Menas

NDG vasaros parodose – laisvalaikio įvaizdžiai ir architektūros eksperimentai

Vizualusis menas ir architektūra, vidus ir laukas, – 2022 m. liepos 14 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromos dvi vasaros sezono parodos, kviesiančios pagauti laisvalaikio vaizdų bangą ir pasimatuoti erdvės mastelį. „Patalai ir purslai. Laisvalaikis XX–XXI a. Lietuvos dailėje“ ir „Erdviškumai“ vasarotojams pristatys istorinius dailės kūrinius ir naujas šiuolaikinio meno instaliacijas.

VDA Telšių galerijoje atidaryta skulptoriaus Andriaus Ermino paroda „Pjūvis“

Personalinėje parodoje bus pristatomi nauji ir anksčiau sukurti darbai, perteikiantys autoriaus kūrybai svarbias tarpžmogiškas, egzistencialistines temas. Pjūvis čia suvokiamas, kaip plonytė riba tarp fizinės materijos ir žmogaus pasąmonės išgyvenimų. Tai padeda kūriniuose atrasti dialektinių priešybių, tokių kaip mirtis ir gyvybė, kultūra ir gamta, praeitis ir dabartis apmąstymus.

Britų menininko Tom Lovelace serijos „Gyvos nuotraukos“ instaliacija galerijoje „Atletika“

2022 m. birželio 30 d. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) atidaroma britų menininko Tom Lovelace paroda „Repeticijos kambarys“, kuri yra jo tęstinio projekto „Gyvos nuotraukos“, įgyvendinamo kartu su kuratoriumi Pauliumi Petraičiu, dalis. Atidarymo vakarą nuo 19 val. vyks performansas.

„Repeticijos kambarys“ (angl.

Garso menas: duetas iš Suomijos Ahti & Ahti ir Gailė Griciūtė @ SODAS 2123

Sekmadienį, birželio 26 d. kviečiame į garso menininkų dueto iš Suomijos Ahti & Ahti ir lietuvių kūrėjos Gailės Griciūtės elektroninių, akustinių garsų vakarą SODAS 2123 aktų salėje (Vitebsko g. 23, Vilnius). Ahti & Ahti yra Marja Ahti ir Niko-Mahti Ahti […]

Performansas Ukrainai prie Nacionalinio dramos teatro įėjimo

Birželio 19 d., sekmadienį, 18 val. vyks antrasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) organizuojamo ciklo Ukrainai palaikyti renginys. Jis prasidės performansu „ritUAlas“, kuris vyks prie pagrindinio įėjimo į teatrą, o vėliau peraugs į pokalbį, prie kurio be renginio kūrėjų bus kviečiami prisijungti visi susirinkusieji. Šio renginio idėjos autorė – Elžbieta Latėnaitė, prie įgyvendinimo prisidėjo Lietuvos menininkai ir Lietuvoje gyvenančios ukrainietės.