Knygos

Autobiografinis romanas apie patyčių ir smurto persunktą vaikystę

Supykęs gali išdaužyti langus ar išmalti snukius, arba gali galingos emocijos energiją nukreipti į pozityvesnį veiksmą. Taip padarė prancūzų rašytojas Édouard Louis, ištrūkęs iš patyčių, smurto ir alkoholio pilnos vaikystės skurdžiame kaime ir pamatęs, kad Paryžiaus elitas net nenujaučia, kad Prancūzijos provincijoje žmonės taip gyvena.

Kodėl nesame laimingi, nors gyvename patogiau nei bet kada

Mėgaujamės per visą žmonijos istoriją neregėta gerove, tačiau dar nesame buvę tokie nelaimingi, vangūs ir susipriešinę kaip dabar. Nors mums netrūksta patogumų ir daiktų, politinis klimatas kuo toliau, tuo labiau bjūra, o savižudybių, vienišumo ir chroniškų ligų rodikliai kyla šuoliais. Kaip visa tai paaiškinti? Ar galime pataisyti situaciją?

Telefonu kolumbietės parašytame romane „Kalė“ – žiaurumu virtę neišsipildę motinystės lūkesčiai

Kuo gali virsti neišsipildęs moters lūkestis tapti mama? Kaip šilti jausmai, noras auginti ir globoti virsta buka apatija, o galiausiai – šaltakraujišku žiaurumu? Apie tai pasakoja Kolumbijos rašytojos Pilar Quintana romanas „Kalė“, kurį iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė, išleido leidykla „Kitos knygos“.

Poezija, kurioje telpa visa Ukraina – pirmoji Serhijaus Žadano knyga lietuviškai

Laisvoji Ukraina didžiąja dalimi kalba ir mąsto rašytojo Serhijaus Žadano žodžiais, įdėmiai jų klausosi. Šiuolaikinis ukrainiečių poetas, prozininkas, publicistas, socialinis aktyvistas, muzikantas yra naujosios ukrainiečių literatūros simbolis ir pasididžiavimas. Leidykla „Kitos knygos“ pristato pirmąją S. Žadano poezijos knygą lietuvių kalba – iki šiol pavieniai poeto kūriniai publikuoti tik kultūrinėje spaudoje.

„kai aš buvau malalietka“ autorė V. Kulvinskaitė pristato apsakymų rinkinį „Keturi“

Autofikcinio romano „kai aš buvau malalietka“ autorė Virginija Kulvinskaitė po ketverių metų grįžta su nauja knyga. Apsakymų rinkinyje „Keturi“ rašytoja pasakoja nebe pirmuoju asmeniu, tarsi nuo savęs, bet trečiuoju ir pristato keturis personažus – keturias sudėtingas asmenybes ir jų psichologinį […]