Septyndienė modernaus šokio fiesta prasidės Klaipėdoje

Rugsėjo 30 d. prasidės savaitę truksiantis tarptautinis modernaus šokio festivalis, kurį jau aštuonioliktąjį kartą organizuoja Kauno šokio teatras „Aura“. Šiais metais festivalio dalyvių pasirodymus turės galimybę išvysti ne tik Kauno, Vilniaus, bet ir Klaipėdos publika.

„Norisi, kad tą retą galimybę gyvai pamatyti, kas vyksta tarptautinėje šokio scenoje, turėtų kuo platesnis ratas besidominčiųjų“, – teigė festivalio koordinatorė Gintarė Masteikaitė.

Taigi, per septynias festivalio dienas trijų didmiesčių šešiose tradicinėse ir netradicinėse erdvėse įprastu ir neįprastu laiku pasirodys keturiolika festivalio dalyvių iš devynių pasaulio šalių.

Uostamiesčio publikai – premjera

Klaipėdoje įvyks pirmasis festivalio dalyvių pasirodymas. Rugsėjo 30 d. 19 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g. 3, 3a) bus pristatyta premjera – tarptautinis šokio projektas „Body Babel“ („Kūnas Babelis“). Remiantis Senajame Testamente aprašyta Babelio bokšto statymo istorija šiame šokio pastatyme siekiama atskleisti tarpkultūrinių santykių psichologiją.

Projekte dalyvauja šokio artistai iš šešių Europos šalių: Armėnijos, Belgijos, Ispanijos, Lietuvos, Slovakijos, Turkijos. Lietuvai atstovauja Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Lina Puodžiukaitė.

Projekto autorė – kinų tautybės Amerikoje gimusi choreografė Rosa Mei, šiuo metu gyvenanti Antverpene (Belgijoje). Pasak autorės, projektas remiasi idėja, kad skirtinga kultūrinė ir individuali patirtis savaip veikia ne tik verbalinę, bet ir neverbalinę – kūno – kalbą.

Beveik du mėnesius Antverpene (Belgija) trukusiuose kūrybiniuose užsiėmimuose projekto dalyviai aiškinosi, kaip kultūrinė tapatybė veikia individo gestus, lytėjimo, asmeninės erdvės pojūčius. Bendro kūrybinio darbo rezultatai rugsėjo viduryje jau pristatyti Belgijos ir Turkijos publikai. Spalio 2 d. šis projektas debiutuos ir Kaune.

Projekto dalyviai – ne tik šokio meistrai

Šiame tarptautiniame projekte dalyvauja dešimt įvairialypę patirtį turinčių menininkų iš septynių Europos šalių.

Projekto autorė Roza Mei yra choreografė, šokėja, multimedinių menų atlikėja, turinti daugiau negu dvidešimties metų patirtį ne tik šokio, bet ir kovos menuose (kung fu, wushu, aikido). Menininkė yra juodo aikido diržo savininkė, kurį laiką buvo JAV wushu rinktinės narė.

Choreografės kūryba yra veikiama įvairialypės kultūrinės patirties bei literatūrinio simbolizmo. Ji yra sukūrusi 10 ilgų šokio spektaklių, per 30 trumpų choreografijos darbų, taip pat 3 šokio filmus.

Jau daugiau negu dešimtmetį Roza Mei pristato savo ekscentriškus judesio kūrinius tradicinėse ir netradicinėse teatro erdvėse – nuo liftų fabriko Antverpene, ledo ritulio stadiono Prahoje iki Nacionalinio teatro Gvatemaloje. Ji taip pat yra eksperimentinio šokio trupės „Cie 13“, įsikūrusios Antverpene, meno vadovė.

Projekte „Kūnas Babelis“ dalyvauja šios trupės narys Champion Bakomba (Belgija), kuris yra puikiai įvaldęs breiko, akrobatinio šokio, kopoeros ir wushu techniką.

Projektui muziką kuria prancūzas Jean-Francois Blanquet, kuris turi įvairialypės patirties improvizuojant gyvai su įvairių sričių menininkais: šokėjais, aktoriais, poetais, šiuolaikinės muzikos atlikėjais.

Talin Buyukkurkciyan yra nepriklausoma armėnų kilmės choreografė ir atlikėja, šiuo metu gyvenanti Stambule (Turkijoje). Ji yra baigusi lotynų kalbos ir literatūros studijas, taip pat įgijusi įvairialypės šokio patirties dirbdama su žymiais užsienio choreografais ir atlikėjais. Jos pačios sukurti choreografiniai darbai parodyti devyniose pasaulio šalyse.

Tomas Danielis yra Kroatijos nacionalinio teatro bei Graco operos teatro Austrijoje baleto solistas, taip pat buvęs Slovakijos nacionalinio baleto Bratislavoje trupės narys; šokęs ir dėstęs šokį 15 Europos šalių, taip pat Japonijoje; kelių tarptautinių choreografijos ir šokio konkursų prizininkas ir finalistas.

Belgų šokėja Yentl De Werdt, baigusi baleto mokyklą ir scenos menų studijas P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios), dirbo su žymiais choreografais ir atlikėjais, gastroliavo įvairiose Europos šalyse. Dirbdama Londone įgijo indų ir šiuolaikinio šokio patirties.

Ispanas Sebastianas Garcia Ferro yra ne tik kontaktinės improvizacijos meistras, bet ir muzikantas, kompozitorius, garso dizaineris. Jis taip pat vadovauja nuosavai šokio kompanijai, dirba su įvairias šokio projektais, yra sukūręs per 15 choreografijos darbų, moko kontaktinės improvizacijos ir kompozicijos Europos ir Pietų Amerikos festivaliuose bei šokio studijose.

Turkė Asli Ozturk yra baigusi baleto ir šiuolaikinio šokio studijas, dirbusi su dideliais šokio projektais.

Belgas Jan Martens nuo mažumės pradėjo užsiiminėti joga, vėliau studijavo šokį Nyderlanduose, Belgijoje. Dabar dirba šokėju/aktoriumi bei jogos mokytoju įvairiuose teatruose ir šokio kompanijose.

Lietuvė Lina Puodžiukaitė – pradėjo šokti Kauno šokio teatre „Aura“, vėliau studijavo šokį Šiaurės Karolinoje (JAV), dėstė šokio estetiką Linkolno centro institute Niujorke. Grįžusi į Lietuvą šoka ir dirba pedagoginį darbą „Auroje“, dėsto šokį Vilniaus universitete, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, Rygos choreografijos mokykloje Latvijoje. Kaip šokėja yra dirbusi su žymiais JAV, Pietų Amerikos, Didžiosios Britanijos, Izraelio choreografais.

www.dancefestival.lt