Knygos

Protingiausio pasaulio žmogaus, šiuolaikinės poezijos tėvo ir „International Booker“ laureato knygos

Moteriškoji kontrkultūros klasiko Charleso Bukowski atsvara, šiuolaikinės poezijos ir laisvųjų eilių tėvas, protingiausiu laikomas pasaulio žmogus ir „International Booker“ premijos laureatas. Tokia kompanija iki metų pabaigos pasieks Lietuvos skaitytojų lentynas. Leidykla „Kitos knygos“ iki gruodžio pabaigos lietuviškai pirmą kartą išleis amerikiečių rašytojos Lucios Berlin novelių rinkinį, 200-sioms amerikiečių poeto Walto Whitmano gimimo metinėms skirtą jo poezijos rinktinės „Žolės lapai“ leidimą, fiziko Stepheno Hawkingo paskutiniąją knygą „Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus“ ir vengrų rašytojo, apokaliptiškojo László Krasznahorkai romaną „Šėtoniškasis tango“.

Charizmatiškasis Visatos ekspertas N. deGrasse Tyson prabyla lietuviškai

Pastaraisiais metais vos ne kasdien sulaukiame žinių apie kosminius atradimus, jiems nepagailima ir skambių antraščių. Galima užtikrintai teigti, kad susidomėjimas Visata yra užvaldęs žmonių sąmonę. Tačiau kaip suvokti, atrodo, neaprėpiamą kosmoso platybę? Į pagalbą ateina žymaus JAV astrofiziko, laidų vedėjo ir mokslo populiarintojo Neilo deGrasse’o Tysono lietuviškai išleista knyga „Astrofizika skubantiems“ („Kitos knygos“, vertė Anita Kapočiūtė).

Politikos roko žvaigždė suminkštėjo pokalbiui su dukra apie ekonomiką

Į susitikimus su pasaulio politikos lyderiais jis vėluodamas atlekia ant juodo motociklo. O susitikimams įpusėjus, jam užkaista kraujas ir palieka biurokratus sėdinčius be amo. Graikų ekonomistas, akademikas ir politikas Yanis Varoufakis dėl savo ekscentriško elgesio ir nestandartinių idėjų vadinamas ekonomikos roko žvaigžde.

Vaikystės išgyvenimus rašytojas K. Leine sudėjo į knygą

Užaugo Norvegijoje Jehovos liudytojų bendruomenėje. Seksualiai išnaudotas tėvo. Praleido penkiolika metų atšiaurioje Grenlandijoje. Šie kertiniai gyvenimo epizodai padarė milžinišką įtaką skandinavų rašytojui Kimui Leine’i, kurio romaną „Amžinybės fjordo pranašai“ ką tik išleido leidykla „Kitos knygos“ (vertė Ieva Toleikytė). Prestižinį Šiaurės […]

NoRoutine Books pristato savo leidybinę platformą Japonijoje

Nepriklausoma leidybinė platforma NoRoutine Books liepos 12-15 dienomis dalyvauja meno knygų festivalyje Tokyo Art Book Fair, Japonijoje, kuris vyks Tokijo šiuolaikinio meno muziejuje. Festivalio kuratorių kvietimu NoRoutine Books yra vieninteliai leidėjai iš Šiaurės šalių regiono. Tokyo Art Book Fair yra viena iš trijų svarbiausių pasaulyje knygos menui skirtų renginių, tokių kaip Off-Print (Paryžius, Londonas) ir Printed Matter’s New York Art Book Fair (Niujorkas).