Teatras

Premjeros „Kauno pavasaris’72“ kūrėjai siūlo neužsidaryti vienoje temoje, bet diskutuoti

Jau šį savaitgalį, gegužės 13, 14 ir 15 dienomis, Nacionaliniame Kauno dramos teatre premjera „Kauno pavasaris’72“ – spektaklis, įkvėptas Romo Kalantos ir 1972 m. gegužės vidurio įvykių Kaune. Režisierius ir dramaturgas Jonas Tertelis ir dramaturgas Andrius Jevsejevas kartu su kūrybine komanda naujausiame kūrinyje svarsto, kaip praeities įvykiai rezonuoja su dabartimi.

Aktoriai apie Jokūbo Brazio spektaklį „Žuvėdrą“

„Jokūbas pasiryžo su mumis tai žuvėdrai iki kaulų visą mėsą nudrėksti, gilyn į būtį, į kūno gelmę panirti“, – apie režisieriaus Jokūbo Brazio „Žuvėdros“ pagal Antono Čechovo pjesę gimimą pasakoja aktorė Gerda Čiuraitė. Artėjant spektakliui taip pat kalbamės su aktoriais Auguste Ona Šimulynaite, Sofija Gedgaudaite, Audriumi Antanavičiumi, Digna Kulionyte, Džiugu Griniu ir Domantu Starkausku. „Žuvėdros“ spektakliai – jau gegužės 3-4 d., OKT/Vilniaus miesto teatre.

„Respublika“ – Rūro trienalėje, o gegužę – vieninteliai rodymai Lietuvoje

Ši vasara ir rudens pradžia bus itin užimta Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Respublika“ kūrėjams – laukia net trys kelionės į užsienį. Daugiausiai džiaugsmo teatrui ir kūrėjams sukėlė kvietimas į Vokietijoje, Rūro regione vykstančią trienalę, kurioje pasirodo žymiausi Europos ir pasaulio teatro meistrai.

OKT: trys spektakliai pagal režimui besipriešinančio rusų dramaturgo I. Vyrypajevo pjeses

Tik prasidėjus Rusijos karo veiksmams Ukrainoje, rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas išplatino viešą laišką, kuriame savo gimtosios šalies valdžios veiksmus pavadino neįsivaizduojamu blogiu kuriant pragarą, į kurį jie visi pasiuntė patys save. Antras dramaturgo žingsnis – visus autorinius honorarus, gautus už jo pjesių rodymą Rusijos teatruose, skirti Ukrainai.

Pirmą kartą Lietuvoje – trys estiški spektakliai, inicijuoti M. Ivaškevičiaus

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) balandžio mėnesį įvyks estų teatro „Vaba Lava“ gastrolės, kurių metu bus parodyti trys ir su Lietuva susiję spektakliai. Visus juos estų teatre inicijavo 2019–2021 metais ten meno vadovu dirbęs Marius Ivaškevičius (dabar – LNDT dramaturgas). Lietuviai turės progą pamatyti linksmą spektaklį apie sovietiniuose garažuose besikalbančius vyrus („Du garažai“), pastatymą apie iš Kauno kilusį nusikaltėlį, kurio gyvenimą aprašė jo pusseserė, („Aš turėjau pusbrolį“) ir istoriją apie pirmąją Baltarusijos protestų auką („Error 403“)