Knygos

Politikos roko žvaigždė suminkštėjo pokalbiui su dukra apie ekonomiką

Į susitikimus su pasaulio politikos lyderiais jis vėluodamas atlekia ant juodo motociklo. O susitikimams įpusėjus, jam užkaista kraujas ir palieka biurokratus sėdinčius be amo. Graikų ekonomistas, akademikas ir politikas Yanis Varoufakis dėl savo ekscentriško elgesio ir nestandartinių idėjų vadinamas ekonomikos roko žvaigžde.

Vaikystės išgyvenimus rašytojas K. Leine sudėjo į knygą

Užaugo Norvegijoje Jehovos liudytojų bendruomenėje. Seksualiai išnaudotas tėvo. Praleido penkiolika metų atšiaurioje Grenlandijoje. Šie kertiniai gyvenimo epizodai padarė milžinišką įtaką skandinavų rašytojui Kimui Leine’i, kurio romaną „Amžinybės fjordo pranašai“ ką tik išleido leidykla „Kitos knygos“ (vertė Ieva Toleikytė). Prestižinį Šiaurės […]

NoRoutine Books pristato savo leidybinę platformą Japonijoje

Nepriklausoma leidybinė platforma NoRoutine Books liepos 12-15 dienomis dalyvauja meno knygų festivalyje Tokyo Art Book Fair, Japonijoje, kuris vyks Tokijo šiuolaikinio meno muziejuje. Festivalio kuratorių kvietimu NoRoutine Books yra vieninteliai leidėjai iš Šiaurės šalių regiono. Tokyo Art Book Fair yra viena iš trijų svarbiausių pasaulyje knygos menui skirtų renginių, tokių kaip Off-Print (Paryžius, Londonas) ir Printed Matter’s New York Art Book Fair (Niujorkas).

L. Wittgensteino psichologijos filosofija – naujoje knygoje

Vieno ryškiausių XX amžiaus Vakarų filosofų – Ludwigo Wittgensteino – darbų vertimų į lietuvių kalbą kontekstą papildė dar viena knyga – „Pastabos apie psichologijos filosofiją“. L. Wittgensteinas (1889–1951) – vienas originaliausių savo laikotarpio mąstytojų. Jis laikomas žymiausiu kalbos filosofu, logiku, […]

M. Abramović memuaruose „Eiti kiaurai sienas“ – analogų neturinti menininkės karjeros istorija

Lietuvių kalba pasirodo ilgai laukti žymiausios iki šiol kuriančios performanso meno atstovės Marinos Abramović (gim. 1946) memuarai „Eiti kiaurai sienas“ (Walk Through Walls). Leidykla „Kitos knygos“ pasirūpino, kad pirmieji skaitytojai knygą galėtų laikyti rankose per menininkės 72-ąjį gimtadienį, 2018 m. lapkričio 30 d.