyks naktinė ambientinės muzikos, garsų ir vaizdų kelionė su kompozitoriumi Darium Žičkumi. Iki pat ryto dalyviai galės miegoti, skaityti, svajoti ar medituoti – kiekvienas ras sau tinkamiausią būdą būti. Pirmame tokiame renginyje Lietuvoje dalyvaus tik 50 asmenų.

Vilniuje duris atveria “Swallow” – nauja šiuolaikinio meno erdvė

Šių metų rugpjūčio 6 d., 19 val. Vilniuje duris atveria „Swallow“ – nauja šiuolaikiniam menui skirta erdvė, orientuota į originalių meninių ir kuratorinių projektų vadybą, įgyvendinimą bei eksponavimą, meno edukaciją ir sklaidą bei jauno Lietuvos ir Baltijos šalių meno pristatymą užsienyje. Parodų erdvė lankytojams pasiūlys įvairias šiuolaikinio meno parodų ir renginių programas, koncertų, paskaitų bei diskusijų ciklus ir menu grįstą edukacijinį turinį tiek fizinėje, tiek virtualioje erdvėse.

“Yaga Gathering” nepriklausomybę skelbs utopinė menų valstybė Absurdistanas

Rugpjūčio 6-ąją Dzūkijos miškuose 87 valandoms įsikurs utopinė menų ir muzikos valstybė Absurdistanas. Festivalio organizatoriai kaip ir kasmet kviečia savo svečius išeiti iš komforto zonos, perlipti savo baimes, išsilaisvinti iš stereotipų ir, svarbiausiai, patirti meną. „Absurdistanas tai kelias paras gyvuosianti […]

„Gilios upės tyliai plaukia“ į… Braziliją: cinema novo ir ribinis kinas

Vilniuje po Liubarto tiltu jau daugiau kaip mėnesį sėkmingai vykstantis nemokamų kino peržiūrų ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“ paskutinį vasaros mėnesį žiūrovus nukels į… Braziliją. Rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, „Patiltėje“ bus rodomas vienas svarbiausių šios šalies kinematografo kūrinių, 1930-aisiais Mario Peixoto sukurtas „Limite“, kurį įgarsins lietuvių muzikantų trio „Sheep Got Waxed“.

Išleista tobulėjimo kultą apnuoginanti antiutopija „Imperium“

Lietuviams mažai pažįstamas, tačiau vokiškai kalbančioje Europos dalyje kultiniu laikomas šveicarų autorius Christianas Krachtas provokuoja prie moralės ribos priartėjančiais pasisakymais bei siekia tą ribą pastumti ir savo kūryboje. Jo antiutopinis romanas „Imperium“ (vertė Kristina Sprindžiūnaitė, leidykla „Kitos knygos“) apie egzotiškoje saloje įkurtą saulės garbintojų kultą vos išėjęs Vokietijoje tapo bestseleriu, o dabar pasirodė ir lietuviškai. Į daugiau nei 20 kalbų išverstas romanas grįstas tikrais įvykiais.