Menas

Graffiti – miesto atvirumas ir daugiasluoksniškumas

Lukas Bukauskas – baigęs lietuvių filologiją ir religijos studijas, dirbęs operacijų vadovu, dabar veda radijo laidą „Synesthesia“ (Palanga Street Radio) apie alternatyvią gyvenseną, kurią sudaro undergroundinė miesto kultūra, „pasidaryk pats“ principai, graffiti, (ne)legalūs koncertai, kasdieniai pasirinkimai. Šį kartą jis dalinsi mintimis apie paribiuose vis dar esančią graffiti kultūrą ir jos bendruomenę.

„Tai yra tam tikra prasme košmaras“ – personalinė Paulinos Pukytės paroda galerijoje „Atletika“

Nuo rugsėjo 9 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus pristatoma menininkės Paulinos Pukytės paroda „Tai yra tam tikra prasme košmaras“. Šeštadienį, rugsėjo 11 d., 15 val. visi susidomėjusieji kviečiami į ekskursiją po parodą su menininke. Šis renginys yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos rengiamo Vilniaus galerijų savaitgalio dalis.

6-asis Vilniaus galerijų savaitgalis: mįslės ir jas įminti padėsiantys meno kūriniai

Rugsėjo 9–12 d. vyks jau 6-asis Vilniaus galerijų savaitgalis, šiemet raginantis leistis į pažintį su šiuolaikiniu menu ir drauge įminti mįsles. Daugiau kaip 30 dalyvių – muziejų, galerijų ir eksperimentinių erdvių – subūrusio renginio organizatoriai pripažįsta – taip, menas gali atrodyti keistas, tačiau tik tol, kol nėra pažintas.

Internetinė Tomo Martišauskio paroda „Salos“ išeksponuota saugumo salelėse

„Per pastaruosius pandeminius metus į internetą persikėlė jau kone visos paslaugos ir patirtys, net savo meno doktorantūros projektą praėjusių metų pabaigoje gyniausi nuotoliniu būdu“, – juokiasi menininkas Tomas Martišauskis, pristatydamas šias aplinkybes atliepiančią parodą „Salos“. Trumpam, neįprastoje vietoje – judriose gatvėse įrengtose saugumo salelėse išeksponuotus kūrinius menininkas pavertė nuolatos visiems internete pasiekiama, bet tuo pačiu jame izoliuota paroda.

Skulptūros kūrimas kaip performansas Dano Aleksos parodoje „Skulptoriaus kūnas“

Rugsėjo 3 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į menininko Dano Aleksos personalinės parodos „Skulptoriaus kūnas“ atidarymą bei performansą. „Tradiciškai kalbant apie skulptūrą yra akcentuojamas baigtinis meno objektas, dažniausiai atsiejant jį nuo įgyvendinimo proceso, tačiau parodoje „Skulptoriaus kūnas“ bandau panaikinti […]