Russian Circles į Vilnių atvyks kartu su Deafheaven

Balandžio 11 d. Vilniuje, klube „Propaganda“, koncertuosiantį postroko/postmetalo kolektyvą iš Čikagos Russian Circles apšildys post-black metal kūrėjai Deafheaven. Pasirodymas „Propagandoje“ – grupės turo su Russian Circles dalis. Muzikantai drauge aplankys beveik keturiasdešimt Europos miestų, tarp kurių yra ir Lietuvos sostinė.

Deafheaven – tai gana jaunas, bet jau kelią į populiarumą JAV bei Europoje besiskinantis kolektyvas iš San Francisko. 2010-aisiais kūrybinę veiklą pradėjusi penkeriukė jau yra groję vienoje scenoje su tokiais žinomais atlikėjais kaip „Red Sparowes“ ar „Wolves in the Throne Room“.

Pasak muzikantų, jų muzikos stiliui padarė įtakos įvairūs žanrai, tačiau pažymi, kad svariausia jiems visuomet buvo „agresyvi“ muzika (metal, punk ir pan.). Nors Deafheaven savo kūrybos nėra linkę talpinti į kokius nors žanrinius rėmus, visgi pripažįsta, jog dėl aiškumo juos būtų galima vadinti „metalgaze“ stiliaus grupe. Paklaustas, ar nebijo konservatyvių pažiūrų sunkiosios muzikos mėgėjų kritikos dėl gana netradiciškos metalo muzikos interpretacijos, Deafheaven vokalistas atšauna, jog kvaila iškart atmesti bet kokias naujoves black metalo muzikos scenoje.

Deafheaven kūryba skirta nebijantiems eksperimentavimo bei „šviežio“ ir kūrybingo žvilgsnio į black metalą. Puikiai kritikų ir publikos įvertintas naujausias grupės albumas „Roads to Judah“ spinduliuoja meninį potencialą, savitumą ir puikią kokybę. Deafheaven kūriniuose nemaža žanrinės įvairovės (black metal, shoegaze, post-rock, hardcore), plati emocinė skalė (nuo agresyvaus ekspresyvumo iki tragiškai lyriškų ar svajingų akustinių fragmentų). Jaunieji amerikiečiai turi savitą, modernų ir šiuolaikiniam klausytojui itin patrauklų stilių.

Kartu su JAV kolektyvais Russian Circles ir Deafheaven pasirodys lietuvių eksperimentatoriai „Luumm“. Tai gana plačiai mūsų šalyje žinomas duetas, kurio kūryboje dera įvairios elektroninės variacijos, persipinančios su „gyvais“ muzikos instrumentų garsais.

Renginys vyks Vilniuje, klube „Propaganda“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5). Įėjimo kaina – 50 Lt. Bilietus bus galima įsigyti prieš koncertą klubo kasoje.

Daugiau informacijos.