Triguba prancūzų ataka Vilniuje: eksperimentinis džiazas, psichodelinis rokas bei hardcore punk gyvai

Kovo 16-ąją eksperimentinės ir stiprios muzikos gerbėjai turėtų apsibrėžti raudonai: supuvusioje skylėje arba dar XI.20 pavadinimu žinomoje vietoje planuojami trijų, vienokias ar kitokias prancūziškas šaknis turinčių grupių pasirodymai. Prancūzų atakoje dalyvaus Inzinzac, Filiamotsa ir Rip It Up!, pristatysiantis muzikinį spektrą, apimantį džiazą, roką bei hardcore punk.

Nors Inzinzac nariai gyvena JAV, Filadelfijoje, grupės prancūzišką kilmę liudija įkūrėjas, prancūzas-filadelfijietis Alban Bailly, grojantis akordeonu ir gitara, bei pats kolektyvo pavadinimas, atitinkantis vieno Prancūzijos miestelio vardą. A. Bailly kartu su Filadelfijos džiazo kvarteto Shot x Shot saksofonistu Dan Scofield ir chamber-metal grupės Normal Love būgniniku Eli Litwin atlieka kompozicijas, turinčias balkaniškos muzikos, džiazo, laisvos improvizacijos ir roko elementų. Anot Shaun Brady iš “City Paper”, kvartetas skamba tarsi su netikėtai sutiktu čigonų karavanu ėmę improvizuoti Albert Ayler ir Dave Lombardo, veikiami stipraus pilnaties kvaitulio.

Performance In Glasslands, Brooklyn from Alban Bailly on Vimeo.

Grynų prancūzų duetas Filiamotsa, savo muzikoje derinantis ekscentriškus būgnus bei elektrinį smuiką, kovo 16-osios vakare pristatys psichodelinio roko programą, pasižyminčią minkšta ir tuo pačiu metu brutalia srove. Grupės energija siejama su nekontroliuojamomis garso improvizacijomis, 60-ųjų ir 70-ųjų psichodelika bei ankstyvuoju grunge.

Untitled from FiliaMotSa on Vimeo.

Tretieji prancūzų atakos dalyvių sąraše – hardcore punk grupė Rip It Up!, apie kuriuos nėra ką pasakoti – pakaks jei tiesiog pasiklausysite jų albumo, kurį galima parsisiųsti iš čia.


Rip It Up !
Uploaded by signorramirezprod. – See the latest featured music videos.