Menas

Vilniaus rotušės fasade eksponuojamas naujas šiuolaikinio meno kūrinys

Nuo liepos šeši profesionalūs Lietuvos menininkai kas mėnesį Vilniaus rotušės fasade pristato po vieną skirtingomis skulptūros ir instaliacijos meno technikomis atliktą kūrinį. Tai yra bendras galerijos (AV17) ir Vilniaus miesto rotušės projektas, kurio tikslas yra tiek aktualizuoti šiuolaikinį meną viešojoje erdvėje, tiek ir pačią istorinę senamiesčio aplinką, kurioje jis vyksta. Šiai parodai specifiškai atrinkti gerai žinomi viduriniosios kartos menininkai, kurių darbai jau yra eksponuoti viešosiose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje.

NDG vasaros parodose – laisvalaikio įvaizdžiai ir architektūros eksperimentai

Vizualusis menas ir architektūra, vidus ir laukas, – 2022 m. liepos 14 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromos dvi vasaros sezono parodos, kviesiančios pagauti laisvalaikio vaizdų bangą ir pasimatuoti erdvės mastelį. „Patalai ir purslai. Laisvalaikis XX–XXI a. Lietuvos dailėje“ ir „Erdviškumai“ vasarotojams pristatys istorinius dailės kūrinius ir naujas šiuolaikinio meno instaliacijas.

VDA Telšių galerijoje atidaryta skulptoriaus Andriaus Ermino paroda „Pjūvis“

Personalinėje parodoje bus pristatomi nauji ir anksčiau sukurti darbai, perteikiantys autoriaus kūrybai svarbias tarpžmogiškas, egzistencialistines temas. Pjūvis čia suvokiamas, kaip plonytė riba tarp fizinės materijos ir žmogaus pasąmonės išgyvenimų. Tai padeda kūriniuose atrasti dialektinių priešybių, tokių kaip mirtis ir gyvybė, kultūra ir gamta, praeitis ir dabartis apmąstymus.

Britų menininko Tom Lovelace serijos „Gyvos nuotraukos“ instaliacija galerijoje „Atletika“

2022 m. birželio 30 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) atidaroma britų menininko Tom Lovelace paroda „Repeticijos kambarys“, kuri yra jo tęstinio projekto „Gyvos nuotraukos“, įgyvendinamo kartu su kuratoriumi Pauliumi Petraičiu, dalis. Atidarymo vakarą nuo 19 val. vyks performansas.

„Repeticijos kambarys“ (angl.

Garso menas: duetas iš Suomijos Ahti & Ahti ir Gailė Griciūtė @ SODAS 2123

Sekmadienį, birželio 26 d. kviečiame į garso menininkų dueto iš Suomijos Ahti & Ahti ir lietuvių kūrėjos Gailės Griciūtės elektroninių, akustinių garsų vakarą SODAS 2123 aktų salėje (Vitebsko g. 23, Vilnius). Ahti & Ahti yra Marja Ahti ir Niko-Mahti Ahti […]