Knygos

III „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos (1980–2022 m.)“ tomo pristatymas Paviljono knygų savaitgalyje

Paviljono knygų savaitgalyje, Gruodžio 3 d. bus pristatytas jau trečiasis leidinio apie Lietuvos šiuolaikinį meną tomas, kuris pats tampa istorija, nes yra rašomas jau antrą dešimtmetį. Šįkart gausiai iliustruotas 624 puslapių leidinys „(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos. Savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1980–2022 m.“ leidžia keliauti laiku nuo 1980-ųjų iki dabar bei patirti kaip Lietuvos menininkai gyveno, kūrė ir organizavo įvairiausias veiklas.

Kelionių literatūros klasika tapęs H. Millerio „Marusio kolosas“ – autentiškas Graikijos patyrimas

„Graikijos šviesa atvėrė man akis, persunkė poras, išplėtė visą mano esybę,“ – odėje Graikijai „Marusio kolosas“ rašo amerikiečių autorius Henry Milleris. Kiekvienas kada nors lankęsis Graikijoje pritars, o nesilankę – gali pajausti ypatingą dvasią ką tik išleistoje knygoje (leidykla „Kitos knygos“, iš anglų kalbos vertė Violeta Tauragienė).

Mokslinio „YouTube“ žvaigždės Ph. Dettmerio knygoje – paslaptys apie imunitetą

Užmetę akį į Philippo Dettmerio gyvenimo aprašymą nepatikėtumėte, kad jis – vienas sėkmingiausių mokslo populiarintojų pasaulyje. Penkiolikos buvo metęs mokyklą, vėliau, mokytojos įkvėptas, ją pabaigė ir įstojo į universitetą, įgijo istoriko specialybę. Į mokslą įsitraukė susidomėjęs informacijos dizainu. 2013 m. įkūrė šiandien vieną populiariausių „Youtube“ mokslo kanalų „Kurzgesagt – In a Nutshell“ ir neseniai išleido knygą apie vieną sudėtingiausių žmogaus kūne veikiančių sistemų – „Imunitetas“.

Miesto istorikas D. Pocevičius išleido „Istorinių Vilniaus reliktų 1944–1990“ antrą dalį

Miesto tyrinėtojas Darius Pocevičius sukėlė susidomėjimo Vilniaus istorija bangą, parašęs knygą „100 istorinių Vilniaus reliktų“ (2016 m.), kurioje aprašyti senieji, iki Antrojo pasaulinio karo atsiradę ir išlikę, miesto reliktai. Vėliau pasirodė pirmoji jo knyga apie sovietmetį – „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis“. Dabar skaitytojai sulaukė ir antrosios dalies apie sovietmečio reliktus Vilniuje.

Kovą su klimato kaita kritikuojanti knyga: dėmesį kreipiame ne ten

Turime saugoti Žemę, bet kaip? Pasaulio žiniasklaidoje plinta paniką dėl aplinkosaugos krizės skatinantys teiginiai, todėl nenuostabu, kad kyla ekonerimo banga. Amerikiečių aktyvisto Michaelo Shellenbergerio knyga „Apokalipsės nebus“ („Kitos knygos“, iš anglų kalbos vertė Nida Norkūnienė) ragina nustoti panikuoti. M. Shellenbergeris tyrinėja, […]