Teatras

Festivalis „Jauno teatro dienos“ skelbia dalyvių atranką

Rugpjūčio 14-17 dienomis Klaipėdoje vyks tarptautinis festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD), jau paskelbta dalyvių atranka į kūrybines dirbtuves. Festivalis buria jaunus Lietuvos scenos meno kūrėjus, čia susitinka įvairią patirtį sukaupę įvairių sričių profesionalai. Tai reta proga bendram darbui susitikti tiems scenos meno kūrėjams, kurių keliai kitomis aplinkybėmis nesusikirstų.

Režisierius Jokūbas Brazys: „Kaligula yra kūrėjas“

Vilniaus senajame teatre įvyko režisieriaus Jokūbo Brazio „Kaligulos“ pagal Alberto Camus pjesę premjera. Scenoje aktorius Arturas Svorobovičius sprendžia dilemą, kankinasi – nežino kaip sukurti Kaligulos vaidmenį. Šiame teatriniame žaidime bando išgyventi ir dalis VST aktorių, tapusių A. Camus paspęstų egzistencinių spąstų ir atsidavimo aktoriaus profesijai įkaitais.

Klaipėdos jaunimo teatras pristatys premjerą „BŪTI ALISA“

Prancūzų teatro aktorius ir režisierius Didier Girauldon kartu su Klaipėdos jaunimo teatru pristato premjerą – draminį spektaklį „Būti Alisa“ pagal kultinio Lewis Carroll kūrinio „Alisa Stebuklų šalyje“ motyvus. Premjera kovo 16 dieną 19 val. Kultūros fabrike, Klaipėdoje. Balansuojant ant ribos tarp tikrovės ir vaizduotės, spektaklio žiūrovai turės galimybę išvysti naują fantastiško Alisos sapno pasaulio formą.

5 nerealybės moterys, du teatro kūrėjai ir Jean-Luc Lagarce

Vasario 17, 18 dienomis Vilniaus senajame teatre įvyks spektaklio „Aš buvau namuose ir laukiau, kol ateis lietus“ pagal Jean-Luco Lagarceʼo pjesę premjera, apie kurią įžvalgomis dalinasi režisierė Kotryna Siaurusaitytė ir scenografas Arvydas Gudas. Paradoksalu, jog spektaklį apie nenorą, nemokėjimą kalbėtis apie jausmus, negebėjimą megzti dialogą bei susikalbėti kuria jauni menininkai, kartu dirbantys jau su šeštu kūrybiniu projektu.

K.Glušajevas nori pasakoti apie “Mamą” žmonėms ne iš teatro

„Čia nėra tokioms pjesėms būdingo deklaratyvaus diagnostinio akcento – tuo ji yra nuostabi. Skausmas ir džiaugsmas čia išauga iš santykio tarp artimų žmonių. Nėra noro šokiruoti. Viskas išauga iš kasdienybės, artumo, labai subtilių dalykų“, – apie OKT/Vilniaus miesto teatre statomą šiuolaikinio prancūzų dramaturgo Floriano Zellerio pjesę „Mama“ pasakoja režisierius Kirilas Glušajevas.