Knygos

Prancūzų literatūros provokatorius M. Houellebecq naujame romane kelia serotonino lygį

Lietuviškai ką tik pasirodė Prancūzijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse bangas sukėlęs prancūzų rašytojo Michelio Houellebecqo romanas „Serotoninas“. Vienų dievinamas, kitų nekenčiamas, dėl aštrių ir pranašiškų įžvalgų laikomas aktualiausiu Europos autoriumi, naujame kūrinyje jis irgi provokuoja – šįkart apie Europos Sąjungos žemės ūkio politiką ir paprasto žmogaus nepritapimą itin įvairialypiame pasaulyje.

Nidos vasaros knygyne – kurortiniai susitikimai su leidyklos „Lapas“ autoriais

Prasideda kurortiniai susitikimai su leidyklos „Lapas“ autoriais – vasarojantys Neringoje kviečiami laiką po jūros prieš vakarienę praleisti pokalbiuose apie knygas, skaitymą ir pačią Neringą. Šiandien (ketvirtadienį, birželio 25 d.) su skaitytojais susitiks rašytoja Gabija Grušaite, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Kuršių nerijoje, o šeštadienį pokalbiui apie Neringos architektūrą kvies architektūros istorikė Marija Drėmaitė, autores kalbins leidyklos vadovė Ūla Ambrasaitė. Šie ir kiti greitu metu planuojami susitikimai su autoriais vyks Nidoje, neseniai Jūratės viešbučio verandoje duris atvėrusiame „Vasaros knygyne“.

Nidoje šią vasarą vėl veiks knygynas

Nuo birželio 13 d. Nidoje, viešbučio „Jūratė“ verandoje, Pamario gatvėje, atidaromas Vasaros knygynas. Vienintelis Kuršių nerijoje veikęs knygynas buvo uždarytas prieš daugiau nei dvejus metus, tačiau šią vasarą Neringos gyventojai ir atvykę poilsiautojai galės džiaugtis atrinktų knygų asortimentu, susitikimais su autoriais, diskusijomis ir naujausių knygų pristatymais.

“Kitos knygos” žada karštą literatūrinę vasarą

Skaitytojų laukia nenuobodi vasara: prancūzų literatūros chuligano Michelio Houellebecqo nauja knyga, Nobelio premijos laureato José Saramago kultinio romano „Aklumas“ sugrįžimas į Lietuvos knygynus, menininko-prekės ženklo Andy Warholo filosofinis manifestas. Tai tik keletas iš aštuonių leidyklos „Kitos knygos“ išleidžiamų knygų šią […]

Išleista egzotiška, bet lietuviams artima poezija iš Kinijos gilumų

Žymaus šiuolaikinio Kinijos poeto Jidi Majios (Jidi Majia, tariama: Dzidi Madzija) eilėraščių rinktinė „Aš snieginis leopardas“ – saitas tarp Lietuvos ir vienos iš 55-ių Kinijos tautinių mažumų – kalnuose gyvenančios Yi tautos, tiksliau, jos atšakos – nuosių. Lietuviškai pirmą kartą išleista šios tautos poezija iš tolimosios Kinijos stebina ne tiek egzotiškumu, kiek atpažįstamomis temomis – meile gamtai ir pagarba tūkstantmečius skaičiuojančioms gamtos jėgų pagerbimo tradicijoms.