Technologijos

Prompto „Algoritmika“: pirmasis lietuviškas albumas, generuotas dirbtiniu intelektu

Kaip skamba dirbtinis intelektas, uždainavęs lietuviškai? Nuo šiandien atsakymą į šį ir panašius klausimus turi atlikėjo „Prompto“ albumas „Algoritmika“. Tai – pirmasis toks technologijų ir muzikos bendradarbiavimo rezultatas Lietuvoje. „Visa tai sukūriau nesugrojęs jokios natos, vien duodamas nurodymus. Man tai […]

Parodoje “AudioGourmet 2019” – Lietuvos gamintojų kambarys ir svečių iš Latvijos antplūdis

Lapkričio 22-24 d. Vilniuje devintą kartą rengiamoje tarptautinėje Hi-Fi garso technikos parodoje melomanams AudioGourmet 2019 – rekordiškai daug gamintojų iš Lietuvos! Prieš kelis metus atsargiai ir nedrąsiai bandydavę įsiterpti tarp žymiausių pasaulio prekės ženklų, pastaruoju metu vietos gamintojai tampa kone pagrindiniu visos parodos akcentu.

„Soundium: Enabled“ grįžta: „Kablys“ vėl virs muzikos technologijų šventove

Pernai sėkmingai startavęs „Soundium: Enabled“ vėl kviečia lankytojus į muzikos klubą „Kablys“ – šįkart spalio 12-ąją. Orientuotas į edukaciją bei patirtis, renginys šiemet vilios galimybe išbandyti naujausią elektroninės muzikos įrangą, paklausyti užsienio profesionalų, žinomų vietinių kūrėjų pasakojimų, diskusijų ar net sudalyvauti sintezatoriaus litavimo dirbtuvėse.

„Postcosmos X“ atskleis, kaip sužavėti NASA ekspertus

Nufotografuoti dangų taip, jog gautą vaizdą pagirtų net NASA mokslininkai – kaip tai padaryti, bus galima sužinoti muzikos ir mokslo festivalyje „Postcosmos X“. Birželio 7-9 d. šalia Molėtų astronomijos observatorijos įsikūrusiame renginyje savo žiniomis dalinsis per dešimt astronomijos, kosmoso istorijos žinovų, mokslo entuziastų bei profesionalų.

Edukacinis muzikos technologijų renginys „Soundium: Enabled“

Šių metų spalio 20 d. muzikos klube „Kablys“ vyksiantis „Soundium: Enabled“ bus pirmas tokio tipo ir masto renginys Baltijos šalyse, po vienu stogu dviejose erdvėse apjungsiantis naujausios muzikos technikos ir technologijų pristatymą su edukacija bei galimybe viską išbandyti ir patirti patiems lankytojams.