Electronic I neria su “Ocean Men” legenda

Lietuviška elektroninės muzikos grupė Electronic I pristatė savo naująją dainą „Underwater“ ir jos vaizdo klipą. 

Iki šiol Electronic I labiausiai išgarsėjo šią vasarą pristatytu savo hitu „One Dream“ – kurio bendros YouTube peržiūros jau viršija puse milijono.

„One dream“ išgarsėjo ne tik savo solidžiu skambesiu, bet ir įspūdingu vokalu. Daugelis klausytojų nustebdavo sužinoję, kad dainos vokalas atliktas lietuvio, vieno iš grupės nario, balsu. Grupė susikūrusi visai neseniai, todėl atlikėjai atvirauja, kad kol kas dar vis ieško savo skambesio, kūryboje labiau pasikliaudami širdimi, nei aklai sekdami madomis ar bandydami „pataikyti“ į kažkurią klausytojų auditoriją.

Grupė taip pat paslaptinga tuo, kad savo pasirodymų metu veidus slepia po stilizuotomis kaukėmis, todėl apie tikrąsias atlikėjų asmenybes žino tik nedidelis žmonių ratas. Atlikėjams svarbiausia jų kūrybinė „žinutė“.

Kartu su daina pristatomas ir ilgai kurtas muzikinių klipų menininko – slapyvardžiu Arthur Farinoff, vaizdo klipas. Pirmosios klipo idėjos užuomazgos gimė šio rudens pradžioje, per atsitiktinumą grupei ir klipų kūrėjui susipažinus garso įrašų studijoje Vilniuje. Tuo metu jau buvo gimęs pirmasis dainos „Underwater“ juodraštis – įkvėptas grupės narių aistros nardymui ir povandeninio pasaulio magijai.

 

Tai yra pirmasis klipas grupės istorijoje ir pirmasis Arthur Farinoff muzikinei dainai sukurtas „oficialus“ klipas. Iki šiol muzikinių klipų kūryba menininkas užsiėmė nekomerciškai, patinkančioms dainoms kurdamas savitas video interpretacijas. „Kurti pradėjau vedamas savo viso gyvenimo aistros muzikiniams klipams ir svajone pačiam per šią audiovizualinę sritį perteikti tai, ką dažnai sunku nusakyti žodžiais, tačiau tai, kas žmonėms sukelia šiurpulius“. „Geras muzikinis klipas“ – A.Farinoff teigumu – „tai visada tarsi trumpas meninis filmas – su savo siužetu, istorija, mintimi ir, būtinai, dar kažkuo paslaptingu, kas sieja mus visus“.

Atlikėjų teigimu, daina buvo įkvėpta pasaulyje paskutiniu metu sparčiai populiarėjančio laisvojo nardymo (free-diving) grožio ir magijos. Laisvasis nardymas – tai sporto ir savotiškos meditacijos po vandeniu rūšis – narui leidžiantis gilyn po vandeniu vienu įkvėpimu, nenaudojant jokios specialios kvėpavimo įrangos. Tai viena pavojingiausių sporto rūšių, kurioje viskas priklauso nuo pasiruošimo ir varginančių kvėpavimo sulaikymo treniruočių. Klipo kūrėjas, pats būdamas didelis free-diving‘o entuziastas, klipo sprendimui pasirinko 2001 metų IMAX filmo „Ocean Men“ medžiagą, įkvėptas legendinės asmenybės ir vieno garsiausių šios srities sportininko – italo Umberto Pelizzari. Šio Italijoje kultinio žmogaus vaikystės svajonė ir gyvenimo istorija tapo pagrindine naujo klipo siužeto ašimi.

Kuriant klipą buvo bendradarbiauta tiek su šio filmo prodiuseriais, tiek ir pačia laisvojo nardymo legenda Umberto Pelizzari, kuris iki šių dienų išlieka vienu iš žinomiausių šios sporto šakos įžymybių pasaulyje.

Arthur Farinoff teigimu, tiek „One Dream“, tiek naująją dainą „Underwater“ sieja idėjinis panašumas. Abi dainos ir klipas perteikia, kaip svarbu gyvenime turėti svajonę ir, kas bebūtų, sekti ja. „Tik savo tikruoju vaikystės svajones keliu einanti asmenybė pradeda iš tikrųjų spindėti ir gali sukurti tai, kas iš tikrųjų tampa didinga ir nemirtinga.“ – teigia dainos ir klipo kūrėjai.

Grupės nariai sako, kad jiems labai svarbu savo kūriniais perteikti ne tik gerą muzikos skambesį, bet ir tam tikrą prasmingą žinutę. Tokį patį tikslą savo kūryboje turi ir klipų kūrėjas A.Farinoff.

www.facebook.com/ElectronicI