Knygos

Naujoje knygoje „Nexus“ istorikas Y. N. Harari nagrinėja dirbtinio intelekto erą

Bestselerio „Sapiens“ autorius Yuvalas Noah Harari savo naujoje knygoje „Nexus“ išsamiai nagrinėja, kaip per tūkstančius metų mūsų pasaulį formavo informaciniai tinklai. Knyga Lietuvoje pasirodė tuo pačiu metu kaip ir 20-yje kitų šalių, o dar į 30 kalbų bus išversta netrukus. Iš anglų kalbos vertė Elena Belskytė, leidykla – „Kitos knygos“.

Magiškąjį realizmą išpranašavęs romanas apie gaivališką Haičio praeitį

Ką tik pasirodęs Kubos rašytojo, vieno naujosios Lotynų Amerikos rašymo „tėvų“ Alejo Carpentiero romanas „Šios žemės karalystė“ (orig. El reino de este mundo) laikomas Lotynų Amerikos magiškojo realizmo pranašu. „Šios žemės karalystė“ pasakoja apie gaivališką Haičio praeitį: vergų sukilimą, kolonistų […]

Mokslininkas R. M. Sapolsky teigia, kad žmonės neturi laisvos valios

Knygų „Elgesys“ ir „Kodėl zebrai neserga opalige“ autorius, neuromokslininkas Robertas M. Sapolsky parašė naują provokuojančią knygą „Nulemta“, kurioje teigia, kad žmonės, kaip ir kiti gyvūnai, laisvos valios neturi. 2023-iųjų rudenį JAV pasirodęs veikalas „Nulemta“ sukėlė intelektualų šurmulį, karštų diskusijų bangą […]

Originaliuose memuaruose aprašytas XX a. pradžios Paryžiaus menininkų aukso amžius

„O dabar papasakosiu jums, kaip dvi amerikietės atsidūrė meninio judėjimo, apie kurį išorės pasaulyje tuomet niekas nežinojo, centre“, – ištaria pasakotoja ir panardina skaitytoją į XX amžiaus pradžios Paryžiaus bohemos gyvenimą. Dailininkai Henri Matisse’as ir Pablo Picasso, rašytojai Ernestas Hemingway’us ir F. S. Fitzgeraldas ir dešimtys kitų šiandien meno ikonomis tapusių kūrėjų pasirodo Gertrude Stein biografinėje knygoje „Alice B.

Ilgaamžiškumo ekspertas P. Attia kritikuoja šiuolaikinę mediciną ir siūlo alternatyvų požiūrį

Kas nenorėtų gyventi ilgai, sveikai ir laimingai, pergyventi kitus ir net patį save? Deja, dabartinė medicina per mažai dėmesio skiria ligų prevencijai, imasi gydyti tik pasireiškus simptomams ir dažnai per vėlai. Nors gyvenimas šiek tiek prailgėja, bet jo kokybė neretai tampa blogesnė, todėl nesame apsaugoti nuo kančių senatvėje.