Menas

“Saulė ir jūra” pagaliau atkeliauja į Lietuvą

Prestižiniu Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ apdovanota ir sėkmingai po pasaulį keliaujanti „Saulė ir jūra“ pagaliau skambės ir Lietuvoje. Menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys gruodžio 16–19 dienomis bus rodomas išskirtinėje vietoje – Vilniaus taksi parke, kuriame žiūrovai operą-performansą galės stebėti iš kelių aukštų serpantino.

Paralelės tarp miesto erdvės ir kosmoso – Krzysztof Franaszek parodoje „Pagautieji paviršiai“

Galerija (AV17) gruodžio 2 d. 18 val. kviečia į lenkų menininko Krzysztof Franaszek parodą „Pagautieji paviršiai“. Krzysztof Franaszek – Lenkijoje gerai žinomas konceptualiosios skulptūros menininkas, kurio darbai priklauso ne vienai privačiai ir institucinei kolekcijai. Kurdamas skulptūrinius objektus, vaizdo įrašus ir […]

Marinos Abramović performansas Kaune atgims naujai interpretuotas

1974 m. menininkė Marina Abramović šešių valandų performanse „Rhythm 0“ kvietė žmones imti vieną iš 72 daiktų nuo stalo ir naudoti tą daiktą kaip tik norisi jai ant kūno. Savita šio performanso interpretacija bus atlikta lapkričio 28 d. Kaune naujos Jeannette’ės Fischer knygos „Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović“ išleidimo proga. Šįkart Kaune instaliacijoje-performanse „Tu esi Marina“ tie patys daiktai lauks dalyvių, nesibaiminančių pabūvoti menininkės vietoje.

„Videogramos“ keliasi iš Kauno į Vilnių: programoje – paroda ir dvi kuruotos filmų programos

Prasidėjęs pernai kaip Tarptautinio Kauno kino festivalio dalis, videomeno, menininkų filmų ir judančių vaizdų festivalis „Videogramos“ šiemet keliasi į Vilnių. Festivalyje bus pristatomi šiuolaikinių kūrėjų darbai, neretai pasirodantys už įprastos filmų rinkos ribų, sutelkiant dėmesį į įvairias judančio vaizdo autorystės formas ir meninius procesus.

Operos „Echopraxia” premjera Lietuvoje – elektroninės muzikos, šokio, mados ir šiuolaikinio meno patirtys

Lapkričio 26 d. Vilniuje pristatoma tarptautinio menininkų kolektyvo INФOPSIN operos ECHOPRAXIA premjera, kurios metu profesionalūs atlikėjai į vieno vakaro įvykį sujungs elektroninę muziką, šokį, madą ir šiuolaikinį meną. Renginys vyks Naujamiesčio rajone įsikūrusioje kultūrai ir šokiams dedikuotoje erdvėje „gallery 1986”. […]