Menas

Galerijoje (AV17) skulptoriaus Jono Aničo paroda „Niekas neprisimena jo vardo“

Parodoje „Niekas neprisimena jo vardo“ plėtojama menininko kūryboje svarbi stebėtojo tema. Aktyvus ir pasyvus žiūrėjimas perteikiamas pasitelkiant kasdienius objektus, jiems suteikiant antropomorfinių formų. Skulptūriniai objektai, iš pažiūros atrodo kaip pasyvūs dabarties stebėtojai, tačiau suteikia žiūrovui galią tapti aktyviu praeities vertintoju ir ieškoti koreliacijų su šiandienos pasauliu.

13-os Kauno bienalės virtuali filmų programa

13-oji Kauno bienalė pristato filmų ir video darbų programą, kurią sau patogiu metu, iki vasario 20 d., galima žiūrėti bienalės kino platformoje filmai.bienale.lt. Virtuali filmų ir video kūrinių programa, kaip ir fizinė „Once Upon Another Time… gyveno jau jie kitaip“ paroda, apžvelgia šiandienos situaciją pasaulyje, atskleisdama ją per žmonių istorijų tyrimus.

Galerijos Si:said edukaciniai projektai

Galerija „Si:said“, vystanti parodinę ir edukacines veiklas, pristato dvi edukacines programas ̶ leidinį ir tinklalaidžių ciklą. Gruodžio 29 d. 17 val. I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio 9) pristato naujausią leidybinį projektą -menotyrininko ir parodų kuratoriaus Vido Poškaus „MENOLOGAS, arba Etiškai […]

D. Jankauskas-Duonis atveria Beždžiuonių muziejų

Gruodžio 31 d. nuo 12 val. Donatas Jankauskas-Duonis atveria Beždžiuonių muziejaus duris (F. Boguševičiaus 42, Savičiūnai, Vilniaus raj.). Būdamas trisdešimties (1999), D. Jankauskas Šiuolaikinio meno centre (Vilnius) surengė personalinę parodą „Retrospektyva“. Kaip ir priklauso retrospektyvinių parodų sumanymams: be jokios atrankos […]

„Tartle“ parodoje – nepageidauta sovietmečio dailė

Prisimindami tėvų ar senelių namuose, įstaigų koridoriuose ar didžiųjų gamyklų salėse matytus sovietinio laikotarpio meno kūrinius, dažnai susidarome klaidingą įspūdį, kad to meto dailėje egzistavo tik socrealistiniai paveikslai ar kombinato „Dailė“ masiškai tiražuotos tautiniais rūbais aprengtų lietuvaičių statulėlės. Gal todėl daugumos atmintyje, kuomet kalbame apie šio laikotarpio dailę, išlikę realistiniuose paveiksluose užfiksuoti bulviakasiai, javapjūtės, kulkosvaidininkai, sovietiniai partizanai, traktorininkai, herojiškais pasakojimais šlovinantys sovietinės santvarkos pasiekimus.