Teatras

K. Krasilnikovaitė pristato premjerą „Psichozė 4.48“

„Kai kurie į mūsų spektaklį pažiūrės kaip į eilinį savižudžio pagalbos šauksmą, kai kurie įžvelgs menininko kūrybos kainą, kurią kartais jam tenka sumokėti“, – apie naujausią savo spektaklį pagal Sarah Kane pjesę „Psichozė 4.48“ pasakoja režisierė Kornelija Krasilnikovaitė. Jame vaidmenis kuria aktoriai Justina Jukonytė ir Darius Gumauskas. Premjera – jau rugsėjo 25, 26 d., OKT/Vilniaus miesto teatre.

OKT 20-as sezonas: premjeros, gastrolės, faktai

Beveik milijonas spektakliuose apsilankiusių žiūrovų Lietuvoje, virš 50 premjerų, kurių dalis tapo legendomis, beveik 200 vaidinusių įvairių kartų aktorių, gastrolės penkiuose pasaulio žemynuose, virš 150 skirtingų pasaulinių festivalių, aštuoni kartai Avinjono festivalyje ir trys kartai Venecijos bienalėje, ir prestižiškiausiu laikomas Naujosios teatro realybės prizas – tokiais faktais pažymėtą 20-metį minintis Oskaro Koršunovo teatras pradeda dar vieną intensyvų sezoną.

„Dramokratija“ atsisveikina ir pristato pjesių archyvą

Balandžio 24–28 d. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“ vyko penktasis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“. Kasmet vis kitą temą pasirenkantis festivalis šiais metais pristatė penkias eksperimentines pjeses. Bent jau kol kas su festivalio formatu atsisveikinanti „Dramokratija“ negalėjusius atvykti į festivalį ar praleidusius kurį nors skaitymą kviečia su šiuolaikinėmis pjesėmis susipažinti elektroniniame archyve.

Atsinaujinęs „Sirenų” festivalis vėl ryšio zonoje: pristatomas aktualus šiuolaikinis teatras

„Ryšio klaida” – tokiu šūkiu teatro mėgėjus pasitinka atsinaujinęs Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Tai nebus vien reklama gatvėje ar internete – interpretacijos ir klausimai apie mūsų ryšį bei jo klaidas sujungs tarptautinę ir lietuviškąją festivalio programą, būtent apie tai „Sirenos” kvies kalbėtis teatro bendruomenę ir kiekvieną, norintį prisijungti prie diskusijos.

Oskaro Koršunovo teatras sezoną baigia festivaliu „Viskas apie ją“ „

„Moteriai niekada nebuvo suteikta teisė būti visapusišku žmogumi. Šią teisę uzurpavo vyrai. Bet dabar mes išgyvename kitus laikus. Moterų gyvenime vyksta revoliucija – jos tampa lygios su vyrais: politikoje, mene, socialiniam gyvenime. Statistiniai rodikliai vis dar vyrų pusėje, bet atotrūkis mažėja. Tampa akivaizdu, jog ateitis priklausys moterims.