Teatras

Teklė Kavtaradzė: „Idėja randa būdą tapti matoma“

„Toks jausmas, kad „Sirenų tylos“ idėja manęs laukė seniai. Pakalbėjus su režisiere Laura Kutkaite supratau, kad pagaliau yra proga kalbėti svarbia tema. Jaučiausi joje esanti nuo pirmųjų #metoo judėjimo metų“, – sako artėjančios Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjeros „Sirenų tyla“ dramaturgė Teklė Kavtaradze.

Išankstinė spektaklio-eksperimento „Taksai. Bandymai įveikti atstumus“ peržiūra Kaune

Gegužės 27–29 d. įvyko išankstinė spektaklio-eksperimento „Taksai“ peržiūra – taksi automobiliai iš „centriuko“ su žiūrovais išriedėjo į Kauno gatves. Unikalus „centriukas“, laikinai įsikūręs apleistose Šančių kareivinėse, taip pat žymi išnykstančią taksi kultūros ypatybę – gyvą skambutį. „Šiandienos taksų vairuotojai – vis labiau nematomi, tačiau […]

Spektaklio „Sirenų tyla“ kūrėjos per humorą kalba apie sunkias temas

Birželio 15, 16, 17 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) naujai pastatytą Mažąją salę atvers debiutuojančios režisierės Lauros Kutkaitės darbas „Sirenų tyla“. Tai tragikomedija, kurioje pasitelkiant sirenų motyvą iš Homero „Odisėjos“ atskleidžiamos tikrų įvykių inspiruotos kūrybiniuose procesuose nutikusios psichologinio ir fizinio smurto istorijos.

WhaleDreams ir jų “Paskutinis spektaklis”

Profesija – viena iš esminių kiekvieno suaugusio žmogaus gyvenimo sudedamųjų dalių, dažnai atnešanti ne tik džiaugsmą bei pilnatvę, bet ir abejones ar frustraciją. Ir nors profesijos pasirinkimas dar mokyklos suole pradeda atrodyti kaip itin rimtas reikalas, kūrybinis kolektyvas „WhaleDreams“, bendradarbiaudamas su Kauno miesto kameriniu teatru, į šį svarbų gyvenimo aspektą savo naujausiame darbe „Paskutinis spektaklis“ nusprendė pažvelgti per absurdo komedijos prizmę.

Premjeros „Kauno pavasaris’72“ kūrėjai siūlo neužsidaryti vienoje temoje, bet diskutuoti

Jau šį savaitgalį, gegužės 13, 14 ir 15 dienomis, Nacionaliniame Kauno dramos teatre premjera „Kauno pavasaris’72“ – spektaklis, įkvėptas Romo Kalantos ir 1972 m. gegužės vidurio įvykių Kaune. Režisierius ir dramaturgas Jonas Tertelis ir dramaturgas Andrius Jevsejevas kartu su kūrybine komanda naujausiame kūrinyje svarsto, kaip praeities įvykiai rezonuoja su dabartimi.