Knygos

“Kitos knygos” žada karštą literatūrinę vasarą

Skaitytojų laukia nenuobodi vasara: prancūzų literatūros chuligano Michelio Houellebecqo nauja knyga, Nobelio premijos laureato José Saramago kultinio romano „Aklumas“ sugrįžimas į Lietuvos knygynus, menininko-prekės ženklo Andy Warholo filosofinis manifestas. Tai tik keletas iš aštuonių leidyklos „Kitos knygos“ išleidžiamų knygų šią […]

Išleista egzotiška, bet lietuviams artima poezija iš Kinijos gilumų

Žymaus šiuolaikinio Kinijos poeto Jidi Majios (Jidi Majia, tariama: Dzidi Madzija) eilėraščių rinktinė „Aš snieginis leopardas“ – saitas tarp Lietuvos ir vienos iš 55-ių Kinijos tautinių mažumų – kalnuose gyvenančios Yi tautos, tiksliau, jos atšakos – nuosių. Lietuviškai pirmą kartą išleista šios tautos poezija iš tolimosios Kinijos stebina ne tiek egzotiškumu, kiek atpažįstamomis temomis – meile gamtai ir pagarba tūkstantmečius skaičiuojančioms gamtos jėgų pagerbimo tradicijoms.

Fridos Kahlo gyvenimas atgimsta knygoje su 120 iliustracijų

Fridos Kahlo gyvenimas ir kūryba buvo iššūkis jos laikmečiui. Ši moteris įkūnijo svarbias XX a. iliuzijas ir siekiamybes – Meksikos revoliuciją ir moters emancipaciją, liudijo begalinę aistrą gyventi ir kurti. Tokia aistra įveikia net fizinę negalią ir skausmą. Menininkės istorija atgimsta naujame biografės ir istorikės Hayden Herreros knygos „Frida“ leidime su 120 iliustracijų (leidykla „Kitos knygos“, vertė Goda Sodeikaitė).

Zoologas knygoje atskleidžia, ką gyvūnų emocijos sako apie žmones

Žiurkių snukučiai jas kutenant nušvinta džiaugsmu. Beždžionėms svarbus sąžiningumas: kai gentainiams siūlomas geresnis maistas, jos supyksta. Tai pavyzdžiai iš sudėtingo gyvūnų emocijų pasaulio. Kaip primatų elgesio tyrinėtojas Fransas de Waalas rašo knygoje „Paskutinis Mamos apkabinimas“ (vertė Rasa Dirgėlė, leidykla „Kitos knygos“), „emocijų yra visoje gyvūnų karalystėje – nuo žuvų ir paukščių iki vabzdžių ir net tokių protingų moliuskų kaip aštuonkojai“.

Pirmoji knyga lietuvių kalba apie meno rašymą šiuolaikinės dailės kritikoje

Metų pradžioje, prieš pat paskelbiant karantiną, dienos šviesą išvydo menotyrininkės ir kuratorės Danutės Gambickaitės sudaryta knyga „Choreografija: meno rašymas šiuolaikinėje dailės kritikoje“ (Artbooks.lt). Dėl pandemijos prevencijos įvesto karantino knygos pristatymas su leidinio sudarytoja ir jame publikuotų tekstų autoriais numatytas jam pasibaigus. Informacija apie renginį bus skelbiama viešai.