Nors Kinijos kultūra ir literatūra garsėja šimtametėmis tradicijomis, pasigirti lietuviškai pasirodžiusių grožinės literatūros vertimų gausa negalime. Šiek tiek užpildyti šią spragą padės neseniai išleistas garsaus kinų rašytojo Yu Hua romanas „Gyventi“ („Huozhe“, 1992, išleido „Kitos knygos“). Jis laikomas ne tik šiuolaikinės Kinijos, bet ir pasaulinės literatūros klasika.
2018-aisiais globalios videožaidimų industrijos pelnas pirmą kartą pralenkė muzikos ir kino industrijų pelnus kartu sudėjus, o 2023-iaisiais pasaulyje buvo per 3 milijardus aktyviai žaidžiančių žmonių. Akivaizdu, kad videožaidimai ne tik užtikrintai įsiliejo į kasdienybę, bet ir tapo viena reikšmingiausių šiuolaikinės kultūros formų. Tačiau kas šioje industrijoje laimi – žaidėjai ar didžiosios korporacijos?
Daugiau nei dešimtmetį savo veiklos skaičiuojantis knygynas „Juodas Šuo” prieš pusmetį išsikėlė iš patalpų Palangos gatvėje, Vilniuje, tačiau tai toli gražu nereiškė pauzės. Dabar „Juodas Šuo” aktyviai veikia internete, reguliariai pasirodo įvairiose mugėse ir renginiuose, o nuo sausio 24 d. iki sausio 26 d. suplanavo įsikurti neseniai atsidariusioje ir jau kultūros veikėjų pamėgtoje „Estrãdoje”.
Jungtines Amerikos Valstijas daugiau nei 20 metų krečia opioidų krizė: nuo skausmą malšinančių vaistų perdozavimo kasmet miršta šimtai tūkstančių žmonių. Krizės formavimąsi bei padarinius savo knygoje „Skausmo imperija“ nagrinėja pripažintas tiriamosios žurnalistikos meistras Patrickas Raddenas Keefe’as. Tai trilerį primenantis pasakojimas apie tamsiąją farmacijos pusę, jo epicentre – trijų kartų Sacklerių šeima, viena turtingiausių ir slapčiausių verslo dinastijų pasaulyje.
20-ąjį gimtadienį švenčianti leidykla „Kitos knygos“ šia proga išleido rašytojo Charleso Bukowskio biografiją ir 2024 m. lapkričio 30 d. visus kviečia į rigolo vakarėlį kultūros bare „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B, Vilnius) per festivalį „Paviljono“ knygų savaitgalis“. Bukowskio ir leidyklos istorija […]